تداوم رقابت سایه به سایه در انتخابات استانبول

به گزارش پیامک مسعود، نتایج نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که بین اکرم امام اوغلو و بن علی یلدرم٬ اختلاف آراء وجود ندارد و لذا نمی توان در خصوص برنده نهایی٬ به شکل قاطعانه پیش بینی کرد.

تداوم رقابت سایه به سایه در انتخابات استانبول

به گزارش گروه بین الملل پیامک مسعود به نقل از روزنامه جمهوریت٬ کمتر از یک ماه به برگزاری انتخابات مجدد کلانشهر شهرداری استانبول زمان باقی مانده و رقابت سایه به سایه بین دو ائتلاف جمهور و ملت٬ همچنان ادامه دراد.

دو شرکت نظرسنجی ترکیه ای به نام های ماک و کُنسنسوس٬ به تازگی در خصوص نتایج انتخابات پیش رو٬ نظرسنجی میدانی انجام داده اند.

نتایج نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که بین اکرم امام اوغلو و بن علی یلدرم٬ اختلاف آراء وجود ندارد و لذا نمی توان در خصوص برنده نهایی٬ به شکل قاطعانه پیش بینی کرد.

بر اساس این پیش بینی ها٬ نزدیک به 60 درصد از مردم استانبول٬ تصور می نمایند که در حق امام اوغلو ظلم شده اما جالب اینجاست که این تصور آنها٬ به شکل جدی بر تصمیم گیری سیاسی شان تاثیر نگذاشته و میزان اختلاف ارای دو نامزد انتخابات مزبور٬ حتی به یکصد هزار رای نمی رسد.

نظرسنجی ماک و کنسنسوس نشان می دهد که در این دوره نیز٬ آرای کردهای استانبول از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند همچون یک پارسنگ حساس٬ طرف پیروز را معین کند.

در همین حال٬ اتاق فکر حزب عدالت و توسعه به دنبال نزدیک به پانصد هزار نفر رای دهنده محافظه کارِ قهرکرده است که بنا به دلایلی٬ از حزب حاکم رنجیده و در انتخابات پیشین٬ پای صندوق های رای نیامدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 126

به "تداوم رقابت سایه به سایه در انتخابات استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم رقابت سایه به سایه در انتخابات استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید