علم و تکنولوژی

فواید روغن جوانه گندم

روغن جوانه گندم فواید زیادی دارد. این روغن برای پوست بسیار مفید است. با پیر شدن پوست مقابله می نماید و سلامتی پوست را به وسیله افزایش گردش خون ارتقاء می بخشد. مواد مغذی متنوعی در آن وجود دارد که دستگاه ایمنی و

30 مهر 1400

نحوه توسعه ایدز

ویروس نقص سیستم ایمنی بدن انسان به طور کلی به وسیله خون، مایع منی، میع واژینال و شیر مادر منتقل می گردد. این ویروس می تواند به وسیله سه روش زیر انتقال یابد.

28 مهر 1400

نقش مذهب و فلسفه زندگی در بهداشت روانی

در بحث ارتباط مذهب و بهداشت روانی، منظور ما بررسی اثرات مذهب بر بهداشت روانی است. به عبارت ساده تر، می خواهیم ببینیم که مذهب بر دو مفهوم بهداشت روانی، یعنی بر سلامت و تکامل روانی و پیشگیری از بیماریهای

17 مهر 1400

طراحی سایت: برترین سایت های طراحی آنلاین دکوراسیون خانه

اگرچه تغییر و طراحی دکوراسیون یک رشته علمی است اما برای انجام کارهای کوچک و نه چندان مهم هم نیازی به تحصیل در این رشته نیست. با این حال طراحی دکوراسیون مسئله نسبتا پیچیده ای به نظر می رسد که بخش عظیمی از دشواری های آن به طرح های احتمالی بازمی شود. جایی...

14 مهر 1400

پژوهشگران: محدودیت های کرونایی به نفع پرندگان بوده است

توقف سفرها و روابط اجتماعی در دوران فراگیری کرونا در سال گذشته، دگرگونی جدی را در رفت و آمد مردم ایجاد کرد. اما طبق تحقیات اخیر این موضوع به سود پرندگان بوده است.

12 مهر 1400

وزیر ارتباطات: اعتماد مردم سرمایه پست است، برنامه هوشمندسازی پست باید به سرعت انجام گردد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از مرکز تجزیه و مبادلات شرکت ملی پست، با اشاره به اینکه موتور حرکت اقتصاد دیجیتال پست است، اضافه کرد: پست در امتداد فضای مجازی و در فضای واقعی به اسم لجستیک نقش کلیدی و حیاتی دارد. ...

10 مهر 1400

شارژ 6 دقیقه ای با باتری های سیلیکونی

یک شرکت خارجی پیروز شده است با استفاده از میکروذرات سیلیکونی به شارژ فوق سریع 6 دقیقه ای دست پیدا کند.

4 مهر 1400

خط قرمز گوش را رد نکنید

آلودگی صوتی، یکی از مسائل رایج در شهرهای بزرگ است که عواقب زیان باری برای شهروندان به بار می آورد. همچنین کارگران در واحدهای صنعتی و استفاده کنندگان از وسایل پخش موسیقی دستی ممکن است در معرض عوارض شنوایی ناشی از سروصدای زیاد قرار گیرند. نقصان شنوایی...

3 مهر 1400

سابقه اقدام به خودکشی 9 برابر خطر فوت را بیشتر می نماید، نحوه بازتاب اخبار خودکشی در رسانه ها

عضو جمعیت پیشگیری از خودکشی ایران با بیان اینکه افرادی که اقدام به خودکشی می نمایند و سابقه اقدام به خودکشی دارند، 9 برابر خطر فوت آنها بیشتر است، نکاتی درخصوص نحوه انتشار اخبار مربوط به خودکشی در رسانه ها خاطرنشان کرد.

29 شهریور 1400

هیچ مسئله ای موبایل شیائومی کاربران ایرانی را تهدید نمی کند

شرکت واردکننده محصولات شیائومی، ایجاد هرگونه مشکل برای گوشی های شیائومی در ایران به خاطر تحریم ها را رد کرد.

22 شهریور 1400

راه اندازی کارخانه نوآوری مدیریت پسماند در البرز

رئیس پارک علم و فناوری البرز از راه اندازی کارخانه نوآوری مدیریت پسماند کشور در این استان اطلاع داد.

19 شهریور 1400

سهمیه ای برای واکسیناسیون دانشجویان شریف اختصاص نیافته است

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف بیان کرد: متاسفانه تا به امروز سهمیه ای برای واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه درنظر گرفته نشده است.

18 شهریور 1400

معماری گیلانی، پیوندگاه فرهنگ، طبیعت و معماری

تنوع در ساختار کالبدی معماری گیلانی بسیار بالا بوده و منطقه ها شهری و روستایی در منطقه ها مختلف گیلان دارای بناهایی با معماری مخصوص به خود هستند. استان گیلان به 9 حوزه فرهنگی معماری تقسیم می گردد.

6 شهریور 1400

اهمیت شستشوی حلق با آب نمک در پیشگیری از بیماری های ویروسی

یک متخصص گوش و حلق و بینی در گفت وگو با خبرنگاران گفت شستشوی حلق و بینی با آب نمک به پیشگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی یاری می نماید.

1 شهریور 1400

آیا سلاح های ایرانی می توانند درآمدزایی کنند؟، توجه ویژه صنایع نظامی کشورهای منطقه به حمایت از تولید ملی

عکسترکیه در دهه جاری میلادی جایگاه خود را به نام یکی از صادرکنندگان بزرگ سلاح و خدمات دفاعی در جهان ثبت کرده است و در سال 2017 میلادی صادرات دفاعی در حدود 1 میلیارد و 700 میلیون دلار داشته است.

30 مرداد 1400

تلاش نخست کاوشگر پشتکار برای نمونه برداری از مریخ ناکام ماند

داده های فرستاده شده به زمین پس از نخستین تلاش مریخ نورد پشتکار برای نمونه برداری از خاک مریخ نشان می دهد که کاوشگر این بار ناکام مانده و هنوز هیچ سنگی جمع آوری نشده است.

23 مرداد 1400

دشت سوسن، گذرگاه زیبای رود کارون

ایذه یکی از شهرهای دیدنی و جاذبه های گردشگری خوزستان است که بیشتر شهرتش را مدیون طبیعت زیبا و نگار کنده های سنگی و صخره ای است.

22 مرداد 1400

احمد توکلی: آقای رئیسی به داد مردم خوزستان برسید

احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به مسائل مردم خوزستان خطاب به رئیس جمهور منتخب گفت: آقای رئیسی به داد خوزستان برسید؛ منتظر نمانید آقای روحانی کاری کند، البته مسئولیت با ایشان است و او باید اقداماتی انجام می داد که نداده است.

12 مرداد 1400

گوشی های سامسونگ در خطر حملات جاسوسی و هک

سامسونگ در کوشش برای ترمیم چندین باگ در تلفنهای هوشمند خود است که می توانند به هکرها اجازه دهند از کاربران جاسوسی نموده و در بعضی موارد کنترل سیستم آنها را به دست بگیرند.

10 مرداد 1400

تامین 10 میلیون دوز واکسن کرونا تا آخر تابستان

رئیس سازمان غذا و دارو، از تأمین 10 میلیون دوز واکسن کرونا تا آخر تابستان اطلاع داد.

9 مرداد 1400
تعداد: (277)