ساخت دستبندهای زیبا در خانه

به گزارش مجله پیامک مسعود، یکی از کارهای هنری زیبا و خلاقانه ساختن انواع دستبندها در خانه است. شما می توانید با استفاده از وسایل اضافی و با به کارگیری ایده های جالب و مجذوب کننده، اثری تازه را خلق کنید.

ساخت دستبندهای زیبا در خانه

https://video.delta.ir/mp4/2023/08/Making%20bracelets.mp4

ساخت دستبندهای زیبا در خانه به شما این امکان را می دهد که علاوه بر تفریح، همواره از دستبندهای زیبا و تازه در دورهمی ها و جمع های محبت آمیز بهره ببرید. همراه خبرنگارانمگ باشید.

ساخت دستبندهای زیبا

برای ساخت اولین دستبند شما می توانید از یک چوب بستنی استفاده نموده و آن را مطابق ویدیو به دو قسمت تقسیم کنید. حالا روی آن را با ماژیک به رنگ دلخواه طراحی کتید. سپس در این مرحله به پشت چوب بستنی چسب زده و به آن یک کنف، کاموا یا… بچسبانید. ضمناً برای زیباتر شدن دستبندتان می توانید روی آن را پولک بزنید.

ساخت دستبندهای زیبا در خانه انواع مختلفی دارد که در این قسمت به مدل دوم می پردازیم. برای این مدل باید یک نخ تهیه کنید و مدل های مختلفی از مروارید را نخ کنید. شما می توانید از رنگ های مختلفی از مروارید بهره ببرید. حالا دو طرف را گره زده و می توانید حلقه هایی برای بستن دستبند به آن اضافه کنید.

در مدل سوم نیاز به 3 رنگ کاموا در رنگ های مختلف دارید. 6 لایه کاموا را جدا نموده و در کنار هم قرار دهید. سپس انتهای آن ها را گره زده و آن ها را به 3 قسمت تقسیم می کنیم. حالا آغاز به بافتن این 3 دسته می کنیم. با این روش شما یک دستبند زیبا و 3 رنگ خواهید داشت.

شما در مدل چهارم از ساخت دستبندهای زیبا نیاز به چندرنگ کاغذهای رنگی دارید. سپس باید آن ها را دور یک میله بپیچید و انتهای آن ها را چسب بزنید. حالا باید از داخل همه این کاغذها یک کناف رد کنید و ابتدا و انتهای آن را گره بزنید.

چگونگی بافتن دستبند

  • در ابتدا اولین رشته را از روی رشته دوم رد کنید و بعد از پشت نخ دوم آن را بگذرانید تا گره زده گردد. نکته مهم این است که گره بر روی رشته دوم زده گردد تا زیباتر گردد.
  • سپس نخ دوم را کاملاً محکم بگیرید و نخ اولی را به طرف گره روبه بالا بگیرید و به آرامی بکشید تا یک گره کوچک ایجاد گردد.
  • حالا یک گره دیگر به همان شکل که قبلاً گفتیم دوباره بزنید.
  • به همین ترتیب کار را در سمت راست ادامه دهید به این طریق که با استفاده از نخ اول بر روی نخ های دیگر هر کدام دو گره ایجاد گردد.
  • زمانی که به میزان یک دور گره ها را زدید و نخ را به طرف راست بردید همین طور کار را ادامه دهید تا با نخ اولی که در سمت چپ قرار گرفته است روی هر نخ دو گره ایجاد کنید.
  • کار را به همین شکل ادامه دهید تا بافت دستبند به میزان 8 الی 10 سانتی متر برسد.
منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 شهریور 1402 بروزرسانی: 5 شهریور 1402 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 2151

به "ساخت دستبندهای زیبا در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دستبندهای زیبا در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید