مجوزهای سه گانه آژانس ها به وسیله معاونت گردشگری صدور خواهد نمود

به گزارش مجله پیامک مسعود، مجوزهای بند الف، ب و پ آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به وسیله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صادر خواهد شد.

مجوزهای سه گانه آژانس ها به وسیله معاونت گردشگری صدور خواهد نمود

به گفته معاون گردشگری کشور از این پس مجوزهای بند الف، ب و پ آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به وسیله این معاونت صادر خواهد شد و هیچ سازمان و نهادی نباید در برابر این مصوبه دولت مقاومت کند.

بنابر تقسیم بندی فعالیت شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی با سه مجوز در سه بخش مجزا فعالیت می نمایند:

بر اساس مجوز بند الف رزرو و صدور بلیت هواپیما در مسیرهای خارجی و داخلی مربوط به هر ایرلاین به وسیله دفاتری با نام های دفاتر خدمات مسافرتی یا آژانس های هواپیمایی دارای این مجوز ارائه می گردد و این مجوز هم اکنون به وسیله سازمان هواپیمایی کشور، زیرمجموعه وزارت راه و ترابری اعطا می گردد.

مجوز بند ب که برنامه ریزی و اجرای تورهای داخلی و خارجی مهم ترین فعالیت مراکز دارای این مجوز است و محدوده فعالیت آن بیش از سایر مجوزها است. از عمده کارهای دفاتر یا شرکت های خدمات سیاحتی- جهانگردی، اجرای اموری چون رزرو هتل در سراسر جهان، رزرو (چارتری) و اخذ ویزا است؛ این مجوز را هم اکنون معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی اعطا می نماید.

مجوز بند پ که بر پایه آن دفاتر یا آژانس های خدمات زیارتی به فعالیت در زمینه ثبت نام، تنظیم و انجام مسافرت های زیارتی به داخل و خارج از کشور و هرگونه خدمات زیارتی با رعایت قوانین و مقررات حج و زیارت می پردازند. سازمان حج و زیارت این مجوز را اعطا می نماید.

محب خدایی بیان نمود:

از این پس ما شاهد آن خواهیم بود که با اجرایی شدن این مصوبه مجوز هر سه بند الف، ب و پ فقط از یک سازمان و از یک پنجره واحد صادر گردد که آن هم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

به گفته معاون گردشگری کشور پیش بینی می گردد این طرح یک یا دو ماه دیگر اجرایی گردد.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1837

به "مجوزهای سه گانه آژانس ها به وسیله معاونت گردشگری صدور خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوزهای سه گانه آژانس ها به وسیله معاونت گردشگری صدور خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید