دولت ترامپ در هشت ماه 2 تریلیون دلار کسری بودجه آورد!

به گزارش پیامک مسعود، انتظار می رود کسری بودجه سالانه آمریکا رکورد بشکند.

دولت ترامپ در هشت ماه 2 تریلیون دلار کسری بودجه آورد!

به گزارش پیامک مسعود به نقل از فاکس بیزینس، دفتر کنترل بودجه آمریکا در گزارشی خاطرنشان کرد همزمان با افزایش هزینه های دولت برای حمایت از بخش های مختلف اقتصادی این کشور در برابر پیامدهای ویروس کرونا، کسری بودجه دولت در هشت ماه ابتدایی سال اقتصادی جاری به 1.9 تریلیون دلار رسیده است.

تنها در ماه می میزان مخارج دولت 424 میلیارد دلار بیشتر از میزان درآمدهای آن بوده است. درآمدهای دولت طی ماه می 58 میلیارد دلار نسبت به ماه قبل کاهش پیدا نموده است.

دولت امریکا طی این ماه 598 میلیارد دلار هزینه داشته است که نسبت به ماه قبل افزایش محسوس 53 درصدی داشته است.

از زمان شیوع کرونا و قرنطینه سراسری در آمریکا، دولت این کشور مخارج خود را به شدت افزایش داده است. تا به امروز بیش از 113 هزار آمریکایی جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده اند و وزارت خزانه داری در نظر دارد سه تریلیون دلار دیگر تا خاتمه سال استقراض کند.

طبق اعلام دفتر کنترل بودجه کنگره، انظتار می رود کسری بودجه دولت آمریکا تا خاتمه سال جاری به رقم بی سابقه 3.8 تریلیون دلار برسد که حدود 2.9 برابر رکورد قبلی کسری 1.41 تریلیون دلاری است که در سال اقتصادی 2009 به ثبت رسیده بود.

تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای رساندن نرخ بهره به محدوده صفر درصدی انگیزه مهمی در افزایش تقاضا برای استقراض دولت بوده است. پیشتر استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا این نرخ بهره پایین را فرصتی تاریخی خوانده بود.

با موافقت کنگره و دولت، تا به امروز حدود سه تریلیون دلار به شکل بسته های مختلف حمایتی از بخش های مختلف اقتصادی آمریکا توسط دولت هزینه شده است. این در حالی است که بعضی از قانونگذاران کنگره به دنبال اقدامات حمایتی بیشتری نظیر کاهش مجدد اقتصادیات ها، تزریق نقدینگی و بسته های حمایتی از اقشار اسیب پذیر هستند که تصویب آن ها می تواند کسری بودجه دولت را بیش از پیش تشدید کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 922

به "دولت ترامپ در هشت ماه 2 تریلیون دلار کسری بودجه آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ در هشت ماه 2 تریلیون دلار کسری بودجه آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید