مدارک مهم دخالت آمریکایی ها در انتقال داعش به عراق

به گزارش پیامک مسعود، به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد نیوز، بدر الزیادی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که این کشور مدارک مربوط به حمایت های آمریکا از عناصر داعش را در اختیار دارد.

مدارک مهم دخالت آمریکایی ها در انتقال داعش به عراق

وی افزود: فایل های ویدئویی وجود دارد که نشان می دهد هواپیماهای آمریکایی اقدام به انتقال عناصر داعش به خاک عراق کرده است.

الزیادی تاکید کرد: آمریکایی ها این عناصر تروریستی را به مناطق مختلف عراق منتقل کرده اند. زمانی که این فایل های ویدئویی به دست ما رسید، از فرماندهان امنیتی خواستیم تا در این خصوص صحبت کنیم.

وی گفت: یکی از فرماندهان برجسته امنیتی صحت این فایل های ویدئویی را بررسی کرد. وی اظهار داشت که ما همه چیز را می بینیم و می دانیم اما نمی توانیم کاری کنیم!

الزیادی ادامه داد: به این دلیل و همچنین ترور فرماندهان پیروزی در فرودگاه بغداد، ما خواهان اخراج نظامیان آمریکایی از کشور هستیم.

وی تاکید کرد که اسامی فرماندهان امنیتی که به اقدام آمریکا در انتقال تروریست های داعش به مناطق مختلف عراق از زمان عملیات آزادسازی کشور از دست داعش و نخست وزیری حیدر العبادی تا به امروز صحه گذاشته اند، را فاش نخواهد کرد.

روز گذشته نیز جبار المعموری رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی اظهار داشت که آمریکا یک چتر امنیتی برای بیش از 10 هزار داعشی در سوریه فراهم کرده است. وی افزود: بیش از 10 هزار داعشی در مناطق مشخصی از سوریه و اکثراً در نزدیکی مرزهای عراق مستقر هستند.

المعموری گفت: آمریکا مانع هر گونه عملیاتی برای نابودی کامل این عناصر می شود. این عناصر داعشی امنیت سوریه و به صورت کلی منطقه را به خطر انداخته اند.

علاوه بر این، مسئولان عراقی به ویژه فرماندهان نیروهای حشد شعبی بارها بر این نکته تاکید کرده اند که آمریکایی ها علاوه بر جابه جایی عناصر داعش در عراق، اقدام به انتقال تجهیزات و آذوقه و مهمات به مواضع آنها می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1353

به "مدارک مهم دخالت آمریکایی ها در انتقال داعش به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارک مهم دخالت آمریکایی ها در انتقال داعش به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید