مقالات گردشگری

سفر نخست وزیر پاکستان به قطر و احتمال ارتباط با توافق طالبان-آمریکا

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه ای اظهار داشت که هدف از سفر عمران خان ملاقات با مقامات قطری است اما بعضی می گویند که این ملاقاتها به توافقنامه صلح طالبان و آمریکا مرتبط است.

8 اسفند 1398

20 کشته در درگیری پلیس هند با معترضان سفر ترامپ به این کشور

اعتراض اقشار مختلف مردم هند به سفر رئیس جمهور آمریکا به این کشور ادامه دارد و تعداد تلفات برخورد خشن پلیس و نیرو های امنیتی با آن ها نیز رو به افزایش است.

8 اسفند 1398

ایجاد 1100 فرصت شغلی در گردشگری اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از ایجاد فرصت شغلی برای 1100 نفر در حوزه های 4 گانه میراث فرهنگی این استان طی 11 ماهه امسال اطلاع داد.

7 اسفند 1398

کرمان از قطب های گردشگرپذیر کشور است

زهرا احمدی پور گفت: کرمان با داشتن پنج اثر در فرصت میراث جهانی از قطب های گردشگرپذیر کشور محسوب می گردد.

6 اسفند 1398

حمایت از بخش خصوصی برای توسعه گردشگری در خوزستان

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه خوزستان تنها استان است که 3 اثر ثبت جهانی در حوزه میراث فرهنگی دارد، گفت: باید از شرکت های خصوصی و سرمایه گذار برای توسعه گردشگری در خوزستان حمایت گردد.

5 اسفند 1398

نکات مهم برای خرید خودرو جاده یا مسافرت

استفاده از ماشین شخصی برای مسافرت از اون جهت خوبه که هر جا دلت بخواد می تونی وایسی و از مناظر طبیعی لذت ببری. قطعاً این جملات برای شما نیز آشناست، آنجا که بحث از مزیت خودروی شخصی نسبت به سایر وسایل حمل ونقل برای سفر مطرح می گردد.

4 اسفند 1398

9 میلیون و 300 هزار زائر و مسافر در 14 روز گذشته به خراسان رضوی سفر کردند

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: بیش از 9 میلیون و 300 هزار زائر و مسافر در طی 14 روز گذشته به خراسان رضوی آمده اند.

3 اسفند 1398

برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: سال جاری برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد.

1 اسفند 1398

رضایت 85درصدی مسافران از ستاد تسهیلات نوروزی تفرش در سال گذشته

خبرنگاران: فرماندار تفرش گفت: سال گذشته بیش از 16 هزار مسافر و گردشگر به شهرستان تفرش مسافرت نموده که بیش از 85 درصد آنان از خدمات ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی ابراز رضایت نموده اند.

30 بهمن 1398

یک تیم داوری برای دو ملاقات تیم ملی بسکتبال در کاپ آسیا

به گزارش خبرنگاران، با اعلام کنفدراسیون بسکتبال آسیا (فیبا آسیا) نیکولاس فرناندز سرداور دیدارهای تیم ملی بسکتبال ایران مقابل سوریه و قطر در پنجره نخست انتخابی کاپ آسیا است.

30 بهمن 1398

آغی در ادامه سفر دور جهان به کوزوو رسید

به گزارش خبرنگاران، فیلم کوتاه آغی در ادامه حضور در جشنواره های مختلف بین المللی در بخش مسابقه فیلم های کوتاه سومین جشنواره بین المللی فیلم فریزای کوزوو به عنوان تنها نماینده ایران با 61 فیلم از آمریکا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، مکزیک، لهستان، مصر، اتریش،...

30 بهمن 1398

آشپزی هنرمندانه گاوبازها

خبرنگاران/خراسان رضوی اسپانیا یکی از کشورهایی است که نگاهی هنری به آشپزی دارد، به همین دلیل ترکیب رنگ ها، عطرها و چاشنی های مدیترانه ای به صورت هنرمندانه ای در این منطقه صورت می گیرد. غذاهایی که در اسپانیا طبخ می گردد به دلیل استفاده از مواد اولیه با...

29 بهمن 1398

آزادراه هایی که در بین آزادراه های الکترونیکی جدید جای دارند

در پی تغییرات اجرا شده، بزودی قرار است که تعدادی از آزادراه های کشور به جمع آزادراه های الکترونیکی جدید بپیوندند که می تواند گامی مهم در حمل و نقل کشور باشد. این خبر پیرامون پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه ها جای دارد.

28 بهمن 1398

راهنمای سفر به جزایر قناری دوباره جوان شوید

جزایر قناری از مجموع هفت جزیره در اقیانوس اطلس تشکیل شده و به خاطر نزدیکی جغرافیایی، کشور مراکش سال هاست ادعای مالکیت آن را دارد؛ اما جزایر قناری بخشی از خاک اسپانیاست و مردم آن ملیت اسپانیایی دارند. بین این هفت جزیره، دو تای آن ها از بقیه مهم ترند: جزیره...

27 بهمن 1398

اهمیت دیجیتالی شدن دفترچه ملاحظات گردشگری در ایران

همان طور که در خبرها آمده بود، در راستای ارتقای سطح آگاهی و شناخت گردشگران خارجی که قصد سفر به ایران را دارند، دفترچه هایی به عنوان همراه سفر، به زبان های مختلف توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان تهیه شده تا به وسیله نمایندگی های...

25 بهمن 1398

خرید خانه در اردبیل ؛ نکاتی که ضروری است بدانید

اردبیل شهری مرزی و سردسیر در شمال غربی ایران است که جاذبه های گردشگری فراوان آن متقاضیان بسیاری را مایل به سکونت در این شهر نموده است.

25 بهمن 1398

اردوغان: با همتای تونسی درباره گام هایی که باید در لیبی برداریم مذاکره کردیم

رئیس جمهور ترکیه گفت: با همتای تونسی درباره گام هایی که باید در لیبی برداریم مذاکره کردیم.

25 بهمن 1398

اختصاص هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار به صنعت گردشگری

معاون رییس جمهوری و سخنگوی دولت از اختصاص هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار به صنعت گردشگری اطلاع داد.

24 بهمن 1398

بهرام آریانا؛ عیاشی که می خواست ناپلئون باشد!

هرزگی های اخلاقی شدید آریانا، در کنار حمایت شاه از او، وی را به چهره ای منفور در ارتش تبدیل کرد.

23 بهمن 1398

جزیره کیش یا قشم به کدامیک سفر کنیم؟

قشم ساحل بسیار وسیعی دارد. اما گردشگران آن کم تر از جزیره کیش هستند و درنتیجه شما می توانید به راحتی یک کنج دنج برای تماشای آبی بیکران دریا برای خود بیابد.

22 بهمن 1398
تعداد: (149)