اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل از چه زمانی وارد چرخه مصرف می شود؟

به گزارش پیامک مسعود، مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه، اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل به زودی رونمایی می شود، زمان ورود این محصول به چرخه مصرف را اعلام کرد.

اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل از چه زمانی وارد چرخه مصرف می شود؟

خبرنگاران - فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به افزایش ساخت داخل و کاهش ارزبری در تولید اتوبوس، گفت: در حال حاضر ارزبری این محصول از 58 هزار یورو به حدود 37 هزار یورو رسیده و تا خاتمه سال به 33 هزار یورو کاهش خواهد یافت.

مقیمی در حاشیه بازدید رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از ایران خودرو دیزل، با بیان این که این فرایند در سنوات آینده نیز ادامه خواهد یافت، اظهار کرد: ظرفیت تولید محصولات ناوگان حمل و نقل عمومی را در مجموعه ایران خودرو دیزل به حدی بالا می بریم که بتوانیم نیازهای داخل کشور را به صورت کامل پوشش دهیم.

بازگشت اتوبوس به خط تولید ایران خودرو پس از 9 سال

وی شرح داد: پس از 9 سال با همت تمامی سازندگان و کارکنان، اتوبوس به خط تولید بازگشته و در حال حاضر بیش ترین تولید اتوبوس در کشور متعلق به ایران خودرو دیزل است. اخیرا برای تولید 175 دستگاه اتوبوس با شهرداری تهران قرارداد بستیم که از این تعداد 110 دستگاه را تحویل داده ایم.

وی با اعلام خبر رونمایی از اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل ظرف هفته های آینده، استفاده از این اتوبوس را که حدود 65 درصد آن داخلی سازی شده است، در کاهش آلایندگی شهرهای بزرگ تاثیرگذار دانست و اظهار امیدواری کرد، با استفاده از این محصول در رفع مسائل زیست محیطی کلانشهرها یاری گر باشیم.

مقیمی شرح داد: این محصول از سال 1401 وارد چرخه مصرف خواهد شد.

رشد تولید صد در صدی دیزل تا خاتمهی امسال

مدیرعامل ایران خودرو دیزل نیز، با اشاره به این که این خودروساز نسبت به سال 98 و 99 ، 170 درصد رشد تولید را تجربه کرده، گفت: در خاتمه سال 1400، به میزان صددرصد نسبت به سال 99 رشد خواهیم کرد.

جواد توسلی مهر با بیان این که برنامه این شرکت برای سال 1401، تولید 15 هزار دستگاه محصولات تجاری سنگین و نیمه سنگین است که به معنای رشد صد در صدی نسبت به سال 1400 است، مطرح نمود: این اتفاق مشروط به اراده دولت محترم بر نوسازی و حمایت از صنعت حمل و نقل است.

وی افزود: دولت می تواند از طریق مجاری قانونی منابع لازم را فراهم کرده و دست به نوسازی و رشد صنعت حمل و نقل بزند که یکی از زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت کشور است.

محصولات قدیم ایران خودرو دیزل ارتقا یافته و به روز شده است

مدیرعامل ایران خودرو دیزل، با تاکید بر این که امروز از لحاظ کیفی، ایران خودرودیزل رشد بسیار قابل قبولی دارد، اظهار کرد: تمام محصولات این خودروساز استانداردهای لازم را دریافت کرده اند. در سال 1395 محصولات ایران خودرو دیزل دارای یک ستاره یا دو ستاره کیفیت بودند، اما امروز 67 درصد محصولات چهار ستاره و 33 درصد از آنها سه ستاره است. هم چنین در سال گذشته چهار محصول دیزل پیروز به ارتقای یک ستاره کیفی شده اند و نمرات منفی کیفی در همه محصولات کاهش یافته است.

توسلی مهر با اشاره به تولید محصولات تازه، گفت: علاوه بر محصولات قدیم که بسیار ارتقا یافته و به روز شده است، محصولات تازهی که با هدف صادراتی و در حوزه حمل و نقل طراحی شده است، به بازار عرضه می شود.

به گزارش ایکوپرس، به گفته مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل، این شرکت در حوزه کاهش مصرف سوخت نیز بسیار فعال بوده و تمام موتورهای تولیدی ایران خودرو دیزل تبدیل به یورو پنج EEV خواهد شد که عملا دارای 7.2 درصد کاهش مصرف سوخت است.

منبع: بیت ران
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1787

به "اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل از چه زمانی وارد چرخه مصرف می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل از چه زمانی وارد چرخه مصرف می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید