برگزاری دومین جشنواره ملی اردویی عکس نگاران در سیستان و بلوچستان

به گزارش پیامک مسعود به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، حسین مسگرانی گفت: سال گذشته در کنار رسانه یکی از جشنواره ها و رویدادهایی که به معرفی استان پرداخت جشنواره ملی اردویی عکس نگاران بود که قرار است سال جاری برای دومین سال متوالی در سه بخش طبیعت، چشم انداز و بخش ویژه سیستان و بلوچستان در آذرماه جاری برگزار گردد.

برگزاری دومین جشنواره ملی اردویی عکس نگاران در سیستان و بلوچستان

وی با بیان اینکه پس از فراخوان جشنواره 400 نفر از عکاسان سراسر کشور برای حضور در سیستان و بلوچستان و عکاسی از مناظر و صحنه های استان اعلام آمادگی کردند، اضافه کرد: در نهایت از این تعداد 35 نفر عکاس انتخاب شدند، همچنین 15 نفر دیگر نیز به صورت خود جوش برای حضور در این اردو به استان آمدند.

مدیرکل فرهنگ ارشاد سیستان و بلوچستان مطرح کرد: این عکاسان در قالب یک اردوی چهار روزه در منطقه سیستان مرکز استان و جنوب سیستان و بلوچستان به عکاسی پرداختند که در نهایت آثار برگزیده انتخاب و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

وی از برگزاری دوره دوم جشنواره ملی عکس نگاران در سیستان و بلوچستان اطلاع داد و توضیح داد: سال جاری نیز عکاسان منتخب از نهم آذرماه وارد زاهدان می شوند و به انتخاب خودشان در یکی از شهرستان های زابل، زاهدان، ایرانشهر، سراوان و چابهار به عکاسی خواهند پرداخت.

مسگرانی گفت: خوشبختانه سال گذشته عکاسانی که برای عکاسی از مناظر سیستان و بلوچستان به این استان سفر نموده بودند در فضای مجازی و بسیاری از جشنواره های دیگر به معرفی استان پرداختند و می توان گفت عکس های این جشنواره انعکاس خوبی در سطح دنیای پیدا نموده بود.

مدیرکل فرهنگ ارشاد سیستان و بلوچستان با بیان اینکه صندلی تصویر و عکس و کاربردی که امروزه دارد، بسیار مثمرثمر است، گفت: به همین دلیل تصمیم گرفتیم با استفاده از عکس به دنیا نشان دهیم سیستان و بلوچستان استانی محروم نیست بلکه محروم نگه داشته شده است.

وی از بخش ویژه ای در این جشنواره اطلاع داد و مطرح کرد: عکسانی هم که قبلا از هر یک از مناظر استان عکس گرفته اند می توانند در این جشنواره شرکت و با عکاسان دیگر به رقابت بپردازند. آثار شرکت کنندگان 14 آذرماه توسط سه داور ملی و یک داور استانی ارزیابی می گردد و در اختتامیه جشنواره از نفرات برتر تجلیل می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 3

به "برگزاری دومین جشنواره ملی اردویی عکس نگاران در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دومین جشنواره ملی اردویی عکس نگاران در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید