سئو خارجی چیست؟ چرا این روش بهینه سازی اهمیت ویژه ای دارد؟

به گزارش مجله پیامک مسعود، سئو خارجی به روش هایی اشاره دارد که می توان از آنها برای بهبود شرایط یک وب سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجواستفاده کرد. بسیاری از افراد سئوی خارج از صفحه را با لینک سازی مرتبط می دانند، اما سئو خارجی بیشتر از این است.

سئو خارجی چیست؟ چرا این روش بهینه سازی اهمیت ویژه ای دارد؟

به طور کلی، سئو خارجی با روش های تبلیغاتی و فراتر از محتوای وب سایت و به منظورارتقاء رتبه بندی یک وب سایت در نتایج جستجو گوگل استفاده می گردد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت سئوکار در آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://seokar.com/

چرا سئو خارجی ارزشمند است؟

موتورهای جستجو برای چندین دهه کوشش نموده اند تا راهی برای بازگرداندن برترین نتایج به جستجوگر بیابند.

برای دستیابی به این هدف، موتورهای جستجو تعدادی از عوامل سئو درون صفحه و بعضی دیگر از عوامل کیفیت و عوامل سئو خارج از صفحه را در نظر می گیرند.

وب سایتی که کیفیت بالایی دارد و مفید است، به احتمال زیاد دارای ارجاعات (بک لینک) از وب سایت های دیگر است. به احتمال زیاد در رسانه های اجتماعی نام تجاری ذکر شده است و احتمال بیشتری وجود دارد که در میان جوامعی از کاربران همفکر به اشتراک گذاشته گردد.

همه این سیگنال ها به موتورهای جستجو چراغ سبز نشان می دهند تا یک وب سایت را در نتایج بالاتر رتبه بندی نمایند.

مزیت های سئو خارج از صفحه

یک استراتژی پیروز سئو خارجی، مزایایی را برای صاحبان وب سایت در بردارد:

ارتقاء رتبه: این مهم ترین مزیت سئو خارج از صفحه است. وب سایت در نتایج صفحه های موتور جستجو رتبه بسیار بالاتری خواهد داشت و بعلاوه دارای بازدید بیشتری نیز خواهد بود.

افزایش رتبه صفحه: رتبه یک صفحه عددی بین 0 تا 10 است که نشان دهنده اهمیت یک وب سایت از نظر گوگل است. این سیستم به وسیله لری پیج و سرگئی برین (موسسان گوگل) اختراع شد و یکی ازمهم ترین دلایل پیروزیت گوگل در نمایش مرتبط ترین نتایج به جستجوگر است.

امروزه رتبه صفحه فقط یکی از 250 فاکتورهای رتبه بندی است که گوگل برای رتبه بندی صفحات وب استفاده می نماید.

بیشتر در معرض دید قرار گرفتن: رتبه بندی بالاتر به معنای در معرض دید قرار گرفتن بیشتر است. زمانی که یک وب سایت در رتبه های برتر قرار می گیرد، دارای لینک های بیشتر، بازدیدهای بیشتر وبعلاوه بیشتر در رسانه های اجتماعی به آن اشاره می گردد. این مانند یک توالی بی انتها از رویدادها است که در آن یک چیز به چیزهای دیگر و غیره منجر می گردد.

اعتماد ایجاد کردن: علاوه بر مورد های فوق، گوگل به تازگی تخصص، توانایی و اعتماد (E-A-T) را معرفی نموده است که نقشی بسیار مهم در رتبه بندی دارد و مستقیماً با سئوی خارجی مرتبط است.

به صورت کلی، گوگل میخواهد وب سایت ها را طوری رتبه بندی کند که تخصص و اقتدار را در یک مفهوم نمایش می دهند، و یکی از راه های مطمئن بودن از اینکه وب سایت هایی که به وسیله این الگوریتم ها انتخاب می شوند قابل اعتماد هستند، تعداد و نوع لینک های دریافتی است.

تکنیک های سئو خارجی

مهمترین تکنیک های سئو خارجی عبارتند از:

ساختن لینک، بازاریابی به وسیله رسانه های اجتماعی، نام تجاری، نظرات مشتریان

چگونه لینک هایی با کیفیت بالا برای وب سایت خود بدست بیاوریم؟

اگر از گوگل بپرسید، جواب می دهد که هر لینکی که به وب سایت اشاره می نماید باید لینک طبیعی باشد. پیوندهای طبیعی به طور دقیق همانی است که از اسمشان تعیین است. صاحب وب سایت، وب سایتی را دوست دارد و طبیعتاً لینکی از آن وب سایت به وب سایت خودش اضافه می نماید.

برای مثال، یک وب سایت را در نظر بگیرید که تعداد زیادی لینک های ورودی دارد، زیرا بقیه وب مسترها متون این سایت را جالب می دانستند. این دقیقا همان لینک سازی طبیعی است. پیوند از دید خواننده ارزش بیشتری از دید موتور جستجو دارد.

با این حال، روش هایی برای ایجاد لینک هایی به وب سایت ها وجود دارد که از دستورات گوگل پیروی می نمایند.

نتیجه گیری

در گذشته، به راحتی امکان دریافت هزاران لینک وجود داشت و باعث می شد رتبه بالاتری کسب کنید، ولی امروزه باید به کیفیت محتوا نیز توجه ویژه ای داشت. در ابتدا روی ایجاد یک وب سایت خوب با محتوای عالی تمرکز نموده و بعد آغاز به کار بر روی سئو خارجی نموده تا لینک هایی را بگیرید که می توانند در رتبه بندی وب سایت تفاوت ایجاد نمایند. هر روش را به طور جدا امتحان نموده و دقت کنید چه چیزی برای وب سایت بهتر کار می نماید، همان کار را ادامه دهید و به زودی میتوان تأثیر مثبتی بر رتبه بندی وب سایت مشاهده کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1950

به "سئو خارجی چیست؟ چرا این روش بهینه سازی اهمیت ویژه ای دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئو خارجی چیست؟ چرا این روش بهینه سازی اهمیت ویژه ای دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید