سوئیس؛ هر دو هفته یک زن بر اثر خشونت خانوادگی کشته می گردد

خشونت خانوادگی در سوئیس روز به روز در حال افزایش است به طوری که این کشور هر دو هفته شاهد کشته شدن یک زن بر اثر خشونت خانوادگی است.

سوئیس؛ هر دو هفته یک زن بر اثر خشونت خانوادگی کشته می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وبسایت خبری سوئیس اینفو روز سه شنبه (26 شهریور) در گزارشی نوشت که شمار زنانی که در سوئیس به دلیل خشونت در خانواده کشته می شوند، افزایش یافته است.

سوئیس اینفو در این گزارش به نقل از مرکز آمار سوئیس نوشت، هر دو هفته یک زن در سوئیس بر اثر خشونت خانوادگی کشته می گردد و از چند سال گذشته اینطور است.

نادیا شیب متخصص امور اجتماعی و کارمند دفتر ارائه مشاوره به زنان درباره خشونت در روابط زناشویی در زوریخ در زوریخ در این خصوص گفت، گذشته از آنکه موضوع در مورد کوشش برای قتل یا قتل اجرا شده باشد، موضوع اصلی در مورد قدرت و سلطه جویی است.

شیب در ادامه گفت که بسیاری از این خشونت ها به علت شرب خمر٬ اختلال شخصیت یا یک سری تجربه های خشونت آمیز است که در زندگی حل و فصل نشده است. شیب معتقد است که آن دسته از مردان سوئیسی که زنان خود را کتک می زنند احساس می نمایند که باید سلطه خود را بر آنان تحمیل نمایند.

پلیس سوئیس

سوئیس اینفو نوشت، بسیاری از مردم سوئیس بر این باورند که این نوع جنایت ها در نتیجه تغییر ناگهانی موضع و افکار روی می دهد اما تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از این جنایت ها پس از کشمکش های طولانی خانوادگی در نهایت به قتل منجر می گردد و گزارش های پلیس سوئیس نیز این امر را تصدیق می نماید. این گزارش ها حاکی از آن است که 39 درصد زنانی که بر اثر خشونت خانوادگی به قتل می رسند، پیشتر مورد تهدید و تجاوز قرار گرفته اند.

طبق این گزارش، فقط در هفته گذشته پنج زن در سوئیس به قتل رسیده اند که یکی از آنها یک زن 35 ساله و دارای چند فرزند بود که جدا از همسر خود زندگی می کرد.

با آنکه آمار های سال 2019 هنوز منتشر نشده ، اما گزارش روزنامه ها بخوبی نشان می دهد که تا خاتمه ماه می (اردیبهشت 98) نُه قربانی جدید به شمار قربانیان خشونت خانوادگی در این کشور اضافه شده است که پنج تن از آنها در چند روز اخیر کشته شده اند.

در این گزارش آمده است که شاید پی بردن به علت این نوع قتل ها سخت باشد اما عامل مشترک همه این قتل ها یعنی خشونت نشان می دهد که جامعه سوئیس جامعه ای مردسالار است. سوزانا نف کارشناس امور خانواده و استاد دانشگاه علوم کاربردی دانشگاه زوریخ می گوید که شکاف میان دو جنس زن و مرد مسئله ای است که سوئیس با آن دست و پنجه نرم می نماید. بسیاری از مردان سوئیسی مطلعانه یا نا مطلعانه هنوز تصور می نمایند که حمله ور شدن به دیگران است که هویت آنان را شکل می دهد و این خصیصه سال هاست که در جامعه سوئیس به عنوان راهی برای حل اختلافات، پذیرفته شده است حال آنکه باید بیاموزند که با جدیت و با عمق احساسات خود با دیگران تعامل نمایند.

گزارش های مرکز آمار سوئیس نشان می دهد که آمار، میزان واقعی خشونت خانوادگی در این کشور را بخوبی منعکس نمی نماید زیرا پلیس بندرت از آن مطلع می گردد و از طرفی دیگر نیز آن دسته از دخالت های پلیس که منجر به حل اختلاف و عدم ثبت قضایی آن می گردد، به ثبت نمی رسد.

پلیس سوئیس

سوئیس اینفو همچنین نوشت که بر خلاف آنکه موارد منجر به قتل کاهش یافته اما موارد کوشش برای قتل به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 291

به "سوئیس؛ هر دو هفته یک زن بر اثر خشونت خانوادگی کشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوئیس؛ هر دو هفته یک زن بر اثر خشونت خانوادگی کشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید