استقلال خواهی مردم اسکاتلند موجب بحران مالی در رژیم سلطنتی انگلیس شد

به گزارش پیامک مسعود، خبرنگاران: نتایج تازه ترین گزارش منتشر شده نشان می دهد که نگرانی سرمایه گذاران نسبت به استقلال اسکاتلند از انگلیس موجب شده تا روند خروج سرمایه از انگلیس طی ماه گذشته با رشد چشمگیر و فزاینده ای روبرو گردد.

استقلال خواهی مردم اسکاتلند موجب بحران مالی در رژیم سلطنتی انگلیس شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، نگرانی سرمایه گذاران نسبت به تبعات مالی و مالی استقلال اسکاتلند موجب شده تا میزان خروج دارایی های مالی و سرمایه از انگلیس طی ماه گذشته به بالاترین حد خود از زمان وقوع بحران مالی 2008 میلادی برسد.

بر اساس این گزارش مردم اسکاتلند در شرایطی قصد دارند در همه پرسی 18 سپتامبر در مورد استقلال این کشور از انگلیس پس از 307 سال رای دهند که تازه ترین نظرسنجی ها نشانگر افزایش حمایت های مردمی از استقلال این کشور است.

تازه ترین نظرسنجی مشترک آی سی ام-گاردین نشان می دهد که بیش از 49 درصد مردم اسکاتلند از استقلال این کشور حمایت نموده و 51 درصد نیز با این مساله مخالفت نموده اند.

آمارهای جمع آوری شده توسط موسسه کراس بوردر کاپیتال نشان می دهد طی ماه گذشته بیش از 27 میلیارد دلار سرمایه و دارایی مالی از انگلیس خارج شده است. این رقم در مدت مشابه سال گذشته تنها به 8.9 میلیارد دلار رسیده بود. این میزان خروج سرمایه از انگلیس از بحران مالی و مالی 2008 میلادی بی سابقه بوده است.

نگرانی های مربوط به استقلال اسکاتلند همچنین موجب کاهش شدید ارزش پوند در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی شده است. میزان نوسانات ارزش پوند در بازارهای بین المللی به بالاترین حد خود از سال 2010 میلادی رسیده است.

این گزارش نشان می دهد که در ماه جولای نیز بیش از 26 میلیارد دلار سرمایه و دارایی از انگلیس خارج شده است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 7 دی 1398 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 468

به "استقلال خواهی مردم اسکاتلند موجب بحران مالی در رژیم سلطنتی انگلیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال خواهی مردم اسکاتلند موجب بحران مالی در رژیم سلطنتی انگلیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید