کرونا، عامل مهلک ترین ضربه اقتصادی قرن

به گزارش پیامک مسعود، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) ، روز گذشته گزارشی درباره تاثیرات همه گیری کووید-19 بر تولید ناخالص جهان منتشر کرد.

کرونا، عامل مهلک ترین ضربه اقتصادی قرن

بر اساس این گزارش، در صورتی که موج دوم ویروس کرونا در جهان شکل نگیرد، رشد اقتصادی امسال جهان منفی 6 درصد خواهد بود. در سناریویی دیگر با در نظر دریافت شیوع بیماری در موج دوم، رشد اقتصادی به منفی 7.6 درصد کاهش می یابد.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) می نویسد:همه گیری کووید-19 یک بحران سلامت جهانی است که در حافظه جمعی ما هیچ سابقه ای نداشته است. این بحران، اقتصاد را به شدیدترین رکود یک قرن اخیر فرو برده است و خسارت های بسیار عظیمی به سلامت،اشتغال و رفاه مردم وارد کرده است.

گزارش این سازمان نشان می دهد که کشور انگلستان بیشتر از تمام کشورهای جهان آسیب اقتصادی دیده است. پیش بینی می شود که رشد اقتصادی این کشور امسال منفی 11.5 درصد باشد.

جالب آنجاست که چین به عنوان منشا ویروس کرونا، نسبت به دیگر کشورهای جهان، کمترین تاثیر را از بحران ویروس کرونا در تولید ناخالص خود خواهد دید. سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، پیش بینی می کند که رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2020، منفی 2.6 درصد باشد.

اینفوگرافیک زیر که از پایگاه داده پردازی استاتیستا به فارسی برگردانده شده،پیش بینی این سازمان از رشد اقتصادی برخی از قوی ترین کشورها را نشان می دهد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 926

به "کرونا، عامل مهلک ترین ضربه اقتصادی قرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، عامل مهلک ترین ضربه اقتصادی قرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید