خبرنگاران البرز پایلوت استخراج دستور العمل تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه شد

به گزارش پیامک مسعود، کرج - خبرنگاران - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز گفت که این استان پایلوت کشوری استخراج برنامه های عملیاتی دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه شد.

خبرنگاران البرز پایلوت استخراج دستور العمل تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه شد

جعفر داراب خانی روز چهارشنبه در گفت و با خبرنگاران اضافه نمود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با تهیه و تدوین 73 برنامة عملیاتی و اجرایی احصاء شده از دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه به همراه تدوین بیش از 400ریزگام عملیاتی، پایلوت کشوری استخراج این برنامه ها شد.

وی افزود: با توجه به اینکه بهره مندی از ظرفیت نهادهای مردمی در جهت تحقق اهداف عینی و عملی قوه قضائیه و کاهش و کنترل جرایم و آسیب های اجتماعی، همیشه در دستور کار این معاونت بوده پس از ابلاغ دستورالعمل یاد شده توسط ریاستقوه قضائیه، برنامه ریزی منسجمی در استان برای اجرای مفاد آن انجام شد.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز گفت: در گام نخست ضمن برگزاری سلسله نشست های کارشناسی و هم اندیشی با صاحبنظران، نخبگان و نمایندگان بیش از 30 مؤسسه و سازمان مردم نهاد البرزی، کلیات دستورالعمل و زمینه های اجرای مفاد آن به دقت تشریح و آنالیز شد.

وی اضافه نمود: در گام بعدس ، با شبکه سازی در فضای مجازی و عضویت بیش از 80 مدیر سازمان مردم نهاد، انجام بیش از 100 مکاتبه و گردآوری و تحلیل نظرات دریافتی از صاحبنظران؛ کارگروه تقسیم وظایف دستگاه ها براساس دستورالعمل موصوف در معاونت راه اندازی شد.

داراب خانی گفت: این اقدامات منجر به تهیه و تدوین 73 برنامه اجرایی و عملیاتی احصاء شده از دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه به همراه استخراج بیش از 400ریزگام عملیاتی منطبق با کاربرگ های اداره کل برنامه ریزی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه شد.

وی درخصوص فرآیند اجرای این برنامه ها گفت: برنامه های تدوین شده، توسط ریاست کل دادگستری البرز به اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم و رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی استان جهت اجرا، ابلاغ و نسخه ای از آن نیز به حوزه ریاست قوه قضائیه و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ارسال شد.

وی ادامه داد: به همین منظور از کلیه دستگاه های مربوطه خواسته شده تا شرایط پیشرفت اقدامات و دستیابی به اهداف مورد نظر را طی گزارشات جامع، به دبیرخانه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان ارسال نمایند و پیشرفت و اثربخشی اجرای برنامه ها، به صورت مرتب رصد و پایش می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1487

به "خبرنگاران البرز پایلوت استخراج دستور العمل تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران البرز پایلوت استخراج دستور العمل تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید