اینانلو در معرفی جاذبه های گردشگری بیش از یک وزارتخانه موثر بود

بیژن فرهنگ دره شوری یکی از دوستان مرحوم اینانلو که در سفرهای زیادی او را همراهی می کرد، با اظهار تسلیت بابت از دست رفتن دوست قدیمی خود به خبرنگاران گفت: مرحوم اینانلو آنطور که دوست داشت زندگی کرد. او به سرزمین ایران و اقوام مختلف قشقایی و بلوچ علاقه داشت و احترام می گذاشت او حتی در کنار این افراد زندگی کرد و آنقدر به کوه های ایران و محیط زیست علاقه داشت که عکس و فیلم می گرفت که کارهایش ماندگار شده است. او به معنای واقعی زندگی کرد. عکس گرفت و تماشا کرد و در طبیعت خوابید. او عاشق زندگی در طبیعت بود.

اینانلو در معرفی جاذبه های گردشگری بیش از یک وزارتخانه موثر بود

اگر علاقمند به سفر با بهترین سفر کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وی گفت: من برای مرگ او متاسفم ولی میدانم که هیچ وقت دلش نمی خواست که بیفتد و بمیرد او دلش می خواست که تمیز بمیرد. من دوست خوبم را از دست داده ام او رفیق خوبی بود ولی هیچ وقت دلم نمی خواست که بیفتد. او به آرزویش رسید و من از اینکه او تمیز، سرپا و پر افتخار درگذشت خوشحالم.

دره شوری توضیح داد: او بدون توجه به حواشی کار می کرد و با حداقل امکانات مستندهای خوبی ساخت. او یکی از افرادی بود که جاذبه های گردشگری زیادی را به مردم معرفی کرد کاری که وزارتخانه هایمان با بودجه های زیاد نکردند. من خوشحالم که او خوب زندگی کرد و در زندگی شخصی و کاریش پیروز بود.

او جزو اولین افرادی بود که از سال 1350 وقتی هنوز سازمان محیط زیست راه نیفتاده بود، از جاذبه های گردشگری عکس می گرفت و به مردم نشان داد که محیط زیست و گردشگری ایران یعنی چه. آن موقع کشورهای همسایه مانند ترکیه هنوز نمی دانستند گردشگری و محیط زیست چیست. او طبیعتگردی را زمانی شروع کرد که این کشورها هنوز آن را درک نکرده بودند.

محمدعلی اینانلو امروز صبح در بیمارستان آتیه به دلیل عارضه مغزی درگذشت. مراسم تشییع او ساعت 9 صبح روز دوشنبه از جلوی در سازمان صدا و سیما به سمت بهشت زهرا برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 632

به "اینانلو در معرفی جاذبه های گردشگری بیش از یک وزارتخانه موثر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینانلو در معرفی جاذبه های گردشگری بیش از یک وزارتخانه موثر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید