فرهنگ و هنر

روایت پرده نقره ای از امام مهربانی؛ از ولایت عشق تا هرشب تنهایی

روزنامه شهروند: اگر چه ساخت فیلم های تاریخی به خصوص مذهبی همواره با سختی هایی روبه رو است، اما در طول این چند سال در کشور شاهد تولید آثار چشمگیری در این زمینه بوده ایم که آثاری همچون فیلم ولایت عشق به کارگردانی مهدی فخیم زاده از این دسته فیلم ها است....

28 مرداد 1398

دورهمی زیر سایه درختان توت

سمیرا باباجانپور-خبرنگار: هفته پیش، دومین جشنواره توت محله کن برگزار گردید. جشنواره ای ساده در یک باغ توت با میز کوچکی برای فروش توت! استقبال از این جشنواره در ساعت اولیه افتتاح آن بد نبود.

18 مرداد 1398

مهاجرت آسان به گوشی های سامسونگ با Smart Switch

مجله دیجی کالا - یوسف اسفندیاری: بعد از خرید گوشی جدید، یکی از وقت گیرترین کارهایی که باید انجام گردد، انتقال انواع و اقسام فایل ها از گوشی قدیمی است. در این میان، بزرگ ترین سازنده گوشی های دنیا برای این که کار کاربرانش را راحت تر کند، اپلیکیشن Smart Switch...

10 مرداد 1398

کمبود کمباین در فصل برداشت

رمضان نوری - ایلام -خبرنگار: فصل برداشت گندم و جو در بیشتر مناطق استان ایلام شروع اما کمبود کمباین باعث شده است این محصولات کشاورزی از بین برود و کشاورزان را با مسائل جدی روبه رو کند.

9 مرداد 1398

استخوان منسوخ شده دوباره در بدن انسان ظاهر شد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، هر دانش آموز مدرسه ای می داند که اسکلت بدن انسان 206 استخوان دارد.

19 تیر 1398

اکران مدیترانه در جشنواره جهانی فیلم فجر، ده دقیقه به فیلم اضافه شد

هادی حاجتمند به آخرین وضعیت آماده سازی فیلمش برای نمایش در جشنواره جهانی فیلم فجر اشاره کرد.

2 تیر 1398

اختصاصی خبرنگاران؛ محمد حسین لطیفی پونتیاک را می سازد

نشاط گفت: جدیدترین ساخته محمد حسین لطیفی با نام پونتیاک در انتظار دریافت پروانه ساخت است.

30 خرداد 1398

مهلت شرکت در کنگره ملی امیرکبیر تمدید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دبیرخانه کنگره ملی امیر کبیر مهلت شرکت در این کنگره که تا 30 بهمن ماه اعلام شده بود تا 20 اسفند تمدید شد و علاقه مندان به شرکت در این کنگره تا 20 اسفندماه فرصت خواهند داشت تا آثار خود را به وسیله سایت کنگره به دبیرخانه جشنواره...

25 خرداد 1398

شفاف سازی درباره بودجه غلامرضا تختی، مدعیان سند منتشر نمایند

به گزارش خبرنگاران، سازندگان فیلم غلامرضا تختی در واکنش به بعضی ادعاهای مطرح شده پیرامون منابع اقتصادی این فیلم سینمایی بیانیه ای منتشر کردند:

16 خرداد 1398

تابلوهای الحق مع علی در طول یک سال خلق شدند، آثاری درباره ائمه

حسن روح الامین هنرمند نقاش و طراح که از امروز جمعه 7 دی ماه نمایشگاه الحق مع علی را در فرهنگسرای نیاوران برگزار نموده است در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: این نمایشگاه شامل 13 تابلوی نقاشی است که از دی ماه 1396 تا دی ماه 1397 خلق شده اند.

24 اردیبهشت 1398

چگونه دوربین گوشی های هوشمند می تواند آینده دنیا تجارت را معین کند؟

شاید باور کردنی نباشد اما طی سالهای آتی دوربین گوشی های هوشمند می تواند نقشی معین کننده در تجارت جهانی ایفا نماید. نقشی که تنها با یک عکس ساده امکان پذیر است.

23 اردیبهشت 1398

منتقدان می گویند: رابین هود جدید یک اکشن بی کیفیت است

قرار است این آخرهفته شاهد اکران فیلم سینمایی رابین هود (Robin Hood) باشیم. رابین هود جدید را اتو بترست بریتانیایی کارگردانی نموده اما اقتباس این کارگردان از این اثر فولکلور مشهور اصلا مورد پسند منتقدان واقع نشده و امتیازات فیلم نشان می دهد از نظر عموم منتقدان...

23 فروردین 1398

در کتابخانه شهید باهنر اهواز؛ برگزاری زنگ قصه گویی و مسابقه نقاشی با موضوع حال خوش خواندن

مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر اهواز گفت: زنگ قصه گویی و مسابقه نقاشی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در دبستان دخترانه عفت برگزار گردید.

15 فروردین 1398