ساخت نسل جدید فضاپیما های فوق پیشرفته ناسا با بهره گیری از هوش مصنوعی

به گزارش پیامک مسعود، هوش مصنوعی برای ساخت نسل آینده سفینه های فضایی به یاری دانشمندان آمده است که ماموریت های طولانی به اعماق فضا را امکان پذیرخواهد کرد.

ساخت نسل جدید فضاپیما های فوق پیشرفته ناسا با بهره گیری از هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگار کارشناسان ناسا در همکاری با شرکت نرم افزاری Autodesk در نظر دارند نوعی نرم افزار هوش مصنوعی فراوری نمایند که با استفاده از آن قادر به ساخت نسل آینده سفینه های فضایی رادیکال فوق سبک برای ارسال به ماموریت های فضایی پیچیده شوند.

کارشناسان امیدوار هستند با استفاده از هوش مصنوعی در آینده سفینه های فضایی فوق پیشرفته برای دستیابی به سیاره های مشتری و زحل طراحی نمایند.

این سفینه فضایی قابلیت فرود برسطح سیاره ها را دارد و می تواند به حرکت، تصویر برداری و جمع آوری نمونه از سطح منطقه هدف بپردازد.

ساختار مشابه عنکبوت به آن اجازه می دهد تا به آسانی درسطوح ناهموار و دارای سنگ و سرآشیبی حرکت کند.

طرح فضاپیمای رادیکال ناسا به شکل عنکبوت است و وزنی فوق العاده سبک دارد و کارشناسان می تواننداز آن برای دستیابی به سیاره های دور استفاده نمایند.

تیم سازنده فضاپیمای نسل آینده ناسا، آزمایشگاه JPL ناساست که پیش تر پروژه ساخت مریخ نورد کنجکاوی را به اتمام رسانده است.

استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی به کارشناسان ناسا یاری می نماید تا به پردازش اطلاعات، ساخت و طراحی سفینه فضایی بپردازند.

ساخت سفینه فضایی با بهره گیری از چاپگرسه بعدی و استفاده از فلز آلومینیوم خواهد بود که سبب کاهش جرم خارجی سفینه به میزان 35 درصد به نسبت نمونه های مشابه می گردد.

سیاره مریخ حدود 35 میلیون مایل از زمین فاصله دارد، درحالی که سیاره مشتری، 365 میلیون مایل و سیاره زحل 381 میلیون مایل از زمین دور است و برای دستیابی به آن ها باید از نسل جدیدی از سفینه های فضایی با توان پردازش بالا و ماندگاری تامین سوخت استفاده کرد.

به گفته کارشناسان در ماموریت های فضایی، وزن اجسام یکی از مهمترین نکات است و هرچه وزن کمتر، اما استحکام بالاتر باشد امکان موفقیت درماموریت بیشتر است.

یکی از پروژه هایی که دانشمندان درنظر دارند با ساخت نسل آینده سفینه های فضایی و ارسال آن به سیاره مشتری به آن دست یابند، پژوهش درباره قمر سیاره مشتری به نام اروپاست که به گفته کارشناسان امکان یافت حیات در زیر لایه یخی آن وجود دارد.

کارشناسان امیدوار هستند در طراحی نسل های آینده سفینه های فضایی بتوانند سفینه هایی با وزن کم، سرعت بالا و نیز توان تحلیل و ارسال اطلاعات بیشتر فراوری نمایند و به این ترتیب در هزینه ها صرفه جویی نمایند.منبع:Dailymail

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 11

به "ساخت نسل جدید فضاپیما های فوق پیشرفته ناسا با بهره گیری از هوش مصنوعی" امتیاز دهید

1 کاربر به "ساخت نسل جدید فضاپیما های فوق پیشرفته ناسا با بهره گیری از هوش مصنوعی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت نسل جدید فضاپیما های فوق پیشرفته ناسا با بهره گیری از هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید