هوش مصنوعی

کارگروه همکاری های ایران و روسیه در حوزه ICT برگزار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، در دومین جلسه کارگروه همکاری های ایران و روسیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز با حضور نمایندگانی از دو کشور کار خود را به خاتمه رساند، پیشنهادات برنامه همکاری MOM (Minutes of Meeting) در زمینه...

26 مهر 1399

خودروی جدید ناسا، یک ربات هوشمند

این خودرو مریخی از سنسور و رادار های مختلفی استفاده می نماید و با تحلیل داده های گرافیکی به بینایی ماشین دست پیدا می نماید. رانندگی خودران این خودرو مریخی حرکت و جستجو در سطح مریخ را بسیار سریع تر می نماید.

5 مهر 1399

تشخیص بیماری آلزایمر با دستگاه پوشیدنی جدید

خبرنگاران/خراسان رضوی در حال حاضر، ده ها میلیون نفر در سراسر جهان در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند و حدود 80 درصد این افراد از بیماری آلزایمر (AD) رنج می برند، به همین دلیل مرکز تشخیص زودهنگام بیماری های عصبی (Edon) در جستجوی دستگاه پوشیدنی جدید برای تشخیص...

12 فروردین 1399

گوگل توانست انسان ها را در تشخیص سرطان سینه شکست دهد

به نقل از تحقیقی منتشر شده در نشریه Nature، گوگل در حال توسعه یک نوع از هوش مصنوعی است که می تواند به دکترها کمک کند تا فرایند تشخیص سرطان سینه، سریع تر شود. این مدل از اسکن تصاویر X-ray یا همان تصاویر ماموگرام استفاده می کند و آنطور که در اولین آزمایش ها معین...

5 اسفند 1398

اپلیکیشن دیپ فیک Zao تنها با یک عکس شما می تواند ده ها صحنه فیلم و سریال معروف را سریعا بازسازی کند

اپلیکیشن Zao روز آدینه در چین منتشر شده و به سرعت در کمتر از چند ساعت ویرال شد. این اپلیکیشن رایگان دیپ فیک تنها یک عکس چهره از شما دریافت می نماید و در کمتر از یک دقیقه صدها تصویر معروف فیلم ها و سریال ها را با چهره شما بازسازی و تحویل می دهد.

21 مهر 1398

هوش مصنوعی بازار فروش محصولات اپل را نجات می دهد؟ ، تکنیک جدید تیم کوک برای بازاریابی معرفی گردید

خبرهای جدید از شرکت اپل حکایت از آن دارند که شرکت اپل برای نجات بازار فروش خود، یک سیستم بازاریابی مبتنی بر هوش مصنوعی راه اندازی نموده است.

23 خرداد 1398

مغز زنان 3 سال از مغز مردان جوان تر است

به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه واشنگتن در این مطالعه، مغز 121 زن و 84 مرد را در سنین بین 20 تا 82 سال مورد اسکن قرار دادند تا میزان جریان اکسیژن و گلوکز را در مغزشان اندازه گیری نموده و نسبت قند مصرف شده برای گلیکولیز هوازی را در مناطق مختلف مغز مشخص کنند.

20 خرداد 1398

ساخت نسل جدید فضاپیما های فوق پیشرفته ناسا با بهره گیری از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی برای ساخت نسل آینده سفینه های فضایی به یاری دانشمندان آمده است که ماموریت های طولانی به اعماق فضا را امکان پذیرخواهد کرد.

20 فروردین 1398