جزئیات حذف یارانه موالید جدید اعلام شد

به گزارش پیامک مسعود، حامد شمس، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات حذف یارانه موالید در سال 99، اظهار کرد: هیات وزیران آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (14) قانون بودجه، موضوع منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را تصویب کرد.

جزئیات حذف یارانه موالید جدید اعلام شد

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه پرداخت یارانه موالید جدید مشروط به شناسایی وزارت رفاه شده است، اضافه کرد: در صورت موجود بودن منابع، کار پرداخت یارانه توسط سازمان هدفمندی یارانه ها صورت می گیرد.

شمس گفت: در بحث یارانه ها همیشه تقسیم کار به این صورت بوده که شناسایی مشمولان بر عهده وزارت رفاه باشد و پرداخت توسط سازمان هدفمندی یارانه ها انجام گردد، در این موضوع نیز ظرف یک ماه آینده که قانون ما را مکلف نموده موارد شناسایی شده را به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام می کنیم و در صورت وجود منابع سازمان هدفمندی پرداخت یارانه ها را انجام می دهد.

وی اضافه کرد: بعضی تصویب این قانون را مخالف سیاست های کلان جمعیتی می دانند، اما باید به همه هموطنان گفت که هیچ نگرانی در این موضوع وجود ندارد. درست است که دولت به دلیل تحریم های ظالمانه و شرایط کرونایی با محدودیت های اقتصادی جدی روبه رو است، اما وزارت رفاه ظرف یک ماه آینده شناسایی موالید جدید را انجام خواهد داد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در قانون ذکر شده یارانه موالید و اشاره ای ننموده که دهک چندم جامعه باید شناسایی گردد و یک ماه بعد از ابلاغ قانون شناسایی ها صورت می گیرد، یعنی 11 خرداد ماه این قانون به وزارت رفاه ابلاغ شد و ما از این تاریخ به بعد موالید را شناسایی و آنالیز می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که فرزند چندم خانواده ها مورد شناسایی قرار می گیرد؟ گفت: در قانون فقط ذکر شده موالید و اشاره ای به این موضوع نشده که فرزند چندم باید مورد شناسایی و آنالیز قرار گیرد.

منبع: باشگاه پیامک مسعود

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 935

به "جزئیات حذف یارانه موالید جدید اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حذف یارانه موالید جدید اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید