ترودو نخست وزیر کانادا می ماند ، دو ایرانی حزب لیبرال بار دیگر به مجلس راه یافتند

هرچند نتایج نهایی انتخابات سراسری کانادا هنوز اعلام نشده است اما رسانه های داخلی کانادا از پیروزی حزب لیبرال، به رهبری جاستین ترودو، نخست وزیر کنونی، خبر می دهند.

ترودو نخست وزیر کانادا می ماند ، دو ایرانی حزب لیبرال بار دیگر به مجلس راه یافتند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری ها، براساس گزارش های اولیه، حزب لیبرال کانادا، قدرت را حفظ خواهد نمود اما به مانند دور پیش نمی تواند دولت اکثریت تشکیل دهد.

مجلس کانادا در اتاوا 338 کرسی دارد. هر حزبی که بتواند 170 نماینده خود را به مجلس بفرستد می تواند دولت اکثریت تشکیل دهد. در حال حاضر، حزب حاکم لیبرال اکثریت آرا در اختیار دارد اما این وضعیت تغییر خواهد نمود.

بر پایه آخرین نتایج حزب حاکم لیبرال 146 کرسی از مجموع 338 کرسی مجلس را به دست آورده است.حزب محافظه کار نیز دستکم 119 کرسی خواهد داشت.

رقاب میان نامزدهای دو حزب لیبرال و محافظه کار در بسیاری از مناطق شانه به شانه بوده است.

حزبدموکراتیک نو ، به رهبری جاگمیت سینگ، نیز به عنوان حزب سوم دستکم 23 نماینده خواهد داشت اما از انتظارهای اولیه نتایج ضعیف تری گرفت.

حزب سبز کانادا نیز در این دور از انتخابات حضور فعالی داشت و انتظار می رود بخشی از آرای حزب لیبرال را به خود اختصاص دهد. بنابر گزارش ها حزب سبز کانادا دست کم سه نماینده خواهد داشت.

علی احساسی نامزد ایرانی تبار حزب لیبرال نیز برای بار دیگر در حوزه انتخاباتی خود ،در شمال تورنتو ، توانست پیروز گردد.

مریم منصف، دیگر نامزد حزب لیبرال کانادا، نیز برای بار دیگر توانست به مجلس کانادا راه پیدا کند. او در مشهد به جهان آمده است و اصالتا افغانستانی است.

مجید جوهری، دیگر نامزد ایرانی تبار حزب لیبرال در حوزه انتخابیه ریچموند هیل، تورنتو، در رقابت نزدیک با کاستاس منگاکیس، کاندیدای حزب محافظه کار، پیروز شد و به مجلس کانادا راه پیدا کرد.

منبع: انتخاب
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 2 دی 1398 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 456

به "ترودو نخست وزیر کانادا می ماند ، دو ایرانی حزب لیبرال بار دیگر به مجلس راه یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترودو نخست وزیر کانادا می ماند ، دو ایرانی حزب لیبرال بار دیگر به مجلس راه یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید