شورای امنیت برای اولین بار درباره تحولات تیگرای ابراز نگرانی کرد

به گزارش پیامک مسعود، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با کشته شدن دست کم 100 نفر دیگر در تحولات تیگرای اتیوپی، شورای امنیت برای اولین بار نسبت به شرایط موجود در این کشور ابراز نگرانی کرد.

شورای امنیت برای اولین بار درباره تحولات تیگرای ابراز نگرانی کرد

شورای امنیت سازمان ملل با انتشار بیانیه ای بیان کرد: نقض حقوق بشر از جمله خشونت و سوءاستفاده جنسی در ایالت تیگرای افزایش یافته و این نهاد از وخامت شرایط انسانی در این منطقه به شدت نگران است.

از سوی دیگر مارک لوکاک هماهنگ کننده روابط بشری و یاری های اضطراری سازمان ملل متحد طی گزارشی به شورای امنیت بیان کرد که یگان های اریتره با نیروهای مسلح اتیوپی به ایالت تیگرای علی رغم اعلام اتیوپی مبنی بر عقب نشینی یگان های اریتره٬ همچنان در منطقه حضور دارند.

ارتش اتیوپی عملیات آزادسازی منطقه تیگرای از دست نیروهای شورشی موسوم به جبهه آزادی بخش خلق تیگرای را در 3 نوامبر 2020 شروع و در 19 نوامبر نیز وارد شهر آکسوم و روز 28 نوامبر نیز وارد مکله پایتخت تیگرای شد.

در حالی که درگیری ها در تیگرای اتیوپی همچنان در جریان است از چند روز قبل منطقه امهر واقع در شمال غربی این کشور نیز صحنه درگیری های مسلحانه شده است.

مسئولان داخلی، آمار دقیقی از شمار قربانیان این درگیری ها نداده اند اما ایندال هایلی میانجیگر ارشد اتیوپی گفت: احتمالا 200 تن در این درگیری ها کشته شده اند.

وی بیان کرد: می توان گفت شمار کشته ها بیش از 100 تن است اما ارزیابی ها 200 کشته را نشان می دهد. این آمار با جمع آوری اطلاعات از آوارگان به دست آمده است.

وی اضافه کرد: بیش از 325 هزار تن در پی این خشونت ها آواره شده اند.

در جریان درگیری ها در ماه مارس در اقلیم امهر نیز بیش از 300 تن کشته شده و 50 هزار تن آواره شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1494

به "شورای امنیت برای اولین بار درباره تحولات تیگرای ابراز نگرانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت برای اولین بار درباره تحولات تیگرای ابراز نگرانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید