مطهری به شریعتمداری نوشت: خوانندگانتان را فریب ندهید

به گزارش پیامک مسعود، مطهری در نامه ای به مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت که این روزنامه باسابقه نباید با مغالطه موجب فریب خوانندگانش شود.

مطهری به شریعتمداری نوشت: خوانندگانتان را فریب ندهید

نائب رییس مجلس در نامه ای به مدیر مسئول روزنامه کیهان بیان نمود که این روزنامه باسابقه دیرینه و جایگاه حکومتی کیهان نباید با مغالطه، خواسته یا ناخواسته، موجب فریب خوانندگانش گردد.

متن نامه مطهری خطاب به شریعتمداری به شرح زیر است:

جناب آقای حسین شریعتمداری

مدیر مسئول محترم روزنامه کیهان

با اهدای سلام، در شماره دوشنبه 13 آذر 96 آن روزنامه، بخش خبر ویژه، ذیل مطلبی تحت عنوان برجام شاهکار نبود اما شما شاهکار کردید آقای مطهری ضمن اشاره به مطلبی از اینجانب در برنامه دست خط شبکه 5 سیما، آمده است: مطهری از حامیان تصویب چشم بسته و بدون بررسی برجام بود چنان که بعدها گفت 20 دقیقه هم برای تصویب برجام زیاد بود.نظر به این که این مطلب تا به امروز چند بار در آن روزنامه تکرار شده و ممکن است برخی خوانندگان آن روزنامه آن را باور کنند، به عرض می رساند: توافقنامه هایی شبیه برجام که توافق میان دو یا چند دولت است و پس از سال ها مذاکره روی کلمات آن توافق شده است،

زمانی که به مجلس می آید، کنندگان یا باید آن را رد کنند و یا تصویب. اگر بخواهند با پیشنهادهای خود متن توافق را تغییر دهند به این معنی است که آن دولت ها دوباره باید بنشینند و متن جدیدی بنویسند، که این امر در مورد برجام امکان پذیر نبود و طرفین متن مورد توافق را متن نهایی اعلام کرده بودند.

در واقع تصویب پیشنهادهای جدید توسط مجلس به معنی رد توافق بود. لذا مجلس یا باید توافق برجام را به همین شکل که هست قبول می کرد و یا رد می کرد.

این گونه توافقنامه ها با لایحه و طرح که دست کنندگان در تغییر آن باز است متفاوت است.در مجلس نهم در جلسات متعدد علنی و غیرعلنی با حضور مسئولان سیاست خارجی و امنیت ملی و مدیران فنی انرژی هسته ای کشور، کنندگان با ابعاد و زوایا این توافقنامه آشنا شده و به تشخیص رسیدند،

آنگاه در جلسه علنی با توجه به این که طرح پیشنهادها عملاً مفید فایده ای نبود و بلکه به معنی رد توافق نامه بود، به کل برجام رأی مثبت دادند. کنندگانی که اصرار به طرح پیشنهادها داشتند منظورشان رد برجام بود و طبعاً رأی منفی دادند.

بنابراین اولاً همان طور که قبلاً گفته ام 20 دقیقه هم برای تصویب برجام زیاد بود، اما 20 دقیقه ای که مسبوق به چهل پنجاه ساعت کار کارشناسی کنندگان روی برجام بود که آنها را به آری یا نه رسانده بود و طبعاً دادن رأی آری یا نه، نیاز به 20 دقیقه زمان نداشت.

روزنامه باسابقه دیرینه و جایگاه حکومتی کیهان نباید با مغالطه، خواسته یا ناخواسته، موجب فریب خوانندگانش گردد. ثانیاً از مطالب فوق روشن شد که این جمله کیهان نیز که مطهری از حامیان تصویب چشم بسته و بدون بررسی برجام بود صحت ندارد.مستدعی است این نامه طبق قانون مطبوعات در اولین شماره آن روزنامه عیناً و در همان محل درج گردد.

منبع: ایلنا

منبع: ستاره
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: masuodsms.ir شناسه مطلب: 1255

به "مطهری به شریعتمداری نوشت: خوانندگانتان را فریب ندهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطهری به شریعتمداری نوشت: خوانندگانتان را فریب ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید