مقالات گردشگری

8 دلیل برای سفر به بانکوک، تایلند

لطفاً با روی خوش به تایلند سفر کنید. اینجا دیار خوش اخلاق ترین و خنده روترین مردمان زمین است که لبخند بخش جدانشدنی از صورتشان می باشد. شاید همین یک مورد جواب تمام اما و اگرهای شما را برای سفر به این کشور بدهد.

27 دی 1398

یک سال پس از معرفی شهر جهانی زیلو

خبرنگاران/یزد هنرصنعت زیلوی میبد پس از چندین دهه فراموشی به همت مسئولان این شهرستان و استان یزد احیا و یک سال قبل در چنین ایامی، با نظر مثبت شورای جهانی صنایع دستی و با تایید روسای قاره ها به ثبت جهانی رسید و اینک مسئولان این شهر جهانی کوشش دارند ضمن تکمیل...

25 دی 1398

این 10 مقصد را برای سفر در ژانویه به خاطر بسپارید

ماه ژانویه (که با دی و بهمن ماه شمسی مصادف است) برای بیشتر مردم دنیا، اهمیت ویژه ای دارد. اولین ماه از سال میلادی که مسیحیان بی صبرانه فرا رسیدن آن را انتظار می کشند. شهرها آذین بندی می شوند و همه چیز رنگ و بوی کریسمس را به خود می گیرد. در این میان، بازار...

25 دی 1398

سرمایه گذاری 4هزارمیلیارد ریالی در پروژه های گردشگری خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست سال جاری، بیش از 4هزارمیلیارد ریال برای پروژه های در حال ساخت بخش گردشگری سرمایه گذاری شده است.

23 دی 1398

برجام هم نتوانست ارتباطات دیپلماسی را نرم کند ، بی توجهی سفارت ایتالیا به حقوق شهروندان ایرانی

روزنامه اصلاح طلب شرق در گزارش بلندی به مسائل دریافت ویزای ایتالیا پرداخته است.

21 دی 1398

سفرنامه ارمنستان (ایروان)

ارمنستان به واسطه مسافت نسبتاً کم ، مکان سفر زمینی ، عدم نیزا به ویزا و صد البته برخورداری از طبیعت کوهستانی و زیبا یکی ا ز جاذبه های گردشگری مورد پسند ایرانیان است.

20 دی 1398

فیلم، تمرین ارتفاع پایین جنگنده های اف 15 سی در دره جنگنده های بریتانیا

یک اسکادران نیروی هوایی آمریکا در منطقه تمرینی مک لوپ در ویلز بریتانیا تمرین های ارتفاع پایین را انجام می دهند.

17 دی 1398

همه وسایل آزادیرا دربرج آزادی ببینید

اولین موزه اشیا قدیمی متعلق به برج آزادی به زودی افتتاح می گردد.

16 دی 1398

دیدار وزیر خارجه قطر با همتای آمریکایی در واشنگتن

وزیر خارجه قطر که به واشنگتن سفر کرده است با همتای آمریکایی خود دیدار و درباره همکاری های دو کشور به ویژه در زمینه امنیتی و دفاعی گفت وگو کرد.

15 دی 1398

آمریکا: کوشش علیه نفوذ روسیه و چین در خاورمیانه افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران، دیوید شنکر معاون وزارت خارجه آمریکا در مسائل مربوط به خاور نزدیک، با نزدیک شدن به سرانجام سال میلادی 2019، در توضیح دستاوردهای این وزارتخانه در حوزه فعالیت خود مدعی شد: اگرچه درنتیجه سیاست های دولت ترامپ به موفقیت هایی طی سال گذشته...

13 دی 1398

این 7 کار را در گوا انجام ندهید، هیچ لذتی نبرده اید!

کارهای هیجان انگیز در گوافکر کردن به سواحل هند بدون در نظر دریافت سواحل گوا، کاری غیر ممکن محسوب می گردد. سواحل پوشیده از ماسه های طلائی که در امتداد دریا کشیده شده و با چشم انداز زمردین اقیانوس و زمینه ای بی نظیر از نخل های نارگیل تزئین شده اند، از سرزمین...

12 دی 1398

حضور اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان در جشنواره اقوام لرستان

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان در جشنواره اقوام زاگرس نشین که از 16 تا 20 آبان به میزبانی استان لرستان و در شهر خرم آباد برگزار می شود حضور دارد.

11 دی 1398

4 بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک

دیدنی ترین بناهای سبک گوتیکدر اواسط قرن دوازدهم میلادی، معماری گوتیک رونق یافت و از فرانسه به سایر نقاط غرب اروپا گسترش پیدا کرد. پس از این دوره، این سبک معماری به یک سبک غالب تبدیل شد. در این نوع معماری که به معماری رومیان بسیار شبیه است از سبک ها و ساختار...

7 دی 1398

دو دریاچه پر از هیولاهای مجازی و موجودات فانتزی در ایتالیا

تیمی از متخصصان هنر دیجیتالی و انیمیشن سازان، دو دریاچه در ایتالیا را تبدیل به خانه هیولاهای مجازی و موجودات فانتزی نموده اند. برای آشنایی با این جاذبه های گردشگری در این مقاله با ما بخوانید.

6 دی 1398

بیش از 200 مامور مخفی آمریکا تامین امنیت سفر ترامپ در ویتنام را برعهده می گیرند

یکی از روزنامه های محلی ویتنام امروز (شنبه) نوشت، بیش از 200 مأمور مخفی آمریکایی امروز وارد هانوی، پایتخت ویتنام می شوند تا به تأمین امنیت برای رئیس جمهوری آمریکا بپردازند که قرار است با رهبری کره شمالی در این کشور دیداری داشته باشد.

4 دی 1398

سلادون های موزه ملی ایران وارد کاخ موزه پکن شد

خبرنگاران: جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران گفت: این آثار شامل 14 قلم ظروف سلادون از مجموعه ای مربوط به دوره صفوی است که در زمان شاه عباس وقف بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی شده بود. این آثار در سال 1314 به موزه ملی ایران رسیده است. در مجموع ده موزه از کشورهای...

3 دی 1398

طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی همان مردمی کردن اقتصاد مقاومتی است

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که توسط استاندار خراسان رضوی تبیین شده، همان مردمی کردن اقتصاد مقاومتی است.

30 آذر 1398

ادغام 3 حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطا بود

رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی می گوید، از ابتدا ادغام سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطای بزرگی بود و وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی وقتی می تواند مفید باشد که این سه حوزه آن از یکدیگر مستقل شوند.

28 آذر 1398

8 نکته ای که پیش از اولین سفر به چین باید بدانید

چین پرجمعیت ترین کشور جهان و یکی از زیباترین مقصدهای گردشگری در آسیا است. با یاری این نکات، اولین سفر به چین، به بهترین سفر زندگی تان تبدیل می گردد.

25 آذر 1398

شروع بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده ترکیه ای در ایران ، بازخوانی در فرانسه انجام می گردد

مسوول آنالیز سانحه هواپیمای چلنجر ترکیه ای از بازخوانی جعبه سیاه هواپیمایی مذکور اطلاع داد.

24 آذر 1398
تعداد: (115)