اشتغال آفرینی شهرداری تهران برای ساکنان گرمخانه های تهران

به گزارش پیامک مسعود، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: این سازمان به دنبال اضافه کردن زنجیره کارآفرینی به گرمخانه هاست و این هدف را دنبال می کند.

اشتغال آفرینی شهرداری تهران برای ساکنان گرمخانه های تهران

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، مالک حسینی گفت: برنامه ای که برای گرمخانه ها تعریف شده، ایجاد سرپناه برای افراد بی خانمان شهر به ویژه زنان است اما از آنجا که سازمان رفاه شهرداری، یک مسئولیت اجتماعی فراتر از حد وظایف را برای خود می بیند، در تلاش برای اشتغال آفرینی برای ساکنان گرمخانه هاست.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اعلام کرد: کارآفرینی می تواند افراد حاضر در گرمخانه ها را به اشتغال و درآمد پایدار برساند و کار کردن می تواند این زنان را از نظر روحی و روانی به سطح مطلوبی برگرداند و هویت اجتماعی برای آنها تعریف کند.

حسینی گفت: ما افرادی را در گرمخانه ها داریم که به دلایل اقتصادی بی خانمان یا بدون سرپرست شده اند. برای این افراد سازمان رفاه و خدمات اجتماعی با کمک سازمان های مردم نهاد و بنگاه های اقتصادی در حال پیگیری برای اجرای برنامه های کمکی است. البته هنوز برنامه ای را شروع نکرده ایم. چون در حال طراحی برنامه ای هستیم که کمترین آسیب را داشته باشد و پیروز هم شود.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد: در منطقه 22 تهران این ظرفیت را داریم که فعالیت های مرتبط با گل و گیاه را توسعه دهیم. چرا که هم می تواند به بازیابی روانی و روحی زن های آسیب دیده کمک کند و هم برای آنان درآمدزایی کند؛ گلخانه های کوچکی که بازار هدف آنها مشخص است و برای کسب درآمد زنان توان یاب در گرمخانه ها در دست برنامه ریزی است.

  • برای کمک به افراد بی خانمان با 137 تماس بگیرید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 541

به "اشتغال آفرینی شهرداری تهران برای ساکنان گرمخانه های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال آفرینی شهرداری تهران برای ساکنان گرمخانه های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید