تهرانگردی: روزهای بارانی تهران

به گزارش مجله پیامک مسعود، در روزهای پیش از بهار همواره احتمال بارش باران در تهران وجود دارد. شهر تهران در روزهای بارانی چهره ای متفاوت تر از روزهای دیگر به خود می گیرد و شهر سرزنده و با طراوت است. با خبرنگاران همراه باشید تا تهران بارانی را ببینید.

تهرانگردی: روزهای بارانی تهران

این روزها که همه مردم شهر خود را برای استقبال از بهار آماده می نماید، هوای تهران نیز بهاری شده، گویی زمستان میان ماندن و رفتن تردید دارد. هوای غیر قابل پیش بینی روزهای قبل از بهار، جذابیت مخصوص به خود را دارد و هر روز ممکن است شهروندان را غافلگیر کند. یک روز هوا آفتابی است، روز بعد محتمل است که باران ببارد. هوای این روزها خبر نمی دهد که فردا که چه اتفاقی خواهد افتد؛ باران بیاید یا نیاید.

روزهای بارانی، همواره روزهای متفاوت تری برای شهروندان بوده است. بارش باران در شهر تهران، طراوت خاصی به چهره این شهر می دهد، دیگر نشانی از دود و گرد و غبار بر این شهر نیست، آلودگی ها را می شوید و شهر سرزنده تر می گردد. باران، نمایی زیباتر از آنچه تهران هست، به شهروندان و مسافرانش نشان می دهد. این باران است که با نزول بر این شهر، از اغتشاش و اضطراب آن می کاهد و قدری آرامش را برای شهرنشینان می آورد.

روزهایی که باران می بارد، همه شهروندان احساس دیگری دارند، یکی از پشت پنجره محل کارش از باران لذت می برد، یکی زیر باران قدم می زند. دیگری شیشه ماشینش را پایین می کشد و یا پیاده به سمت محل کارش می رود. در شهر تهران روزهای بارانی حال دیگری دارد، باران همه را خرسند و عاشق ها را عاشق تر می نماید. مسافران نیز مانند تهرانی ها، شهر را زیباتر می بینند؛ حتی پرندگانی که بر شاخه های تازه جوانه زده آواز خرسندی سر می دهند.

اگر چه باران ترافیک شهر را بیشتر و حرکت وسایل نقلیه را کندتر می نماید، اما می توان انتخاب دیگری داشت و از این هوا لذت برد و به جای آنکه زمان طولانی در ترافیک ماند و خسته شد، در هوای خوش بارانی قدم زد. باران بهانه خوبی است که یک روز از ماشین و ماشین سواری دست بکشید و با پیاده روی در کوچه و خیابان، با شهر آشتی کنید و از هوای خوب که در تهران حکم طلا را دارد، لذت ببرید. روزهای بارانی فرصت خوبی است که با دوست قدیمی قراری بگذارید و خیابان ها را با هم طی کنید، از روزهای خوب حرف بزنید، رویابافی و معاشرت کنید یا به موسیقی باران گوش دهید. پیشنهاد ما این است که در بین قدم زدن هایتان، در کافه ها یا رستوران های شهر استراحت کنید و قهوه ای بنوشید، سری به سینما یا گالری بزنید و روز فوق العاده ای برای خودتان بسازید. اگر اهل پارک و فضاهای طبیعی هستید، می توانید پارک های شهر را انتخاب کنید و در بین درختان و گل هایی که منتظر بهار هستند، روزتان را بگذرانید. در روزهای آینده با خبرنگاران همراه باشید تا شما را با پیشنهاداتی برای شهرگردی آشنا کنیم.

تهیه شده در خبرنگاران

منبع: کجارو
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1799

به "تهرانگردی: روزهای بارانی تهران" امتیاز دهید

1 کاربر به "تهرانگردی: روزهای بارانی تهران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانگردی: روزهای بارانی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید