آماده باش سرمربی استقلال به قاسمی نژاد و مطهری

به گزارش پیامک مسعود، روزی که رودی ژستد، مهاجم فرانسوی استقلال به ایران آمد، رسانه های نزدیک به استقلال اعتقاد داشتند که فرهاد مجیدی خرید قابل توجهی انجام داده است. حتی تیتر زده شد: ژستد، همان مهاجمی که مجیدی می خواست!

آماده باش سرمربی استقلال به قاسمی نژاد و مطهری

این تعریف ها در حالی منتشر می شد که بازیکن فرانسوی حتی یک دقیقه هم برای استقلال به میدان نرفته بود تا عیارش تعیین شود و روشن نبود که آن همه تمجید از بازیکن فرانسوی از کجا نشأت گرفته است؟! ژستد حتی عقبه پر رنگی هم نداشت که این تبلیغات توجیه پذیر جلوه کند، اما برخی جریان ها روی حرف خود مصر بودند که بازیکن بسیار ایده آلی از طریق مجیدی خریداری شده است.

درخشش یامگا در هفته های آغازین لیگ در عین حال این حس امید را زنده نگه می داشت که پای ژستد نیز به گلزنی باز شود و این بازیکن هم مانند دیگر فرانسوی آبی ها بتواند برای استقلال مهره ثمر بخشی باشد. این انتظارات، اما تا به امروز به خاتمه نرسیده و رودی ژستد با وجود دقایق طولانی حضور در ترکیب استقلال، اما پیروز به گلزنی نشده است.

آمار عجیبی هم از این بازیکن در 80 بازی اخیر منتشر شده که جای بسی تأمل دارد و دفاعیه سرمربی استقلال را درباره این بازیکن عمیقاً زیر سؤال می برد. مجیدی پیش از حضور ژستد درباره این بازیکن گفته بود بازی هایش را به دقت به نظاره نشسته و این خرید با چشم بازی اجرا شده است، اما آمار بازی های اخیر ژستد نشان می دهد که نه فقط در استقلال بلکه در دیگر تیم های خود نیز شرایط مطلوبی نداشته و هرگز نمی توان از او به عنوان مردی تمام عیار در گلزنی یاد کرد.

ژستد در 80 بازی اخیر خود به علاوه بازی هایی که برای استقلال انجام داده مجموعاً 12 گل به ثمر رسانده است و این آمار زمانی بیشتر نگران کننده جلوه می کند که سرمربی استقلال به این نتیجه رسیده که در بازی های آینده کمتر از این بازیکن بهره بگیرد تا شاید شوک خروج از ترکیب موجب بازگشتش به مدار گلزنی شود.

تردیدی نیست اگر این حربه نیز بی اثر باشد، آمار این بازیکن سیاه تر خواهد شد. سرمربی استقلال بعد از بازی با پرسپولیس و در پی نارضایتی از عملکرد مهاجمان تیمش در پی تغییراتی در این پست است و چه بسا این بار امین قاسمی نژاد یا ارسلان مطهری از ابتدا در ترکیب اصلی استقلال قرار بگیرند و ژستد به عنوان بازیکن نیمکت نشین راهی میدان شود. مجیدی نیم نگاهی هم به آرمان رمضانی دارد. مهاجمی که فصل پیش در یکی، دو بازی برای استقلال گره گشا بود و حتی توانست گل 3 امتیازی هم به ثمر برساند.

سبحان خاقانی هم دیگر بازیکنی است که سرمربی استقلال می تواند به عنوان یک اهرم جدی برای خروج تیمش از شرایط کنونی، روی او حساب باز کند. خاقانی مدتی است به دلیل مصدومیت تمرینات سفت و سختی انجام نداده و این بازیکن نیز به زودی به آمادگی خواهد رسید تا در ترکیب تیمش به میدان برود.

دست سرمربی استقلال در واقع برای انجام هر نوع تغییری در خط آتش تیمش باز است و می تواند در غیاب ژستد گزینه های متعددی را در خط حمله تیمش قرار دهد. اینکه مجیدی چه تصمیمی دارد، دقیقاً روشن نیست، اما احتمال تغییر تاکتیک را هم نباید از نظر دور نگه داشت. بعید نیست مجیدی قاسمی نژاد را برای یک بار هم که شده به عنوان تک مهاجم در خط حمله تیمش به کار بگیرد تا این بازیکن که با هیاهوی بسیاری به استقلال ملحق شد، دست کم زمانی را برای عرض اندام در ترکیب استقلال داشته باشد.

به هر حال پنج شنبه ای که از راه خواهد رسید استقلال احتمالاً با تغییرات تازه در خط حمله وارد لیگ خواهد شد. فرهاد مجیدی ناراضی از عملکرد مهاجمان در پی خروج تیمش از این بن بست است و اگر حربه او این بار نیز جواب ندهد، بدون شک بن بست های پیش روی سرمربی استقلال در فصل جاری بیشتر خواهد شد.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1788

به "آماده باش سرمربی استقلال به قاسمی نژاد و مطهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش سرمربی استقلال به قاسمی نژاد و مطهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید