قلب تهرانشناس 96 ساله همچنان برای تهران می تپد

به گزارش پیامک مسعود، شهر: شهردار تهران با نسخه شناس برجسته عبدالله انوار در منزل این استاد دیدار کرد.

قلب تهرانشناس 96 ساله همچنان برای تهران می تپد

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش شهر پیروز حناچی، شهردار تهران عصر امروز (11 آبان ماه) با حضور در منزل عبدالله انوار با این استاد برجسته دیدار و مصاحبه کرد. استاد انوار در این دیدار از اینکه شهردار نسبت به پیشینه فرهنگی شهر تهران دغدغه و نگرانی دارد ابراز خشنودی کرد.

او همچنین از شرایط نامناسب سیم کشی برق در بازار تهران ابراز نگرانی کرد و شهردار تهران هم در پاسخ گفت: اصلاح شرایط سیم کشی های بازار را شروع کرده ایم و بخش های جنوبی بازار در حال انجام است و خوشبختانه بازاری ها هم همکاری خوبی با ما دارند.

او همچنین در پاسخ به نگرانی عبدالله انوار درباره پاساژ سازی در محوطه بازار گفت: از وقتی که مدیریت جدید شهرداری سر کار آمده است هیچ مجوز ساخت پاساژی در بازار صادر نشده است.

در این دیدار پیروز حناچی یک جلد کتاب نفیس خمسه نظامی را به عبدالله انوار هدیه داد و گفت: این چاپ نفیس بر اساس عکس هایی است که از نسخه اصلی کتاب نظامی گنجوی که در کتابخانه بریتانیا نگهداری می شود در تعداد محدودی با همکاری شهرداری تهران و فرهنگستان هنر چاپ شده است .نسخه اصلی این کتاب از دوره صفوی شروع شد و در دوره قاجار تمام شده است

شهردار تهران را احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران و مهرشاد کاظمی، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران همراهی می کرد و همچنین در این دیدار پویا خبرنگارانن پور مجسمه ساز هم حاضر بود.

سید عبدالله انوار (زادهٔ 1303 خورشیدی) از مترجمان ایرانی و از پیشکسوتان معاصر نسخه شناسی در ایران است. او نسخه پژوه، نسخه شناس، فهرست نویس، ریاضی دان و متخصص متون کهن ریاضی نیز هست و کتابها و مقالات زیادی درباره تاریخ تهران دارد.

گزارش تصویری این دیدار را اینجا ببینید.

خبرنگار: اکبر بیاتی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1159

به "قلب تهرانشناس 96 ساله همچنان برای تهران می تپد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلب تهرانشناس 96 ساله همچنان برای تهران می تپد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید