عمران خان و بن سلمان درباره حمله به آرامکو گفت وگو کردند

به گزارش پیامک مسعود، ایرنا نوشت: عمران خان نخست وزیر پاکستان روز سه شنبه در تماس تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درخصوص تحولات اخیر منطقه به ویژه حملات آرامکو بحث و گفتگو کرد.

عمران خان و بن سلمان درباره حمله به آرامکو گفت وگو کردند

تماس تلفنی نخست وزیر پاکستان با شاهزاده سعودی بیشتر جنبه حمایت تبلیغاتی اسلام آباد از ریاض در زمانی که سعودی ها در کنار آمریکا اقدام به لفاظی و فرافکنی درخصوص ماهیت حملات اخیر به آرامکو می نمایند، به نظر می رسد.

این ارتباط در حالی برقرار می گردد که پاکستانی ها نسبت به عدم تمایل متحدان عربی این کشور از جمله ریاض و ابوظبی در بحث یاری به حل بحران فعلی در شبه قاره و نقش آفرینی برای رسیدگی به اوضاع کشمیر، ابراز مایوسی می نمایند.

رادیو دولتی پاکستان با انعکاس تماس تلفنی عمران خان با ولیعهد سعودی، گزارش داد: نخست وزیر پاکستان بر حمایت از دولت سعودی در برابر آنچه را که وی اقدامات خرابکارانه علیه این کشور خواند، تاکید نمود.

براساس این گزارش، محور رایزنی های عمران خان با بن سلمان بر تحولات اخیر منطقه ای به ویژه حملات بامداد شنبه گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان متمرکز بود.

نخست وزیر پاکستان ضمن محکومیت این حملات، برای مقابله با آنچه را که وی تحرکات علیه ثبات عربستان و معیشت جهانی خواند، اعلام تعهد کرد.

رادیو دولتی پاکستان به نقل از سخنان بن سلمان گفت: ولیعهد سعودی نیز گفت که کشورش توانایی مقابله با عناصر اقدامات خرابکارانه را دارد.

به دنبال حملات یاد شده، فراوری و صادرات نفت عربستان به میزان 50 درصد کاهش یافت.

حملات به تأسیسات نفتی عربستان سعودی بیش از پنج ونیم میلیون بشکه نفت از فراوری روزانه این کشور کاست و قیمت نفت در بازارهای جهانی را در روز دوشنبه حدود 10 درصد افزایش داد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 274

به "عمران خان و بن سلمان درباره حمله به آرامکو گفت وگو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان و بن سلمان درباره حمله به آرامکو گفت وگو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید