500 هزار دلار از انتقال تیام در جیب استقلال؟

به گزارش پیامک مسعود، تیام به استقلال باز نمی شود. حضور خطیر در امارات برای معین حق اقتصادی باشگاه استقلال برای انتقال این بازیکن از عجمان به باشگاه دیگری بود، نه چیز دیگری. ظاهرا 500 هزار دلار گیر استقلال خواهد آمد.

500 هزار دلار از انتقال تیام در جیب استقلال؟

این طور که طرفداران استقلال امیرحسین فتحی را در مراسم هشتمین سالگرد ناصرحجازی دوره کردند ودرباره بازگشت تیام از او پرسیدند خیلی ها تصور می نمایند که باشگاه استقلال در حال مذاکره برای بازگرداندن این بازیکن است.

اصل ماجرا اما چیزی دیگری است. باشگاه استقلال به دلیل هزینه بالایی که بازگرداندن این بازیکن دارد، هرگز به فکر بهره برداری دوباره فنی از این بازیکن نیست و حضور خطیر در امارات و مذاکراتی که او با عجمانی ها انجام داده، موضوع های دیگری داشته است.

ماجرای حضور خطیر در امارات به موضوع انتقال تیام مربوط است. ظاهرا باشگاه استقلال زمانی که تیام را با اخذ مبلغ رضایت نامه، به باشگاه اماراتی داده در قراردادی که منعقد نموده نوشته که چنانچه باشگاه عجمان قصد انتقال تیام به باشگاه دیگری را داشته باشد، باشگاه استقلال از این انتقال مبلغی به جیب خواهد زد. در واقع آن روز که تیام به وسیله باشگاه استقلال به عجمان منتقل شده، مسئولان این باشگاه فکر روزهای بعد را هم نموده اند و در توافق های فی مابین با باشگاه عجمان حق ترانسفر از این باشگاه به باشگاه دیگری را نیز گنجانده اند.

حالا باشگاه استقلال در حالی که یک فصل از جدایی تیام می گذرد به دلیل همان توافق ها می تواند دوباره مبلغی را از کنار انتقال این بازیکن به دست آورد که ممکن است رقم پیشنهادی باشگاه جدیدی که خواستار تیام است، به گونه ای باشد که در نهایت مبلغ 500هزار دلار گیر باشگاه استقلال بیاید. در واقع اگر دیدیم که علی خطیر به نمایندگی از باشگاه استقلال در امارات ماند و مذاکراتی با سران باشگاه عجمان انجام داد، این موضوع بیشتر به دلیل معین کردن حق ترانسفر باشگاه استقلال بود ونه بازگشت.

به این ترتیب طرفداران باشگاه استقلال باید آگاه باشند که تیام هرگز به باشگاه استقلال باز نخواهد گشت اما ترانسفر او از باشگاه عجمان به باشگاه های دیگر استقلال را به بهره اقتصادی خواهد رساند. باشگاه استقلال پیش تر هم از کنار انتقال تیام به باشگاه عجمان مبلغ 350هزار دلار به دست آورده بود، ضمن اینکه مبلغ 170هزار دلار از قرارداد این بازیکن نیز مانده بود که تیام هنگام جدایی از استقلال به سران این باشگاه امضاء داد که آن مبلغ را هم دریافت نموده است و حالا نیز قرار است دست کم 500هزار دلار بابت جدایی تیام از عجمان و پیوستن به تیم دیگری به باگاه استقلال استقلال که مجموع دریافتی های این باشگاه از انتقال تیام را چشمگیر تر می نماید.

تیام گرچه با جدایی اش مسائل فنی بسیاری برای باشگاه استقلال ایجاد کرد، اما پر واضح است، مبالغی که از قبل انتقال های این بازیکن نصیب باشگاه استقلال شده، در تاریخ استقلال بی سابقه بوده و هیچ بازیکنی خارجی سراغ نداریم که این همه سوده و فایده اقتصادی برای باشگاه استقلال به همراه آورده باشد. به هر حال تیام از این منظر تافته ای جدا بافته است.

خطیر تایید کرد: بازگشتی در کار نیست

البته علی خطیر در این باره هیچ صحبتی انجام نداده و در عین حال کوشیده با پیش کشیدن مسائل مبهم و فرعی ذهن همه را به سوی دیگری ببرد. پاسخی که او در جریان مراسم سالگرد حجازی به موضوع بازگشت تیام داشته، این واقعیت را به اثبات می رساند که مسائل دیگری در کار بوده و اصل ماجرا را که بازگشتی در کار نیست تایید می نماید. خطیر گفته: برخلاف اینکه گفته می گردد تیام پول سنگینی خواسته است، باید بگویم منتفی شدن حضور او در استقلال تنها به خاطر مسائل اقتصادی نبود.

10-210

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 124

به "500 هزار دلار از انتقال تیام در جیب استقلال؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "500 هزار دلار از انتقال تیام در جیب استقلال؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید