صنایع دستی

کرمان از قطب های گردشگرپذیر کشور است

زهرا احمدی پور گفت: کرمان با داشتن پنج اثر در فرصت میراث جهانی از قطب های گردشگرپذیر کشور محسوب می گردد.

6 اسفند 1398

برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: سال جاری برش استانی تدوین بسته های حمایت از گردشگری اردبیل اجرا می گردد.

1 اسفند 1398

اهمیت دیجیتالی شدن دفترچه ملاحظات گردشگری در ایران

همان طور که در خبرها آمده بود، در راستای ارتقای سطح آگاهی و شناخت گردشگران خارجی که قصد سفر به ایران را دارند، دفترچه هایی به عنوان همراه سفر، به زبان های مختلف توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان تهیه شده تا به وسیله نمایندگی های...

25 بهمن 1398

خرید خانه در اردبیل ؛ نکاتی که ضروری است بدانید

اردبیل شهری مرزی و سردسیر در شمال غربی ایران است که جاذبه های گردشگری فراوان آن متقاضیان بسیاری را مایل به سکونت در این شهر نموده است.

25 بهمن 1398

اجرای طرح یارانه دستمزد در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از اجرای طرح یارانه دستمزد برای ایجاد و حفظ اشتغال در بخش های گردشگری و صنایع دستی اطلاع داد.

2 بهمن 1398

جشنواره منطقه ای گردشگری تخت سلیمان در تکاب برگزار گردید

جشنواره منطقه ای تخت سلیمان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی در روزهای پنجشنبه و آدینه 14 و 15 آذر 98 برگزار گردید.

30 دی 1398

یک سال پس از معرفی شهر جهانی زیلو

خبرنگاران/یزد هنرصنعت زیلوی میبد پس از چندین دهه فراموشی به همت مسئولان این شهرستان و استان یزد احیا و یک سال قبل در چنین ایامی، با نظر مثبت شورای جهانی صنایع دستی و با تایید روسای قاره ها به ثبت جهانی رسید و اینک مسئولان این شهر جهانی کوشش دارند ضمن تکمیل...

25 دی 1398

سرمایه گذاری 4هزارمیلیارد ریالی در پروژه های گردشگری خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست سال جاری، بیش از 4هزارمیلیارد ریال برای پروژه های در حال ساخت بخش گردشگری سرمایه گذاری شده است.

23 دی 1398

این 7 کار را در گوا انجام ندهید، هیچ لذتی نبرده اید!

کارهای هیجان انگیز در گوافکر کردن به سواحل هند بدون در نظر دریافت سواحل گوا، کاری غیر ممکن محسوب می گردد. سواحل پوشیده از ماسه های طلائی که در امتداد دریا کشیده شده و با چشم انداز زمردین اقیانوس و زمینه ای بی نظیر از نخل های نارگیل تزئین شده اند، از سرزمین...

12 دی 1398

حضور اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان در جشنواره اقوام لرستان

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان در جشنواره اقوام زاگرس نشین که از 16 تا 20 آبان به میزبانی استان لرستان و در شهر خرم آباد برگزار می شود حضور دارد.

11 دی 1398

ادغام 3 حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطا بود

رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی می گوید، از ابتدا ادغام سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطای بزرگی بود و وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی وقتی می تواند مفید باشد که این سه حوزه آن از یکدیگر مستقل شوند.

28 آذر 1398

واکنش معاون رئیس جمهور به وضعیت ایران در طبقه بندی آمریکا در زمینه امنیت سفر ، چقدر آمریکایی به ایران سفر می نمایند؟

خبرنگاران: خبرنگاران روز گذشته در گزارشی فهرست کشورهایی که از نظر آمریکا برای سفر ناامن هستند را منتشر کرد. بر این اساس وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش توصیه کرد که همه کشورهای جهان جز آمریکا و کانادا از امنیت کامل برخوردار نیستند و در یکی از سطوح ناامن...

5 آذر 1398

میراث فرهنگی همدان نقشه راه ندارد، لالجین شهر خلاق می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمود رضا عراقی ظهر شنبه در کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان همدان بابیان اینکه برگزاری این جلسات باید باعث رشد و ارتقا گردشگری استان همدان گردد، گفت: همدان درزمینهٔ خدمات سفر در حد یک استان پیروز ظاهرشده است.

24 آبان 1398

طرح همیار گردشگر در مازندران اجرا می شود

زنگ گردشگری هم زمان با آغاز هفته گردشگری در مدرسه شاهد ساری با حضور مسئولان نواخته شد.

12 آبان 1398

صدور 48 ساعته موافقت اصولی تاسیس بوم گردی و اقامتگاه سنتی در تهران

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران در جلسه نهایی شورای اجرایی گرامیداشت هفته گردشگری در استان گفت: موافقت اصولی تأسیس بوم گردی و اقامتگاه سنتی در تهران، کمتر از 48 ساعت انجام می شود.

8 آبان 1398

کمپ های چادرزنی در شهرهای اردبیل دایر می گردد

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان اردبیل از برنامه ریزی برای دایر کردن کمپ های چادرزنی در شهرهای این استان اطلاع داد.

21 مهر 1398

قدردانی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از حمایت تشکل ها و انجمن ها

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی از حمایت تشکل و مجامع در روند معرفی او به مجلس شورای اسلامی برای تصدی این وزارتخانه قدردانی کرد.

19 مهر 1398

امضای توافق نامه بین سازمان میراث فرهنگی و وزارت بهداشت، حوزه گردشگری سلامت را سامان دهی می نماید

دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت گفت: با امضای توافق نامه، حدود و اختیارات دو دستگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه گردشگری سلامت معین شد.

17 مهر 1398

رشد گردشگری متوقف نمی گردد، تعطیلات زمستانی موجب رونق استان های جنوبی خواهد شد

دکتر مونسان گفت: گردشگری در جهان رتبه سوم مالی را دارد و به ازای هر 10 شغل یک شغل به حوزه گردشگری مربوط می گردد، کارشناسان پیش بینی می نمایند با توجه به رشد فناوری های جدید بسیاری از مشاغل و حوزه ها دچار تغییراتی خواهند شد اما تنها حوزه ای که دچار تغییرات...

16 مهر 1398

سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر افتتاح شد

با حضور معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر امروز آدینه 12 بهمن در خانه هنرمندان ایران شروع شد.

14 مهر 1398
تعداد: (37)