اُمگا 3 چگونه جلوی رشد سرطان را می گیرد؟

به گزارش پیامک مسعود، خبرآنلاین: تحقیقات جدید می گوید قاتل طبیعی درد یا همان سیستم اندوکانابینوئید / Endocannabinoid System می تواند با فعال سازی اسیدهای چرب امگا 3 با سرطان مبارزه کند.

اُمگا 3 چگونه جلوی رشد سرطان را می گیرد؟

تحقیقات جدید به رهبری آدیتی داس پروفسور دانشگاه ایلینوی نشان می دهد اندوکانابینوئیدها وقتی بدن برای مبارزه با سرطان اسیدهای چرب امگا 3 عرضه می کند، تولید می شوند.

پروفسور داس در سال 2017 گروه جدیدی از اندوکانابینوئیدها به نام EDP-Eas را کشف کرد و بر آن اساس پیشنهاد داد که cannabis با سرطان مبارزه می کند و شاید سیستم اندوکانابینوئید همان کار را در بدن انجام می دهد. به همین دلیل آن ها روی موش مبتلابه سرطان استخوان مدل رفتاری EDP-Eas را بررسی کردند.

وی متوجه شد که موش های سرطانی 80 درصد بیشتر از سایر جوندگان سالم در بدن خود EDP-EAs داشتند.

به عقیده وی این بدان معنا است که این مولکول ها ارتباط مستقیمی با سرطان داشته و با آن درگیر شده اند و سعی کرده اند جلوی گسترش را بگیرند. بنابراین EDP-Eas به عنوان بخشی از اندوکانابینوئیدها می تواند با سرطان از طریق جلوگیری از سرایت به سایر اندام ها مبارزه کند.

پروفسور داس می گوید مصرف رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 می تواند منجر به گسترش سیستم ضد سرطانی در بدن شود و این برای مبتلایانی که می خواهند خیلی زود مانع از توسعه سرطان در بدنشان شوند، می تواند مفید باشد.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 137

به "اُمگا 3 چگونه جلوی رشد سرطان را می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اُمگا 3 چگونه جلوی رشد سرطان را می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید