باستان شناسان بقایای تنقلات رومیان باستان را در کولوسئوم کشف کردند

به گزارش مجله پیامک مسعود، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، باستان شناسان بقایای تنقلات رومیان باستان را در کولوسئوم کشف کردند.

باستان شناسان بقایای تنقلات رومیان باستان را در کولوسئوم کشف کردند

کاوش یک ساله باستان شناسان در سیستم زهکشی زیر کولوسئوم به کشف بقایای استخوان های خرس ها و گربه سانان بزرگی منجر شده که احتمالا در مبارزه یا به عنوان صید در مسابقات شکار این تماشاخانه رومی مورد استفاده قرار می گرفتند.

کاوش اخیر محققان در این مکان، علاوه بر این استخوان ها، به کشف بیش از 50 سکه برنزی متعلق به اواخر دوران رومی و بعلاوه یک سکه نقره متعلق به سال 170 میلادی منتهی شد. محققان معتقدند این سکه نقره باستانی برای گرامیداشت حکومت 10 ساله مارکوس آئورلیوس امپراتور روم ضرب شده است.

کاوشگران بعلاوه با آنالیز این تماشاخانه سنگی دو هزار ساله پیروز شدند هسته میوه هایی همانند، انگور، انجیر و خربزه و بعلاوه بقایای زیتون و مغزیجات را کشف نمایند که گمان می رود تنقلاتی باشند که تماشاگران رومی در این مکان مصرف می کردند.

کاوش تازه باستان شناسان در این مکان در ماه ژانویه 2022 شروع شد و اطلاعات تازهی را درباره سالهای پایانی فعالیت این مکان و پیش از آنکه در حوالی سال 523 میلادی به متروکه تبدیل گردد، ارائه می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 5 آذر 1401 بروزرسانی: 5 آذر 1401 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 2035

به "باستان شناسان بقایای تنقلات رومیان باستان را در کولوسئوم کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باستان شناسان بقایای تنقلات رومیان باستان را در کولوسئوم کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید