اخبار اقتصادی

آماده سازی ناوگان؛ اولویت نفت خزر در 1400

رئیس هیئت مدیره شرکت نفت خزر، آماده سازی ناوگان دریایی را اولویت اصلی این شرکت در سال 1400 مطرح نمود.

24 فروردین 1400

آقای برنزه و خانم بازیگر

در یک مهمانی فرهنگی ـ هنری که به میزبانی یکی از هنرمندان برگزار شده بود میزبان، مرد جهاندیده و سرد و گرم چشیده و برنزه ای را به یکی از مهمانان که به نوبه خود خانم بازیگر مشهوری بود، معرفی کرد و گفت: ایشان یکی از دوستان قدیمی من هستند که بسیار ثروتمندند...

23 فروردین 1400

اعتیاد بخشی از نظم طبیعی جامعه است

مصطفی مهرآیین، جامعه شناس، اعتیاد را یک آسیب اجتماعی نمی داند و بر این اعتقاد است که با نگاه آسیب شناسانه جامعه به اردوگاه و زندان تبدیل می گردد. به اعتقاد او اعتیاد بخشی از نظم طبیعی جامعه است و نه تن ها بد نیست بلکه مثبت هم هست. مهر آیین می گوید، اگر می...

23 فروردین 1400

رشته توئیت مدیرکل شرق آسیای وزارت امور خارجه درباره سند همکاری جامع ایران-چین

مدیرکل شرق آسیای وزارت امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد، سند همکاری جامع ایران و چین صرفا یک نقشه راه و چارچوب روابط بلند مدت است و آنچه را که بصورت غیرمدون بین دو کشور وجود دارد، با یک افق بلند مدت تثبیت و تقویت نموده است.

22 فروردین 1400

مشتقات وابسته به محصول پسته با نگاه صادرات محور مهندسی گردد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: انجمن پسته دامغان توانسته از ابتدای تأسیس تا به امروز خدمات بسیار ارزنده ارائه کنند، افزایش سطح کشت باغات پسته همراه با بهره وری مناسب بسیار اهمیت دارد.

20 فروردین 1400

هیئت مدیره شرکت های استانی سهام عدالت تایید صلاحیت نشدند و به همین دلیل نیز مجامع برگزار نشد

خبرگزاری خبرنگاران- مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: تایید نشدن صلاحیت برای تصدی هیئت مدیره شرکت های استانی سهام عدالت باعث لغو برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی شد.

18 فروردین 1400

شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد

به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، شیب صعودی قیمت رمزارزها را به هیچ وجه نمی توان تضمین کرد و ورود افراد به این حوزه به عنوان ثروت اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست.

16 فروردین 1400

روسیه حاضر به همکاری با همه طرفین برای احیای کامل برجام است

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین از آمادگی مسکو برای همکاری با آمریکا و طرفین شرکت کننده در برجام، به منظور کار به روی بازگشت به فرایند اجرای کامل توافق هسته ای اطلاع داد.

11 فروردین 1400

لاپورتا: لیونل مسی سودآوری بیشتری برای بارسلونا دارد، شرایط اقتصادی باشگاه ارتباطی با او ندارد

خبرگزاری خبرنگاران- لاپورتا تمام تلاشش را برای نگه داشتن مسی در بارسلونا انجام می دهد.

2 فروردین 1400

طراحی یک بسته جامع برای دامنه نوسان ، دستورالعمل کارگزاری ها بازنگری می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه دست کاری قیمتی در بورس صحت ندارد، گفت: دامنه نوسان باید بازتر از آن چیزی باشد که اکنون هست، چراکه کارایی بازار این را حکم می نماید.

2 فروردین 1400

تقابل دیدگاه ها در بورس

اصلاح 6 ماهه بورس، سبب افزایش جذابیت سهام و کاهش نسبت قیمت به درآمد بازار به حدود 8 واحد شده است. حاکمیت این شرایط در کنار اعمال دامنه نوسان نامتقارن از 25 بهمن ماه موجب شده تا شاهد تقابل جدی سه گروه شامل نوسان گیران، تازه وارد ها و سهامداران تحلیلی اعم...

30 اسفند 1399

خبرنگاران غلامی: نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه ها همچنان مجازی است

تهران- خبرنگاران- منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه ها همچنان مجازی است، گفت: هر زمان ستاد ملی کرونا اجازه شرایط حضوری دانشجویان در دانشگاه ها را صادر کند، شرایط برای حضور دانشجویان مهیا است.

29 اسفند 1399

سال آینده نرخ مالیات بر نقل و انتقال سهام تغییر نمی کند

مالیات بر نقل وانتقال سهام به سهام های قابل واگذاری در بورس مربوط می گردد و واگذارکننده آن سهام به این دلیل که از این واگذاری درآمد کسب می نماید، باید این نوع مالیات را پرداخت کند.

25 اسفند 1399

دستکاری 60 فریم بلادبورن منتشر شد؛ احتیاج به PS4 جیل برک شده دارید

یکی از هواداران بازی بلادبورن مدتی پیش یک دستکاری برای این بازی طراحی نموده بود. با استفاده از این دستکاری اجرای این بازی به شکل 60 فریم ممکن می گردد. این پچ تا به حال به شکل عمومی منتشر نشده بود اما حالا تمام دارندگان بازی بلادبورن می توانند آن را روی بازی...

23 اسفند 1399

نگرانی از سفرهای نوروزی 1400

کمتر از 40 روز دیگر سال 1399 برای همه ما خاطره می شود و سال 1400 با نوروزش از راه می رسد و به سبک همه سال های غیرکرونایی، بازار سفرهای نوروزی هم داغ می شود؛ سفرهایی که از سال گذشته تحت تاثیر شیوع این ویروس قرار گرفته و مشروط شده اند به اعلام محدودیت های کرونایی.

22 اسفند 1399

برنامه ایران برای ساخت ماهگرد و منظومه ماهواره ای

خبرنگاران - گروه دانش و فناوری؛ معصومه بخشی پور: 14 بهمن ماه روز ملی فناوری فضایی است چرا که ایران پیروز به پرتاب نخستین ماهواره با نام امید به فضا شده است. همزمانی این روز با دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، بار دیگر یادآور کوشش بیش از 40 ساله دانشمندان ایرانی...

18 اسفند 1399

شاخص کل 35 هزار و 151 واحد رشد کرد

شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) 35 هزار و 151 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 170 هزار واحد رسید.

16 اسفند 1399

انواع سرطان و نشانه های اولیه آن ها

اگرچه بسیاری از سرطان ها دارای مشترکاتی از جمله تومور های جامد و سرطان های خون هستند، اما هر یک از آن ها نیز ویژگی های متمایزی دارند. آگاهی از عوامل خطر برای سرطان می تواند به شناسایی زودهنگام نشانه ها و علائم یاری کند.

16 اسفند 1399

راه اندازی موزه و خانه ورنی در اصلاندوز

مینایی، فرماندار شهرستان اصلاندوز در نشست هماهنگی با مدیران این شهرستان، اظهار کرد: ما خشنود هستیم که نام اصلاندوز در سطح ملی با ورنی درخششی بی نظیر داشته و این به معرفی فرهنگ، آداب و سنن و زندگی عشایری در سطح ملی یاری خواهد نمود.

13 اسفند 1399

انقلاب هوش مصنوعی در بهداشت و درمان

هوش مصنوعی از بسیاری جهات بیشتر از آنچه در نگاه اول به نظر می رسد در حال تبدیل شدن به بخشی از واقعیت در زندگی ماست. نه تنها تجربیات دیجیتال ما، مثل خرید از وبگاه های آنلاین یا تماشای سریال های تلویزیونی از شبکه های اینترنتی، بلکه بخشی از زندگی ما در بسیاری...

6 اسفند 1399
تعداد: (415)