سازمان ملل در ادامه محاصره علیه یمن شریک است

به گزارش پیامک مسعود، سخنگوی انصارالله گفت: سازمان ملل با فراهم کردن زمینه برای ادامه جنایت علیه یمن، در محاصره این کشور و بستن فرودگاه صنعا شریک است.

سازمان ملل در ادامه محاصره علیه یمن شریک است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله در صفحه توییتر خود از سکوت سازمان ملل در قبال محاصره یمن انتقاد کرد.

وی نوشت: ادامه محاصره و بستن فرودگاه بین المللی صنعاء و بندر الحدیده جنایتی است که سازمان ملل با فراهم کردن زمینه برای ادامه تجاوز و جنایت قوای متجاوز در حق تمام ملت یمن، در آن شریک است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای کوشش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

مقامات سعودی تا به امروز چندین بار از تصمیم برای ایجاد آتش بس در یمن خبر داده اند؛ اما هیچ گاه از شدت حملات خود به یمن نکاسته و اقدامی برای کاهش یا برطرف محاصره همه جانبه آن نکردند و در مواردی با بهره برداری از تاکتیک آتش بس بر حملات خود افزوده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1259

به "سازمان ملل در ادامه محاصره علیه یمن شریک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل در ادامه محاصره علیه یمن شریک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید