ادامه واگذاری پایگاه های نظامی؛ کمپ کابل جدید تحویل نظامیان افغانستان شد

به گزارش پیامک مسعود، در حالی که تخریب تجهیزات نظامی آمریکا در افغانستان متوقف نشده است اما در ادامه فرایند خروج نیروهای خارجی از این کشور، کمپ کابل جدید به نیروهای افغان در کابل واگذار شد.

ادامه واگذاری پایگاه های نظامی؛ کمپ کابل جدید تحویل نظامیان افغانستان شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وزارت دفاع افغانستان اظهار داشت که در ادامه واگذاری پایگاه های نیروهای خارجی، کمپ نظامی کابل جدید به نیروهای افغان سپرده شد.

براساس بیانیه وزارت دفاع افغانستان، در مراسم تحویل این پایگاه، نجیب الله وردک معاون اول وزارت دفاع و ژنرال اسکات میلر فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان حضور داشتند.

فواد امان سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اواخر اردیبهشت ماه سال جاری گفت که آمریکا کمپ مورهد در منطقه ریشخور کابل را به نیروهای عملیات ویژه افغانستان واگذار کرده است.

پیش از این نیز نظامیان آمریکایی مستقر در ولایت هلمند کمپ آنتونیک را به سپاه 215 میوند واگذار کردند و نیروهای آلمانی نیز کمپ مایک اسپن را به سپاه 209 شاهین افغانستان واگذار کرده بودند.

عبدالقیوم رحیمی والی لوگر نیز چندی قبل با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی اظهارداشت که نیروهای آمریکایی پایگاه فاب شنک که مخروبه است را به نیروهای امنیتی افغانستان واگذار کرده است.

همزمان با ادامه فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، بیش از 10 هزار قطعه تجهیزات نظامی آمریکا به جای تحویل به نیروهای افغان تخریب شده است.

فرایند خروج نیروهای خارجی از افغانستان از اول ماه می (11 اردیبهشت) آغاز شده و قرار است تا 11 سپتامبر (20 شهریور) خاتمه یابد.

این فرایند خروج از افغانستان در حالی ادامه دارد که اخیراً فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اظهار داشت، تا به امروز معادل 160 بار هواپیمای ترابری C-17 پر از تجهیزات نظامی از افغانستان خارج شده و بیش از 10 هزار قطعه تجهیزات نیز برای تخریب به آژانس تدارکات دفاعی آمریکا در افغانستان سپرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1567

به "ادامه واگذاری پایگاه های نظامی؛ کمپ کابل جدید تحویل نظامیان افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه واگذاری پایگاه های نظامی؛ کمپ کابل جدید تحویل نظامیان افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید