تیم برطرف تصرف خانه بانوی بندرعباسی معلق از خدمت شد

به گزارش پیامک مسعود، شهردار بندرعباس گفت: از روز نخست دستور دادیم که با تیم برطرف تصرف در فیلم از سازمان تخلفات معلق شوند تا آنالیز ها انجام شده و تصمیم مقتضی گرفته گردد.

تیم برطرف تصرف خانه بانوی بندرعباسی معلق از خدمت شد

به گزارش ایسنا، عباس امینی زاده در جمع خبرنگاران، پیرامون اتفاقات اخیر در مورد تخریب خانه یک بانوی بندرعباسی، افزود: در روز های گذشته خبری مبنی بر تخریب یکی از اماکن تصرفی توسط نیرو های شهرداری و راه و شهرسازی منتشر شد و اذهان عمومی نسبت به آن واکنش داده و آزرده خاطر شدند.

وی با بیان اینکه بنده به عنوان یک شهروند و مسئول نوع برخورد صورت گرفته را محکوم می کنم و با خاطیان برخورد شدید انجام می دهم، توضیح داد: هر چه داریم از مردم است و برای خدمت گذاری در این جایگاه نشسته ایم و برای خدمت به مردم مسئولیت قبول نموده ایم و هیچکدام از همکارانم نیت مقابله با مردم ندارند.

امینی زاده با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس وظایف قانونی دارد و براساس قانون متناسب با آن برخورد قانونی انجام می دهد، اظهار کرد: اگر برخورد های قانونی انجام نگردد دستگاه های مسئول شهرداری را زیر سوال می برند گرچه قصوری در نوع برخورد صورت گرفته، اما باید به تصرف غیرقانونی هم توجه کرد.

وی ادامه داد: بندرعباس 43 درصد بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی دارد و بندرعباس شهری مهاجرت پذیر است و اگر پیش بینی لازم نباشد در تدوین برنامه های شهری با مسائل حاشیه نشینی روبرو می شویم.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه از تمامی دست اندرکارانی که حضور پیدا کردند و در این موضوع مشارکت و اظهار نظر کردند، تشکر می کنم، افزود: موضوعات شهری متعلق به همه است و با تشریک مساعی و خرد جمعی به نتایج بهتری دست پیدا می کنیم.

وی با اشاره به اینکه ورود دستگاه قضایی استان به این موضوع قابل تقدیر و براساس هر چارچوب قانونی عمل نموده و با خاطیان برخورد می کنیم، بیان کرد: از روز نخست دستور دادیم که تیم برخورد کننده در فیلم از تخلفات معلق شوند تا آنالیز ها صورت گرفته و تصمیم مقتضی گرفته گردد.

امینی زاده با بیان اینکه هر تصمیمی که دستگاه قضایی بگیرد به طور محکم اجرا می کنیم، افزود: بنده تابع قانون بوده و شهرداری از قانون تبعیت می نماید.

وی در مورد شایعه استعفایش از مسئولیت شهرداری بندرعباس، افزود: هرکسی در زمان مسئولیتش فراز و فرود هایی دارد و هرکسی نظراتی بر عملکرد بنده می دهد و مسرور می شوم که مردم و مسئولین نسبت به شهرشان اهمیت دارد و در این بین شاید کسی هم نظرات احساسی بدهد.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه فرآیند انتخاب شهردار براساس چارچوب قانون است و هر تصمیمی اعضای شورای شهر بگیرند بنده قبول می کنم، اعلام نمود: بنده برای خدمت و کار آمده ام و قرار نیست با هر اتفاقی شانه خالی کنم و در این مدت کار های بزرگی شده و بعضی کار ها هم احتیاج به تکمیل دارد.

وی با بیان اینکه در این ملک تخریب شده از نظر قانونی کاربری آن فضای سبز و متعلق به راه و شهرسازی است، توضیح داد: هرگونه ساخت و ساز در این مکان غیرقانونی بوده و هم تصرف هم ساخت و ساز غیرقانونی و بدون دریافت مجوز دو اقدام صورت گرفته است.

امینی زاده با اشاره به اینکه در تصاویر تعیین است که این بنا منزل مسکونی نبوده بلکه یک چارچوب بدون دیوار با پلاستیک است، بیان کرد: از لحاظ چارچوب و رویه قانونی نیز هر ساخت و ساز غیرقانونی براساس وظایف قانونی تا زمانی که سقف زده نشده می توان تخریب کنیم.

وی با بیان اینکه واحد برطرف تصرفات اداره کل راه و شهرسازی هم در این موضوع همراه بوده است، اظهار کرد: در نوع برخورد نیز هیچکسی نوع رفتار صورت گرفته را نمی پسندد، چون ما از مردمیم و باید طبق قانون برخورد کنیم و همه مردم برای ما یکسان هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حوزه سکونتگاه های غیر رسمی تصرفات زیادی صورت گرفته و براساس قانون باید با هماهنگی دستگاه های مربوطه این برطرف تصرف باید انجام گردد، بیان کرد: اگر نتوانیم برطرف تصرفات به شکل قانونی صورت نگیرد در آینده با مسائل زیادی روبرو می شویم.

وی با بیان اینکه در کنار ملک تخریب شده اماکن دیگری هم در شرف برطرف تصرف قانونی است، اظهار کرد: بنده خودم زاده هرمزگانم و همین الان افتخار می کنم در بافت فرسوده زندگی می کنم.

امینی زاده با بیان اینکه بنده منتخب شورای شهر هستم و به نوعی شهردار 600 هزار نفر هستم، افزود: بنده برای استعفا نیامده ام برای کار کردن وارد شده ام و خدمت می کنم.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه ممکن است این اقدام واکنش بعضی مسئولان و افراد تسویه حساب های شخصی بوده است، بیان کرد: خبرنگاران مطلع هستند و می توان به راحتی بعضی مطالب و اهداف را آنالیز کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1203

به "تیم برطرف تصرف خانه بانوی بندرعباسی معلق از خدمت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم برطرف تصرف خانه بانوی بندرعباسی معلق از خدمت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید