قلعه نویی: اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند، استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است

به گزارش مجله پیامک مسعود، : روزی که آقای شفیع زاده آمد استقلال اهواز را تحویل بگیرد به او گفتم یک آب باریکه برای استقلال اهواز زدی و اگر یک روزی هزینه را ببری بالا و بعداً قطع کنی این تیم نابود می گردد و همان هم شد.

قلعه نویی: اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند، استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است

سرمربی سپاهان معتقد است که برخی مدعیان اسطوره بودن در استقلال معرفت رفتاری ندارند. او با انتقاد از برخی روش های این افراد می گوید هیچ وقت ادا در نیاورده و هرکاری نموده با وجدان راحت انجام داده است.

به گزارش ایسنا، امیر قلعه نویی درباره برخی شعارها علیه خودش در استادیوم ها، اظهارکرد: مسرورم برخی آدم ها این چیزها را می گویند، من هر جا رفتم صادقانه و مخلصانه کوشش کردم و نمی گویم کنار خط نمی آیم و مسروری نمی کنم بلکه کار اخلاقی و شرعی خودم را انجام می دهم. این ادعاها که برخی ها می خواهند مقبولیتی در فوتبال کسب نمایند این مقبولیت نیست و عین بی معرفتی است. شما هر جایی که مسئولیت دارید باید با همه وجود کوشش کنید، یعنی چی من نزدیک خط نمی آیم یا برای تیم دیگر آرزوی قهرمانی می کنم و متعجبم چرا کمیته انضباطی و اخلاق به این قضیه ورود نکردند. مگر می گردد من یه جا مسئولیت داشته باشم و یک بازی معین نماینده باشد و برای دو سه تیم دیگر آرزوی قهرمانی کنم؟ کجای دین ما و اخلاق ایرانی را گفته است؟

وی با بیان اینکه در کشورهای خارجی چنین چیزی وجود ندارد، ادامه داد: مثلاً گواردیولا بارسلونا را برد. مسروری نکرد بالا و پایین نپرید. وقتی این شعارها را می گویند مسرور می شوم. در زندگی ام به جز خدا و اهل بیت به چیزی فکر ننموده ام و کاری را انجام می دهم که وجدانم راحت باشد.

اسطوره ها زمانی که استقلال در دسته سه بود، کجا بودند

قلعه نویی گفت: چندین سال برای استقلال زحمت کشیدم، البته قبل از اینکه به استقلال بیایم لژیونر و عضو تیم ملی بودم و در خارج از ایران دوگانه جام بردم و سال 64 که بازیکن شاهین بودم با مرحوم دهداری به تیم ملی آمدم، با استقلال هم در قهرمانی آسیا بودم هم دسته سه اما ادا درنمی آورم و جایی که باید معرفتم را نشان می دادم این کار را انجام داده ام. خیلی ها که ادعای اسطوره داشته و دارند موقعی که استقلال دسته سه بود در کنار باشگاه نبودند، ولی ما آن موقع ماندیم و استقلال را نایب قهرمان لیگ کردیم و هر وقت هم روبروی استقلال باشم با همه وجودم کار می کنم.

می خواهند مردم را سیاه نمایند

سرمربی سپاهان اصفهان تاکید نمود: با این رفتارها می خواهند مردم را سیاه نمایند و پیروز هم شدند، آنهایی که ماندند و جوانی خودشان را گذاشتند و از خیر قراردادها گذشتند به آدم بد تبدیل شدند و کسانی که با رفتارهایشان خیانت کردند آدم خوب و مثبت شدند. من اگر استقلال نباشد به مس کرمان و سایر تیم ها می روم. نشان دادم وابسته به جایی نیستم و بعد از خدا و اهل بیت به توانایی هایی خودم متکی هستم، هرکدام از این مربی ها ادعا دارند یک بار با تیم شهرستانی نتیجه بگیرند.

استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است

وی در ادامه یادآور شد: مربیگری را با برق تهران و کشاورز آغاز کردم، بعد از آن به استقلال اهواز رفتم که پایین جدول بود و همان سال بهترین نتایج را در نیم فصل دوم گرفتیم و خدا را شکر سقوط نکرد. روزی که استقلال را برای بار اول تحویل گرفتم، سیزدهم جدول بود و 12،13 ستاره از تیم رفتند و پول هم نبود. تراکتوری که ما گرفتیم چه شرایطی داشت یا سپاهان که پنجم جدول بود. سپاهان تیم دوم را دادم، چهاردهم تحویل گرفتم ذوب آهن دوم بود، چهاردهم تحویل گرفتم، استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است و در جاهایی کار می کنم که شرایط سخت بوده و اتفاقاً هر وقت در استقلال کار کردم هم مشکل داشته و بی پول بوده و هم از نظر جدولی شرایط خوبی نداشته است.

سپاهان از نظر هزینه تیم چهارم جدول است

قلعه نویی با اشاره به هزینه های چند تیم لیگ فزونی، توضیح داد: همه تیم ها قراردادها را معین نمایند، کتباً می نویسم از نظر هزینه سپاهان تیم چهارم جدول است و حداقل 50 درصد سه تیم دیگر هزینه نموده ایم اما برخی ها علیه ما تبلیغات منفی می نمایند. هر تیمی که من گرفتم شرایط خوبی نداشته اما وقت و انرژی گذاشته ایم. خیلی از دوستان می گویند قلعه نویی جایی می رود که فقط ستاره باشد اما استقلالی که ما گرفتیم سیزدهم جدول بود و چند بازیکن جوان مثل طالب لو، صادقی، قربانی، انصافی و... آن موقع ستاره نبودند. لقمه یک سری از آدم ها که دارد، بجای اینکه توانایی ادم را ببینند این مسائل را مطرح می نمایند، آن موقع خیلی از ستاره های استقلال رفتند و من هم یک مربی جوان بودم و از طرفی استقلال پول هم نداشت، پس این توانایی است که برخی ها نمی خواهند آن را ببینند!

نخبه کش هستند

وی یادآور شد: سپاهان را گرفتیم که پنجم شده بود و آقای ساکت مدیرعامل وقت باشگاه گفت بودجه ما نسبت به سال قبل 20 درصد کمتر شده، ما هم مدیریت هزینه کردیم و عذر 13 بازیکن را خواستیم و 7،6 بازیکن جذب کردیم. در ایران و به ویژه 15 سال گذشته دنبال نخبه کشی هستند در خارج که مسلمان نیست ولی مسلمانی هست اگر یکی توانایی داشته باشد بستر را برای او آماده می نمایند اما اینجا...

برای هیچ تیمی آرزوی قهرمانی نکردم

سرمربی سابق تیم ملی با بیان اینکه اگر ما در آزادی 5 گل از پرسپولیس بخوریم و برای این تیم آرزوی قهرمانی کنیم آدم خوبی هستیم، اضافه نمود: اما اگر با هر تیمی خوب بازی کنیم و وجدان را زیر پا نگذاریم، آدم بدی می شویم. برخی بازی ها را هم باختیم اما با شرف باختیم و آرزوی قهرمانی نکردیم. من برای استقلال خیلی زحمت کشیدم و 12 جراحی کردم ولی بارها جلوی استقلال با شرف بازی کردم، چون سر سفره ای بزرگ شده ام که شرف، وجدان، معرفت و صداقت در آن بوده است.

وی با بیان اینکه مسرورم در هر تیمی مربیگری نموده ام تیم هایم بعد از یکی دو سال نتیجه گرفتند، اضافه نمود: باید به فکر خدمت به مردم باشیم همان کاری که برای مس کردم برای تیم ملی، استقلال، سپاهان تراکتور و... نیز انجام داده ام. در استقلال اهواز باشگاه ما صندوق خودروی آقای برهمند بود و کل باشگاه در آنجا مستقر بود و همان کاری که برای آن تیم کردم در بقیه جاها هم انجام دادم و برای من وجدان کاری از همه چی مهمتر است.

سیاست های ورزش ما اشتباه است

قلعه نویی در ادامه با اشاره به نابودی چند تیم ریشه دار، توضیح داد: متاسفانه ورزش به سمتی رفته که صندلی خودش را از دست داده است، تیم هایی مثل خیبر خرم آباد، راه آهن، بانک ملی، کشاورز، شاهین، استقلال اهواز و غیره الان کجا هستند؟ سیاست های ورزش ما اشتباه بود چون قبل از اینکه ورزش ما تبدیل به وزارت خانه گردد یک سازمان و حیاط خلوت روسای جمهور بود، یعنی هر کسی از نزدیکان رئیس جمهور که وزیر نمی شد، به عنوان رئیس سازمان تربیت بدنی منصوب می شد و این کاره هم نبودند و تیم های ریشه ای و سازنده نابود شدند.

در ورزش، قانون قائم به شخص نباشد

سرمربی سپاهان اظهار داشت: یک روزی مدیر عامل وقت بانک ملی گفت آقا فوتبال یعنی چی و آن تیم نابود شد، پاس الان کجاست؟ می خواهم بگویم اگر می خواهیم مملکت در همه عرصه ها درست گردد باید آدم های اهل فن سر جای خودشان باشند و قانون هم قائم به شخص نباشد یعنی اگر من الان مدیر عامل سایپا هستم از فوتبال خوشم می آید و کلی هزینه می کنم اما مدیرعامل بعدی شاید این گونه نباشد، مثل بانک تجارت که یک زمانی مدیر عامل و هیات مدیره فوتبالی بودند و برای این تیم هزینه کردند اما با رفتن آنها تیم نابود شد، باید قانون اساسی برای ورزش هم باشد و اگر ورزش قانونمند بود و براساس آن ادامه عمل می کردیم خیلی از تیم ها ریشه دار الان هم فعالیت می کردند. در کمیسیون اصل 90 هم گفتم ورزش و فوتبال تهدید نیست که متاسفانه تا چند سال گذشته آن را تهدید می دانستند و الان نگاه ها عوض شده و فوتبال شده فرصت!

به استقلال و پرسپولیس نگاه سیاسی نداشته باشید

وی در ادامه گفت: روزی که آقای شفیع زاده آمد استقلال اهواز را تحویل بگیرد به او گفتم یک آب باریکه برای استقلال اهواز زدی و اگر یک روزی هزینه را ببری بالا و بعداً قطع کنی این تیم نابود می گردد و همان هم شد. صحبتم با مسئولان این است که اگر هزینه 100 میلیاردی برای استقلال و پرسپولیس می کنید مطمئن باشید آینده خوبی در انتظار این تیم ها نیست، بازیکنی که 5 میلیارد گرفته و قیمتش یک میلیارد هم نیست دیگر نمی آید با یک میلیارد بازی کند، می خواهم بگویم به استقلال و پرسپولیس نگاه سیاسی نداشته باشید اگر خیلی هزینه کنید و بعد قطع گردد این تیم ها نابود می شوند و باید نگاه ورزشی داشته باشیم چون ورزش و فوتبال صنعت است و با آن می توان جلوی خیلی از آسیب ها را گرفت.

قلعه نویی با اشاره به بازی سپاهان و خیبر خرم آباد در جام حذفی اظهار داشت: لرستان همیشه فوتبالیست های خوبی داشته و حیف است این استان در سطح اول کشور تیم نداشته باشد. من شنیده ام برای بازی ما با خیبر 100 میلیون تومان در استادیوم تختی خرم آباد هزینه شده و این دیدار شور و شوقی خوبی در بین مردم ایجاد نموده و اگر این تیم لیگ برتر باشد چقدر خوب می گردد و از استاندار لرستان خواهش می کنم نگاه ویژه ای به ورزش داشته باشد، چون خیلی از آسیب ها و مسائل جامعه را کاهش می دهد.

شرایط مالی خوب باشد، فحش ها کمتر می گردد

سرمربی سپاهان در خاتمه گفت: برای ایران و ایرانی بهترین ها رو آرزو می کنم، لیاقت مردم ایران خیلی بیشتر از این هاست و از مسئولان خواهش می کنم که از نظر مالی شرایط را بهتر نمایند، چون ما کشور ثروتمندی هستیم و اگر اقتصاد مملکت خوب باشد فحش هایی که در استادیوم ها شنیده می گردد قطعاً کمتر خواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 343

به "قلعه نویی: اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند، استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است" امتیاز دهید

1 کاربر به "قلعه نویی: اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند، استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند، استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید