مقایسه جزییات قرارداد کی روش و ویلموتس

به گزارش پیامک مسعود، انتشار بخش های بیشتری از قرارداد و دستمزد مارک ویلموتس در دوران حضور در تیم ملی ایران، ادعای مدیران فدراسیون فوتبال درباره این قرارداد را زیر سوال برده است. از زمان آمدن ویلموتس تا به امروز بار ها مدیرانی مانند مهدی تاج اعلام کردند با درسی که پس از حدود هشت سال همکاری با کارلوس کی روش گرفتند، قرارداد بهتری را با ویلموتس منعقد خواهند کرد.

مقایسه جزییات قرارداد کی روش و ویلموتس

از طرفی قرار بود دستمزد پرداختی به ویلموتس کمتر از کارلوس کی روش باشد، اما در واقعیت ویلموتس رقمی در حدود دو برابر کی روش دریافت کرده است. حتی جواد نکونام، سرمربی فولاد و دستیار سابق کی روش نیز می گوید سرمربی پرتغالی حاضر بود با یک میلیون یورو کمتر از دستمزد ویلموتس در ایران کار کند.

با وجود تمام این اتفاقات و شکایت ویلموتس برای دریافت غرامت 6.5 میلیون دلاری، محمود شیعی، عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که اکنون به اطلاع از این قرارداد اقرار کرده، همچنان درباره این قرارداد می گوید که باید بررسی شود که آیا سنگین بوده یا نه!

برای روشن شدن اینکه قرارداد ویلموتس برای فوتبال ایران سنگین بوده یا نه، به بررسی قرارداد و کارنامه دو سرمربی سابق تیم ملی یعنی کی روش و ویلموتس خواهیم پرداخت تا پاسخ این سوال برای اهالی فوتبال و مدیران فدراسیون فوتبال مشخص شود.

هر چند در هر دو قرارداد، بند های مختلفی علیه فدراسیون واقع شده است و این فدراسیون متحمل پرداخت مالیات چند میلیارد تومانی دو مربی شده، اما در قرارداد ویلموتس علاوه بر دستمزد و پاداش های بالاتر، وی در ازای فسخ قرارداد به صورت یک طرفه می تواند به عنوان غرامت سه ماه دستمزدش را بگیرد، اما کی روش بدون غرامت قراردادش را فسخ می کرد.

در واقع اگر چه بند فسخ قرارداد بدون پرداخت غرامت توسط کی روش با انتقاد کارشناسان در دوره خود همراه بود، اما بند پرداخت غرامت به ویلموتس در ازای فسخ یک طرفه قرارداد، عجیب است و فقط در ایران یافت می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 951

به "مقایسه جزییات قرارداد کی روش و ویلموتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه جزییات قرارداد کی روش و ویلموتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید