ترکیه به آمریکا نسبت به احتمال فرار گولن به کانادا هشدار داده است

به گزارش پیامک مسعود، یک روزنامه ترکیه ای گزارش داد: آنکارا به واشنگتن در پی درخواست مقامات آمریکایی، آدرس و اطلاعات اموال و دارایی های فتح الله گولن، متهم شماره یک کودتای نافرجام ژوئیه گذشته در ترکیه را داده است تا واشنگتن را در جریان فرار احتمالی او به کانادا بگذارد.

ترکیه به آمریکا نسبت به احتمال فرار گولن به کانادا هشدار داده است

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از حریت، روزنامه ینی شفق گزارش داد: اطلاعاتی که به آمریکا داده شده شامل آدرس دارایی ها، زمان خریداری شدن آنها و نام خریدار آنها بوده است.

اخیرا بکر بوزداغ، وزیر دادگستری ترکیه گفت: فتح الله گولن ممکن است گزینه ترک آمریکا و رفتن به کانادا به دلیل خریداری املاکی در این کشور را در نظر داشته باشد.

این در حالی است که بعد از انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا مذاکرات آنکارا با واشنگتن بر سر استرداد گولن که از او به عنوان مغز متفکر کودتای نافرجام ژوئیه 2016 یاد می گردد، تسریع شده است.

به نوشته این روزنامه ترکیه ای دولت جدید آمریکا بیش از دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق متمایل به استرداد گولن بوده است.

براساس گزارش ها اعضای سازمان تروریستی گولن مشهور به فتو اموالی را در کانادا برای گولن خریده اند. این در حالی است که هیچ توافقی میان ترکیه و کانادا درباره استرداد مجرمین وجود ندارد و اگر گولن به کانادا مهاجرت کند، استردادش به ترکیه بسیار سخت تر خواهد شد.

وزارت دادگستری ترکیه اسناد مربوط به فرار احتمالی گولن به کانادا را در تاریخ 24 فوریه به آمریکا فرستاده است.

خریداران این اموال شهروندان ترکیه هستند اما هویت آنها نامعلوم است.

منبع: خبرگزاری موج
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 730

به "ترکیه به آمریکا نسبت به احتمال فرار گولن به کانادا هشدار داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه به آمریکا نسبت به احتمال فرار گولن به کانادا هشدار داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید