اطلاعیه سفارت ایران در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان

به گزارش پیامک مسعود، تهران (پانا) - سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی دانشگاه های گرجستان اطلاعیه ای صادر کرد.

اطلاعیه سفارت ایران در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در گرجستان، در اطلاعیه سفارت ایران در تفلیس آمده است؛ به اطلاع همه دانشجویان ایرانی دانشگاه های گرجستان می رساند، پیرو جلسات متعدد، مذاکرات و رایزنی های اجرا شده با وزارتخانه های خارجه، علوم، کشور و همچنین دانشگاه های محل تحصیل دانشجویان ایرانی، اقدامات لازم درباره دریافت مجوزهای لازم جهت ورود دانشجویان به کشور گرجستان صورت پذیرفته و در نهایت نیز مجوز مذکور جهت آن دسته از دانشجویانی که مدارک لازم به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و دانشگاه های خود ارائه نموده بودند، صادر شد.

این اطلاعیه افزوده است: در همین چارچوب و به منظور فراهم آوردن امکان مناسب جهت بازگشت دانشجویان به گرجستان و پس از هماهنگی با وزارت خارجه این کشور، امروز دوشنبه در نشست مشترک با نمایندگان بعضی دانشگاه ها، فرایند و نحوه انتقال دانشجویان به گرجستان و سیر مراحل قرنطینه آنالیز شد. بر این اساس مقرر شد، دانشجویانی که مدارک ایشان تکمیل و مجوز لازم جهت ورود ایشان به گرجستان صادر شده است، در صورت دریافت ایمیل از سوی دانشگاه های خود نسبت به تهیه بلیط جهت پرواز قشم ایر روز دوشنبه 14 مهر ماه امسال که جهت انتقال دانشجویان تدارک دیده شده است، اقدام نمایند.

سفارت ایران در تفلیس تاکید نموده است: پرواز روز دوشنبه، اولین پرواز جهت انتقال دانشجویان ایرانی به گرجستان بوده و صرفا دانشجویانی که تاییدیه نهایی و اعلام مجوز را از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت نموده اند، می توانند از این طریق وارد کشور گرجستان شوند. اطلاع رسانی در مورد نحوه دریافت بلیط به وسیله هواپیمایی قشم ایران صورت خواهد پذیرفت و به وسیله این کانال نیز بازنشر خواهد شد. بدیهی است سایر دانشجویان نیز پس از تکمیل مدارک و دریافت مجوز، می توانند با پروازهای آینده که به همین منظور تدارک دیده خواهد شد، راهی کشور گرجستان شوند.

این اطلاعیه یادآور شده است: با پیگیری ها و هماهنگی های به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و قول مساعد شرکت هواپیمایی، حداقل هزینه بلیط در راستا تهران-تفلیس از سوی آن شرکت در نظر گرفته خواهد شد که این مبلغ باید از سوی دانشجویان به شرکت هواپیمایی پرداخت گردد. لکن نحوه پرداخت هزینه های قرنطینه، آزمایش ها و تست های پزشکی که برعهده دانشجویان است، از سوی دانشگاه اعلام می گردد.

سفارت ایران با تاکید بر اینکه دانشجویان جهت ورود به گرجستان نیازمند ارائه تست PCR با اعتبار 48 ساعت قبل از پرواز روز دوشنبه هستند، تصریح نموده است: دانشجویانی که در حال حاضر در ایران حضور نداشته یا قصد ورود به گرجستان از راستاهای زمینی را دارند، لازم است نسبت به اعلام زمان و نحوه سفر خود به دانشگاه خود اقدام نموده و از ایشان درخواست نمایند تا نسبت به تغییر مجوز صادره از راستا درخواست شده اقدام کند.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: شرایط و لزوم حضور دانشجویان در دانشگاه های محل تحصیل، تابع تصمیمات دانشگاه است. بر اساس اعلام دانشگاه ها نیز حضور دانشجویان برای ترم جاری در محل دانشگاه لازم است. لذا دانشجویان عزیزی که به هر دلیلی امکان بازگشت به گرجستان را نداشته یا تمایلی برای حضور فیزیکی در کلاس های درس را ندارند، باید درخصوص شرایط ادامه تحصیل خود با دانشگاه های محل تحصیل مذاکره نمایند.

این اطلاعیه افزوده است: پیگیری و مجوزهای کلی بر اساس مذاکرات سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس با دولت گرجستان صورت پذیرفته و ادامه خواهد داشت، لکن بر اساس توافق اجرا شده و تصمیمات اتخاذ شده از سوی دستگاه های ذیربط در گرجستان، جزئیات حضور دانشجویان و صدور مجوزها منوط به ارائه مدارک از سوی دانشگاه ها و هماهنگی ایشان با وزارت علوم است. لذا دانشجویان عزیزی که تا به امروز مجوز لازم جهت ورود را کسب ننموده اند، لازم است در مورد تکمیل و پیگیری دریافت مجوز خود با دانشگاه محل تحصیل تماس حاصل نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1024

به "اطلاعیه سفارت ایران در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه سفارت ایران در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید