چرا درآمدتان در محل کار افزایش نمی یابد؟

به گزارش پیامک مسعود، در مطلب زیر برخی از دلایلی که مانع از کسب درآمد بیشتر شما در محل کار می شوند را ذکر نموده ایم.

چرا درآمدتان در محل کار افزایش نمی یابد؟
به گزارش ، همه ما دوست داریم درآمد ماهانه خود را افزایش دهیم و بدنبال آن زندگی باکیفیت تری برای خود مهیا کنیم. اگر جزو کسانی هستید که از حقوق خود راضی نیستند و به یاد نمی آورند آخرین بار کی افزایش حقوق داشته اند، توصیه می کنیم ادامه این مطلب را مطالعه کنید. با آگاهی از موارد زیر می توانید علت نارضایتی خود را کشف نموده و در پی رفع آنها باشید.

بسیار آسان است که سر ساعت مشخصی سر کار بروید، وظایفی که بر عهده شما گذاشته شده را انجام دهید و در انتهای ساعت کاری هم کیف و وسایلتان را بردارید و بیرون بروید. اما مساله مهم در مورد شاغل بودن این است که مهارت های خود در رابطه با شغلتان را هم بهبود ببخشید. اگر هر روز مجموعه ای از کارهای همیشگی را انجام دهید و بروید نباید انتظار ترفیع یافتن هم داشته باشید.

برای پیشرفت کردن در کار باید از زمان های شخصی برای کسب مهارت های بیشتر یا ارتقا مهارت های فعلی خود یاری بگیرید. به طور مثال اگر ضروری است فتوشاپ بیاموزید. یا با نرم افزارهای جدید و به روز حسابداری تمرین کنید. یا اگر نویسنده هستید شاید بهتر باشد روی مهارت های نوشتاری خود کار کنید.

شاید هم بد نباشد با مدیر خود یک جلسه دو نفره داشته باشید و از او در مورد اینکه چه عاملی باعث می گردد تا با حقوق درخواستی شما موافقت نکند سوال بپرسید.

خیلی از ما در محل کار آنچه بر عهده مان گذاشته می گردد را انجام می دهیم. اما ممکن است هیچ وقت برای انجام پروژه های که ارزش و اعتباری به شرکت و کارمان اضافه می نمایند، پیش قدم نشویم. وقتی فعالیت های داوطلبانه نمی کنید خیلی هم انتظار پاداش و ترفیع نداشته باشید.

برای اینکه بتوانید درآمد مالی بیشتری برای خود رقم بزنید، بهتر است حواستان به مسایل روز باشد و فرصت های پیشرفت را چنگ بزنید و در راستای بهبود شرایط شرکت و بدنبال آن، افزایش میزان درآمد خود کوشش کنید.

برای تحقق این هدف شاید لازم باشد ساعات طولانی تری کار کنید (به طور موقت) تا بتوانید افزایش کاری که برای خود رقم زده اید را درست و کامل مدیریت کنید.

بر اساس گزارش موسسه CareerBuilder حدود 56 درصد از کارمندان هرگز از کارفرمای خود تقاضای ترفیع و افزایش حقوق نمی نمایند. این در حالیست که اغلب افرادی که برای افزایش حقوق خود تقاضای رسمی ارائه می دهند، موفق به دریافت آنچه می خواهند می شوند. یعنی بر اساس آمار، با افزایش حقوق 66 درصد از متقاضیان موافقت می گردد.

اگر تاکنون آن طور که شایسته آن بوده اید مورد توجه مدیر قرار نگرفته اید و در نتیجه افزایش حقوقی هم نداشته باشید، شاید زمان آن رسیده باشد که این چرخه معیوب را متوقف کنید. با مدیرتان صحبت کنید و اگر مانعی برای افزایش حقوق وجود دارد آن را با مشورت هم رفع کنید.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 42

به "چرا درآمدتان در محل کار افزایش نمی یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا درآمدتان در محل کار افزایش نمی یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید