بدری در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد؛ نظارت بر واگذاری پروژه های نیمه تمام بخش خصوصی از اولویت های کمیسیون عمران در سال 98

به گزارش پیامک مسعود، سخنگوی کمیسیون عمران گفت: واگذاری پروژه های نیمه تمام دارای توجیه مالی به بخش خصوصی از اولویت های این کمیسیون در سال جدید است.

بدری در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد؛ نظارت بر واگذاری پروژه های نیمه تمام بخش خصوصی از اولویت های کمیسیون عمران در سال 98

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران در گفت وگو با ، مشخص تکلیف موضوع پرداخت عوارض سیستم گرمایشی مدارس توسط شرکت گاز را از مهمترین پرونده های این کمیسیون در سال گذشته دانست و گفت: شرکت گاز از سال 94 تا 96 مبلغ قابل توجهی بدهکار بود که توانستیم با استفاده از بُعد نظارتی این مشکل را حل کنیم.

نماینده مردم اردبیل و نمین در مجلس توضیح داد: موضوع تبصره 19 قانون بودجه سال 97 که درباره مشخص تکلیف پروژه های نیمه تمام بود، هم در این کمیسیون مورد آنالیز نهاده شد که قرار شد پروژه هایی که توجیه مالی دارند به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی اضافه کرد: این موضوع طی 15 جلسه کارشناسی با حضور مسئولان دستگاه های مختلف آنالیز و جمع بندی شد و در نهایت قرار شد تا سازمان برنامه و بودجه سامانه متمرکزی را با دریافت اطلاعات در این مورد تکمیل کند.

سخنگوی کمیسیون عمران تاکید نمود: البته یک سری بند هایی هم در بودجه سال 98 اضافه و تصویب شد تا بعضی مسائل موجود در پروسه واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی حل گردد.

بدری با اشاره به اولویت های کمیسیون عمران در سال آینده گفت: اصلاح قانون نظام مهندسی، اجرایی شدن واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی، عملیاتی شدن توسعه شبکه ریلی کشور و ... از مهمترین برنامه های ما در سال 98 است.

نماینده مردم اردبیل و نمین در مجلس توضیح داد: مجلس در بودجه سال 98 تبصره ای را از محل صندوق توسعه ملی برای تأمین 15 درصد آورده دولت در فاینانس های خارجی برای تکمیل و توسعه شبکه ریلی کشور در نظر گرفت که حتماً در سال جدید آن را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 85

به "بدری در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد؛ نظارت بر واگذاری پروژه های نیمه تمام بخش خصوصی از اولویت های کمیسیون عمران در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدری در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد؛ نظارت بر واگذاری پروژه های نیمه تمام بخش خصوصی از اولویت های کمیسیون عمران در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید