ساخت پهپاد با جایگاه مدرسه

به گزارش پیامک مسعود، تهران (پانا) - دانش آموزان کامبوجی با استفاده از جایگاه مدرسه پیروز به ساخت نمونه اولیه یک پهپاد شدند.

ساخت پهپاد با جایگاه مدرسه

به گزارش ایسنا، این جوانان از موسسه پلی تکنیک کامبوج 20 هزار دلار صرف تبدیل جایگاه مدرسه به پهپاد کردند. این جایگاه مجهز به هشت پیشران بوده که به آن یاری می نماید تا چهار متر اوج بگیرد.

این گروه امیدوارند با بهبود طراحی خود وزن قابل تحمل برای این پهپاد را افزایش دهند و آن را در ارتفاعات بالاتر به پرواز درآورند. آنها معتقدند این پهپاد می تواند به آتش نشانان در دسترسی به طبقات بالاتر ساختمان ها یاری کند.

ایده اولیه ساخت چنین پهپادی در نتیجه ترافیک شدید شهری به فکر این گروه رسید. آن ها نمونه اولیه طرح خود را ساخته اند و امیدوارند بتوان از آن برای حمل ونقل شهری و یاری به آتش نشان ها استفاده کرد.

لون ونسیث(Lonh Vannsith) ، 21 ساله که خلبان این پهپاد است می گوید: وقتی آن را بدون سرنشین به حرکت در می آوریم لرزش زیادی دارد اما وقتی روی جایگاه آن می نشینیم پایدارتر می گردد. ما می خواستیم بعضی از مسائل جامعه را با فراوری تاکسی های پرنده و پهپاد برای آتش نشان ها حل کنیم.

این نمونه اولیه قادر به تحمل وزن یک فرد 60 کیلویی است و می تواند برای طی مسافت یک کیلومتر حدود 10 دقیقه پرواز کند.

سارین سرایواتا(Sarin Sereyvatha) می گوید: ساخت تنها یک پهپاد هزینه زیادی خواهد داشت اما اگر آن را به صورت تجاری فراوری کنیم هزینه آن کاهش می یابد.

دانش آموزان تنها کسانی نیستند که دست به ساخت پهپاد زده اند. سال گذشته شرکت ژاپنی SkyDrive که به وسیله مهندسان سابق تویوتا تاسیس شده است آزمایش وسیله ی مشابهی را شروع کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1714

به "ساخت پهپاد با جایگاه مدرسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت پهپاد با جایگاه مدرسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید