اظهارات مهم سخنگوی وزارت بهداشت درباره حکومت نظامی و قرنطینه کشور

به گزارش پیامک مسعود، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قرنطینه سطح 3 علیه کرونا در حال اجراست. آنچه منتقدان درباره قرنطینه می گویند اعمال حکومت نظامی است که امکانپذیر نیست و تبعات اجتماعی، مالی و امنیتی دارد.

اظهارات مهم سخنگوی وزارت بهداشت درباره حکومت نظامی و قرنطینه کشور

به گزارش پیامک مسعود، کیانوش جهانپور روز یکشنبه (سوم فروردین) در کنفرانس خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، در پاسخ به پرسش ایرنا درباره نظر وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره قرنطینه اضافه کرد: قرنطینه کار عجیب و غریبی نیست و سطوح مختلفی دارد، آنچه از زمان اپیدمی کرونا در ایران و حتی قبل از آن با قرنطینه فردی دانشجویان بازگشته از چین اجرا و بعد از آن هم با تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و اکنون مراکز خرید و مغازه ها صورت گرفته و توصیه به مردم برای قرنطینه خانگی، همان سطح 3 قرنطینه است که با مشارکت مردم انجام می گردد.

وی گفت: آنچه مد نظر بعضی افراد درباره قرنطینه است که بعضا موجب شبهه می گردد، عموما اجرای نوعی حکومت نظامی و اقدامات شدید قهری است که به نظر ما نه ممکن و نه مطلوب است و امکان برقراری آن در کشور وجود ندارد و مطلوبیت و اثربخشی مد نظر را نیز نخواهد داشت. در کشورهایی هم که این سطح از قرنطینه را اجرا نموده اند لزوما خروجی مطلوب و راهگشایی نداشته است و بلکه عوارض و تبعات مالی، اجتماعی و حتی امنیتی خواهد داشت که اثرات و خسارات آن از شیوع بیماری بیشتر است.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: با این اوصاف سطح 3 قرنطینه برای مهار اپیدمی ویروس کرونا در کشور ساری و جاری است و این نوع قرنطینه باید باشد و در حال اجراست و قرنطینه سطح چهارم در کشور ما قابل اجرا نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 772

به "اظهارات مهم سخنگوی وزارت بهداشت درباره حکومت نظامی و قرنطینه کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات مهم سخنگوی وزارت بهداشت درباره حکومت نظامی و قرنطینه کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید