تشدید مسائل زندانیان کشمیری همزمان با شیوع کرونا در هند

به گزارش پیامک مسعود، ده ها سیاستمدار و آزادی خواه کشمیری که در زندان های هند به سر می برند همزمان با تشدید بحران کرونا نیز اجازه دیدار با خانواده هایشان را پیدا نکردند.

تشدید مسائل زندانیان کشمیری همزمان با شیوع کرونا در هند

به گزارش دفتر منطقه ای پیامک مسعود به نقل از کشمیر مدیا سرویس، مشکل خانواده های آزادی خواستار کشمیری که عزیزانشان بدون ذکر دلیل و اتهام توسط هند زندانی شده اند همچنان ادامه دارد.

علی رغم ادعای دولت هند مبنی بر صدور مجوز دیدار این افراد با خانواده هایشان از بین 41 خانواده که عزیزانشان در کشمیر مسئولین داشته اند و توسط هند دستگیر شده اند تنها یک خانواده پیروز شده با عضو زندانی شده خود دیدار کند.

مقامات دولت هند که دستور انتقال این افراد به ایالت های دور و نزدیک را صادر نموده اند حتی از افشای جزئیات محل زندانی شدن کشمیری ها نیز خودداری کردند.

این افراد از 5 اوت سال گذشته (255 روز پیش) همزمان با لغو خودمختاری کشمیر توسط هند دستگیر شده اند و تا به امروز هیچ خبری از شرایط آنها وجود ندارد.

کشمیری ها ضمن اعتراض به سیاست های دهلی نو تاکید کردند: در شرایط فعلی که هند با شیوع گسترده کرونا روبرو است نباید به بهانه های واهی و سیاسی آزادی خواستار کشمیری را بدون هیچ جرمی در زندان ها نگهداشته و با جان آنها بازی کند.

گفته می گردد تعدادی از کشمیری ها در آگرا زندانی هستند و سایر آنها در ایالت های مختلف به زندان افتاده اند.

طبق نظر سازمان ملل کشمیر یک منطقه معین تکلیف نشده تلقی می گردد و هیچ کدام از دولت های هند و پاکستان حق ندارند به صورت یک طرف برای کشمیر تصمیم بگیرند.

هند با زیر پا گذاشتن تمام تفاهمنامه های قبلی به صورت یک طرفه خود مختاری کشمیر را لغو کرد که با اعتراض فراوان مردم مسلمان این منطقه همراه شد.

دولت هند طی 3 دهه اخیر حداقل 100 هزار نفر را در کشمیر کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 857

به "تشدید مسائل زندانیان کشمیری همزمان با شیوع کرونا در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید مسائل زندانیان کشمیری همزمان با شیوع کرونا در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید