گذر تمدن ها از موزه مادر ایران

به گزارش پیامک مسعود، موزه ملی یا همان موزه مادر ایران در خیابان سی تیر قرار گرفته است. این موزه که رسالت معرفی فرهنگ و تمدن ایران را در عرصه درون مرزی و برون مرزی برعهده دارد.

گذر تمدن ها از موزه مادر ایران

پویش پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو و حضور گردشگران در قالب تورهای گردشگری، این بستر را فراهم نموده است که شهروندان تهران در قالب گروه های منظم با حضور در موزه ها و نقاط گردشگری و تاریخی با فرهنگ ایرانی و تاریخی سرزمینشان بیشتر آشنا شوند. ما همه به نوبه خود کوشش می کنیم در موزه مادر ایران، میزبان خوبی برای گردشگران باشیم. موزه ملی ایران از 5سال گذشته تاکنون با برگزاری نمایشگاه های برون مرزی، فرهنگ و تمدن ایرانی را به دنیا معرفی می نماید.

موزه ملی ایران علاوه بر برگزاری نمایشگاه های برون مرزی برای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی به میزبانی از نمایشگاه های فرهنگ و تمدن کشورهای مختلف دنیا هم پرداخته و تاکنون زمینه برگزاری 5نمایشگاه را در کشور فراهم نموده است که آخرین آن نمایشگاه فرهنگ و تمدن کشور هلند بوده است.

اکنون نمایشگاه فرهنگ و تمدن ایران در اسپانیا روزهای پایانی خود را سپری می نماید و ما در مهر سال جاری میزبان نمایشگاه فرهنگ و تمدن اسپانیا در ایران خواهیم بود.

این طرح بستر آشنایی بیشتر توریست های خارجی را با فرهنگ و تمدن ایران فراهم نموده است به گونه ای که پیش از این همه گمان می کردند تنها تمدن ما در ایران بین النهرین است و آشنایی با تمدن های غنی ایرانی در قالب نمایشگاه ها برای گردشگران خارجی حیرت انگیز است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 205

به "گذر تمدن ها از موزه مادر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذر تمدن ها از موزه مادر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید