عون برای مذاکره با معترضان اعلام آمادگی کرد

به گزارش پیامک مسعود، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری لبنان با تاکید بر اینکه گفت وگو بهترین راه نجات است گفت، حاضر است با نمایندگان معترضان مذاکره کند.

عون برای مذاکره با معترضان اعلام آمادگی کرد

به گزارش سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، در حالیکه تظاهرات لبنان در اعتراض به وضع اقتصادیات های جدید و مسائل اقتصادی و اجتماعی وارد هشتمین روز خود شده است، میشل عون، رئیس جمهوری این کشور امروز(پنجشنبه)در سخنانی تلویزیونی با بیان اینکه ترس از فروپاشی اقتصادی وجود دارد، گفت، آماده رایزنی با نماینده معترضان است.

وی در ادامه افزود: باید تمامی کسانی که اموال عمومی را به سرقت برده اند، مجازات شوند. من از خواسته های مردم برای بازگرداندن اموال غارت شده حمایت می کنم.

عون خطاب به ملت لبنان گفت: آرزوی من رهایی کشور از ذهنیت طایفه گرایی است که عامل تمامی مسائل است.

وی عنوان داشت: با وجود سختی ها پیشرفت های چشمگیری محقق کرده ایم. باید به دستگاه قضایی برای مجازات مفسدین اعتماد کرد. باید حساب های بانکی مسئولان اعلام شود.

عون گفت: من از هر وسیله ای برای تحقق اصلاحات استفاده می کنم اما موانعی بر سر این راه وجود دارد. سند اصلاحیه گام نخست برای نجات لبنان است. من از مجلس می خواهم برای تصویب قوانین مبارزه با فساد همکاری کند.تغییر نظام با حضور در میادین انجام نمی شود بلکه از طریق نهادهای قانونی صورت می گیرد.احترام به آزادی بیان و آمد و رشد تضمین شده است. لازم است در اوضاع دولت کنونی باز نگری شود.

رئیس جمهوری لبنان شرح داد: طایفه گرایی و فساد پیشرفت لبنان را به تعویق انداختند. من از زمان تصدی پست ریاست جمهوری به مبارزه با فساد پایبند بودم.

لبنان برای هشتمین روز متوالی صحنه اعتصاب عمومی معترضان است و نهادهای عمومی و خصوصی کشور به دلیل بسته شدن مسیرهای اصلی در شهرهای بزرگ به خصوص در بیروت تعطیل شده اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 19 آذر 1398 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 423

به "عون برای مذاکره با معترضان اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عون برای مذاکره با معترضان اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید