بازدید هیجان انگیز از آبشار نیاگارا

به گزارش پیامک مسعود، بازدید هیجان انگیز از آبشار نیاگارا

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره بازدید از آبشار نیاگارا ،سخن خواهیم گفت.

بازدید هیجان انگیز از آبشار نیاگارا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با دور زمین همراه باشید، سفر دل اگیز به شهرهای تورنتو و ونکوور را با ما تجربه کنید.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

آبشارهای نیاگارا ، به مجموعهٔ سه آبشار گفته می گردد که در مرز آمریکا و کانادا در استان انتاریو از قلمروی کانادا و در ایالت نیویورک از قلمرو آمریکا جای دارد. این آبشارها در سر جنوبی گلوگاه رود نیاگارا قرار گرفته است.

این آبشار بر روی رود نیاگارا جای دارد و آب دریاچهٔ ایری را زهکشی می نماید و به دریاچهٔ انتاریو می ریزد. این آبشارها روی هم رفته بالاترین سرعت جریان در میان تمام آبشارهای دنیا را دارند. بلندی این آبشار بیش از 50 متر (165 پا) است. آبشار نعل اسبی با توجه به ارتفاع سقوط آب و شدت جریان، قوی ترین آبشار در آمریکای شمالی است. در زمان پُرآبی بیش از 168 هزار مترمکعب و در حالت عادی نزدیک به 110 هزار مترمکعب آب در دقیقه از این آبشار سرازیر می گردد.

این مجموعه آبشار در 27 کیلومتری (17 مایلی) شمال و شمال غرب بوفالو و 121 کیلومتری (75 مایلی) جنوب و جنوب شرق تورنتو، میان دو شهر دوقلوی نیاگارا فالز (انتاریو) و نیاگارا فالز (نیویورک) قرار گرفته است.

بازدید از آبشار نیاگارا

از مقاصد پرطرفدار برای گردشگران و همچنین مردم کانادا به شمار می آید. علاوه بر زیبایی اعجاب انگیز آبشار نعل اسبی، منطقه آبشار نیاگارا در کانادا مرکز فعالیت های مفرح و آرامش بخش است.

دراطراف آبشار، گردشگران می توانند به آب های پرخروش نزدیک شده و دوست داران طبیعت در جاذبه های طبیعی آن کاوش نمایند. آتش بازی های خیره نماینده نیاگارا برای همه افراد محبوب خواهد بود. اگر قصد سفر به سوی نیاگارا را دارید، این مطلب مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید تا یک سفر فوق العاده داشته باشید را به شما نشان می دهد.

هورن بلوئر نیاگارا کروز

هورن بلوئر نیاگارا کروز (The Hornblower Niagara Cruise) یک دریاگردی هیجان انگیز است که با گشت دریایی خدمه مِه (Maid of the Mist) که توسط ایالات متحده آمریکا اجرا می گردد، تفاوت دارد و نباید با هم اشتباه گرفته شوند. در این سفر دو قایقِ دو بدنه یا کاتامران (Catamaran) با ظرفیت هر کدام 700 مسافر، گردشگران علاقمند را به دهانه آبشارهای خروشان می برند. کروز از لنگرگاه کانادایی در گلوگاه نیاگارا شروع می گردد و از آبشار آمریکایی و آبشارهای برایدال ویلز (Bridal Veils Falls) عبور می نماید و به آب های تماشایی آبشار نعل اسبی می رسد. تور قایق سواری آبشار نیاگارا قدیمی ترین جاذبه آمریکای شمالی محسوب می گردد و میزبان اشخاص معروف و برجسته پرشماری مانند مرلین مونرو، میخائیل گورباچف و پرنسس دایانا بوده است.

سفری در آن سوی آبشار

سفری در آن سوی آبشار (Journey Behind the Falls) بازدیدنمایندگان را به وسیله تونلی باریک به بستر صخره ای می برد که یک سوم جهت در پشت صفحات عظیم آب آبشار نعل اسبی قرار گرفته است. دو سوراخه تماشایی به نام های کتراکت پورتال (Cataract Portal) و پورتال آبشارهای عظیم (Great Falls Portal)، پنجره ای روشن در این تونل هستند که چشم اندازی رؤیایی از 2800 متر مربع آب خروشان که از ارتفاعی با 13 طبقه به زمین فرو می افتند را به شما ارزانی می دارند. بیرون از تونل دو سکوی تماشای بالایی و پایینی وجود دارد که به گردشگران اجازه می دهد تا از نمایی بسیار نزدیک، تک تک به مشاهده این آبشارهای دیدنی بپردازند. به مسافران پانچوهایی زیست تخریب پذیر داده می گردد تا توسط مه شناور آبشار خیس نشوند.

ماشین هوایی گرداب نیاگارا

نیاگارا ورلپول ایروکار (The Niagara Whirlpool Aerocar)، سواری ماجراجویانه ای با یک ماشین هوایی الکتریکی است که شما را بر فراز گرداب نیاگارا می برد؛ جایی که رود نیاگارا ناگهان در جهت پادساعتگرد می چرخد. مهندس اسپانیایی به نام لئوناردو تورس کیویدو (Leonardo Torres Quevedo) در سال 1916، این ماشین کابلی قدیمی را طراحی کرد. این سواری با ایمنی مناسب، 35 مسافر را برای گردش یک کیلومتری می تواند حمل کند. آئروکار گرداب چشم اندازی نفس گیر از گلوگاه نیاگارا، گرداب نیاگارا و تندآب آن به مسافران نشان می دهد.

پل وایت واتر واک

وایت واتر واک (White Water Walk) یک راه چوبی بی نظیر است که چشم انداز آن از آب های خروشان و وحشی را با هیچ نمونه دیگری در دنیا نمی توانید هم تراز بدانید. پیاده روی بر روی این راه چوبی به طول 305 متر، در تندآب نیاگارا صورت می گیرد و دو سکوی تماشا بر لبه رود وحشی نیاگارا را شامل می گردد. در تندآب نیاگارا، آب با سرعت 48 کیلومتر بر ساعت همراه با موج هایی ایستاده به طول سه تا چهار متر جریان دارد. قایق ها اجازه تردد در این آب های خطرناک را ندارند، اما به شدت توصیه می کنیم به وسیله این راه چوبی ایمن به تماشای آن بروید.

قلمرو پرندگان نیاگارا

عاشقان پرندگان باید سری به قلمرو پرندگان نیاگارا (Bird Kingdom of Niagara) بزنند. این جاذبه دیدنی ارزشمند با پرندگان خارجی، خزندگان و دیگر جانوران، یکی از عظیم ترین آشیانه ها با پرواز آزادانه در دنیا است. در بخش رویارویی با جانوران (the Animal Encounters section)، بازدیدنمایندگان می توانند طوطی های رنگارنگ، مار بوآ، سوسمار عظیم ایگوانا و دیگر موجودات را از نزدیک ببینند و با آن ها عکس یادگاری بگیرند. در جنگل شبانه (Night Jungle) بازدیدنمایندگان با موجودات شب زی مانند جغد، خفاش و بعضی از خزندگان روبرو خواهند شد. جاذبه اصلی در هر حال قلمروی پرندگان است که پرندگان خارجی، آزادانه در جنگل های بارانی چند طبقه پرواز می نمایند. طوطی ماکائو، طوطی خاکستری آفریقایی، کبوتر آبی تاجدار، مرغ عشق (باجریگار) و طوطی رزیلای شرقی چند مورد از پرنده های رنگارنگ و دیدنی پرشمار قلمروی پرندگان هستند.

حفاظتگاه پروانه نیاگارا

اگر بیشتر از پرندگان، به پروانه ها علاقمند هستید، به حفاظتگاه پروانه نیاگارا (Butterfly Conservatory Niagara) بروید که بیش از 2000 پروانه با نشاط در فضایی جادویی با گیاهان خارجی پر گل و شاداب گردش می نمایند. حتماً به یاد داشته باشید که از پنجره ظهور (Emergence Window)، خروج پروانه ها از شفیره را تماشا کنید. نگاه کنید که پروانه ها چطور با لذت از صفحات غذایی تغذیه می نمایند و منتظر باشید که پروانه های چالاک بر سر و شانه شما بنشینند. دوربین خود را به همراه ببرید چرا که این حفاظتگاه بهشت عکاسان و سرزمین عجایب بچه ها و عظیمسالان است.

منطقه طبیعی حفاظت شده دره نیاگارا

دره کوچک نیاگارا نقطه ای باشکوه در ناحیه گلوگاه نیاگارا بوده و به عنوان یک منطقه طبیعی حفاظت شده آن را طراحی نموده اند. این دره کوچک جهتی چهار کیلومتری دارد که از میان پیچ و خم ناحیه جنگلی کارولینایی شاداب عبور می نماید. در این ناحیه بعضی از گیاهان و جانوران مهم را خواهید دید؛ به یاد داشته باشید که تنها باید از جهتهای طراحی شده گذر کنید و چیزی جز رد پا از شما در جنگل باقی نماند. منطقه طبیعی حفاظت شده دره نیاگارا (The Niagara Glen Nature Reserve Area) محیطی دنج و باصفا در قلب طبیعت است که چشم اندازی حیرت انگیز به سمت تندآب گرداب نیاگارا دارد.

نمایش آتش بازی نیاگارا

نمایش آتش بازی آبشار نیاگارا یکی از به یاد ماندنی ترین جلوه های آتش بازی در دنیا است. در آسمان شب انفجار آتش بازی نمایان می گردد و آبشار نیاگارا را روشن می نماید. جدول زمان بندی آتش بازی را می توانید در وبسایت رسمی آن چک کنید. هر چند که ممکن است بر اساس آب و هوا در لحظه آخر تغییری در آن ایجاد گردد. با این حال این ریسک را بپذیرید و حتماً یک تایم آتش بازی را هماهنگ و تماشا کنید.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 752

به "بازدید هیجان انگیز از آبشار نیاگارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید هیجان انگیز از آبشار نیاگارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید