مجریان تور جام جهانی فوتبال مشخص شدند

به گزارش مجله پیامک مسعود، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اطلاعیه ای اسامی شش شرکت گردشگری را به عنوان کارگزار اصلی تورهای جام جهانی فوتبال قطر تعیین کرد و دراین باره متذکر شد: پیرو اطلاعیه شماره یک با توجه به نزدیک شدن به بازی های جام جهانی قطر 2022 و انجام تبلیغات در فضای حقیقی و مجازی، ضرورت دارد علاقه مندان به حضور در جام جهانی قبل از هرگونه اقدام برای خرید بسته سفر (تور) به مقصد قطر به موارد زیر توجه کنند.

مجریان تور جام جهانی فوتبال مشخص شدند

بر اساس مصوبات کمیسیون تورهای خروجی ویژه جام جهانی قطر 2022، پنج شرکت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که دارای شرایط برگزاری تور به مقصد کشور قطر هستند، انتخاب شده که اسامی و مشخصات آن ها در سامانه اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام شده است.

سایر دفاتر یا شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز صرفا در صورت بستن قرارداد با یکی از این شرکت ها و دریافت عاملیت رسمی می توانند نسبت به فروش تور جام جهانی اقدام کنند؛ لذا هم وطنان علاقه مند سفر به قطر برای بازدید بازی های جام جهانی فوتبال می توانند به صورت مستقیم از طریق پنج شرکت کارگزار اصلی و یا از از طریق دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگی در سراسر کشور که قرارداد عاملیت با دفاتر منتخب را دارند، نسبت به خرید بسته سفر اقدام کنند.

به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف یا سوءاستفاده احتمالی از سوی اشخاص غیرمجاز نیز رعایت نکات زیر لازم است:

1 ـ اطمینان از مجاز و معتبر بودن فروشنده تور مسافرتی با مشاهده مجوز دفتر خدمات مسافرتی و قرارداد عاملی از دفاتر منتخب.

2 ـ ضرورت عقد قرارداد مُمهور و امضا شده از طریق مقام مجاز دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری (مجری تور) و دریافت یک نسخه کامل از آن.

3 ـ پرهیز از واریز هرگونه وجه به حساب واسطه ها و اشخاص متفرقه و فاقد سمت مجاز.

4 ـ استعلام اعتبار دفتر فروش تور از ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها در صورت لزوم.

5 ـ توجه به قوانین فیفا که از سایت رسمی فیفا به آدرس https://www.fifa.com و اطلاعیه های صادره از فدراسیون فوتبال به آدرس https://www.fifa..ir است.

همچنین اطلاعیه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که متعاقبا از طریق روابط عمومی و از درگاه وزارت از طریق آدرس الکترونیکی www.mcth.ir اعلام می شود.

بیست ودومین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال قرار است از 29 آبان تا 27 آذرماه 1401 در قطر برگزار شود. این نخستین بار است که جام جهانی فوتبال در پاییز برگزار می شود. در این دوره از مسابقات قرار است تیم ملی ایران با تیم های ملی انگلستان، آمریکا و ولز به ترتیب در تاریخ های 30 آبان، چهارم و هشتم آذرماه بازی داشته باشد.

تورهای جام جهانی به گفته رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی درحال حاضر از 50 تا 500 میلیون تومان به فروش گذاشته شده که به اعتقاد حرمت الله رفیعی، رییس این تشکل خصوصی، برخی مداخلات، به ویژه از سوی فدراسیون فوتبال باعث ایجاد بازار سیاه در فروش بلیت بازی ها و افزایش نرخ تورهای جام جهانی شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 2 آبان 1401 بروزرسانی: 2 آبان 1401 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 2023

به "مجریان تور جام جهانی فوتبال مشخص شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجریان تور جام جهانی فوتبال مشخص شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید