شرایط گرفتن اقامت آلمان در 2023

به گزارش مجله پیامک مسعود، آلمان با حدود 84 میلیون نفر جمعیت، یکی از قدرتمندترین کشورها در سراسر جهان از نظر مالی است.

شرایط گرفتن اقامت آلمان در 2023

بالا بودن سطح رفاه زندگی و اندازه دستمزدها در این کشور باعث شده تا بسیاری از مردم کشورهای دنیا از جمله ایران در پی راهی برای مهاجرت به آلمان باشند.

اما چگونه می توانیم در سال 2023 به آلمان مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت کنیم؟ ما در این نوشته شما را با شرایط گرفتن اقامت آلمان بر اساس جدیدترین قوانین مهاجرتی این کشور آشنا می کنیم.

جدیدترین روش های مهاجرت به آلمان

اگر در پی کشوری باشید که هم آب و هوای خوبی دارد و هم فرصت های شغلی زیادی در آن وجود داشته باشد آلمان یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. افرادی که به آلمان مهاجرت می کنند از امکان تحصیل رایگان و خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیتی برخوردار می شوند.

اندازه حقوق و دستمزد ها نیز در این کشور در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالا بوده و یکی از انگیزه های مهاجران برای ورود به آلمان است. اگر شما هم علاقه مند به دریافت اقامت دائم این کشور هستید در قدم اول باید شرایط مهاجرت به این کشور را بشناسید. جدیدترین روش های مهاجرت به آلمان عبارت اند از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق کارت شانس
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

هر یک از این روش ها جزئیات و شرایط خاص خود را دارند. به عنوان مثال در روش کاری، متقاضی باید از سوی یک کارفرما در کشور آلمان، جاب آفر یا دعوتنامه کاری داشته باشد. در روش سرمایه گذاری نیز داشتن سرمایه کافی و بیزینس پلن یا طرح تجاری مورد نیاز است.

شرایط گرفتن اقامت آلمان

افرادی که می خواهند تابعیت آلمان و پاسپورت این کشور را به دست بیاورند، در گام اول باید اقامت آلمان را دریافت کنند. برای دریافت اقامت آلمان متقاضی باید از طریق یکی از روش های گفته شده در بخش قبلی وارد خاک این کشور شود. افرادی که از طریق تحصیلی وارد آلمان می شوند باید بعد از خاتمه تحصیلات خود مشغول به کار شده و ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری کنند تا بتوانند اقامت اقامت دائم آلمان را بگیرند.

همچنین افرادی که از طریق جاب آفر یا دعوتنامه کاری به آلمان مهاجرت می کنند ضروری است تا حداقل به مدت 5 سال در این کشور حضور داشته و به طور منظم کار کرده و مالیات پرداخت کنند. بعد از گذشت این زمان امکان دریافت اقامت دائم آلمان برای آنها وجود دارد. یکی از مهم ترین شرایط دریافت اقامت و تابعیت این کشور تسلط بر زبان آلمانی است.

متقاضیان باید ثابت کنند که بر زبان آلمانی مسلط بوده و با فرهنگ این کشور نیز خو گرفته اند. همچنین برای دریافت اقامت دائم این کشور، اثبات تمکن مالی نیز ضروری است. متقاضیان باید ثابت کنند که از تمکن مالی کافی برای زندگی در آلمان برخوردار هستند.

مزایای مهاجرت به آلمان

همان طور که در آغاز این مطلب نیز گفتیم آلمان از آن دست کشورهایی است که مالی پویا و رو به رشد دارد. در حال حاضر این کشور با مشکل کمبود نیروی کار روبرو شده است؛ بنابراین افرادی که تخصص دارند می توانند از طریق کار وارد آلمان شده و اقامت دائم آن را نیز دریافت کنند.

از طرفی مدارس و دانشگاه های آلمان سطح علمی بسیار بالایی دارند و امکان تحصیل رایگان نیز در این کشور فراهم شده است؛ بنابراین مهاجرت به آلمان مزایای بسیار زیادی برای ایرانیان در پی خواهد داشت. از دیگر مزایای دریافت اقامت آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زندگی در یک کشور پیشرفته و آزاد
 • کسب درآمد بالا
 • امکان دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان بعد از گذشت چند سال
 • امکان رفت و آمد به دیگر کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
 • سفر به بسیاری از کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا
 • بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت و پیشرفته
 • بهره مندی از تحصیلات رایگان

هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟

هزینه مهاجرت به آلمان بر اساس روشی که برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنید متغیر است. به عنوان مثال برای دریافت ویزای تحصیلی باید در نظر داشته باشید که شهریه دانشگاه های این کشور در سال از حدود 10 هزار دلار کانادا آغاز می شود.

در روش کاری باید هزینه های اولیه زندگی در این کشور مثل اجاره مسکن، حمل و نقل، خورد و خوراک و غیره را برای چند ماه اول زندگی داشته باشید. برای سرمایه گذاری نیز باید حداقل سرمایه مورد نیاز را تامین کنید. از طرفی داشتن تمکن مالی از جمله شروط مهم برای دریافت ویزای آلمان و مهاجرت به این کشور است که معمولاً از ده هزار یورو در سال آغاز می شود.

سخن خاتمهی

در حال حاضر آلمان یکی از کشورهایی است که روند آسانی برای دریافت ویزا دارد؛ بنابراین ایرانیان می توانند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا کارت شانس به راحتی ویزای این کشور را دریافت کرده و وارد خاک آلمان شوند.

دفتر مهاجرتی رویال، سال هاست که در زمینه اخذ انواع ویزای آلمان فعالیت می کند. شما می توانید با اطمینان خاطر تمامی مراحل دریافت ویزای خود را به رویال مهاجرت محول کنید. همچنین امکان بهره مندی از مشاوره رایگان رویال مهاجرت برای شما وجود دارد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 2116

به "شرایط گرفتن اقامت آلمان در 2023" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط گرفتن اقامت آلمان در 2023"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید