اخبار سیاسی

شرایط واگذاری سهام عدالت در بورس تسهیل شود

به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی روز جمعه در تماس تلفنی با فرهاد دژپسند، اضافه کرد: باید با همکاری کارگزاری های بورسی در بانک ها سیستمی برای راهنمایی مردم در زمینه نگهداری یا عرضه سهام با روشی تعیین و قابل دسترس و فهم ایجاد شود.

15 تیر 1399

سازمان ملل از کابینه جدید عراق حمایت می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اخبار العراق، جنین هنیس پلاسخارت، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق از اعطای رأی اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی استقبال کرد.

14 تیر 1399

ادامه تبادل زندانیان بین دولت افغانستان و طالبان؛ 72 زندانی دیگر آزاد شدند

در ادامه فرایند تبادل زندانیان در افغانستان، دولت 52 زندانی طالبان و این گروه نیز 20 زندانی نیروهای امنیتی افغان را آزاد کردند.

13 تیر 1399

مکان های شلوغ هرمزگان شناسایی گردد

خبرنگاران/هرمزگان جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هرمزگان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تاکید نمود: نقاط و مکان های استان که تردد در آنها زیاد است تحت هر عنوانی باید شناسایی و رصد گردد.

11 تیر 1399

دستور روحانی درباره بازار مسکن

رییس جمهور در این جلسه دستور داد کارگروهی متشکل از وزرای امور مالی و دارایی، راه و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مسئولیت معاون اول رییس جمهور برای آنالیز علل و عوامل گرانی مسکن و راه چاره های برون رفت از این شرایط تشکیل گردد.

10 تیر 1399

عراق خواستار یاری مالی آمریکا برای جلوگیری از فروپاشی مالی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، جعفر علوی روز چهارشنبه در یک همایش سیاستگذاری آنلاین که به ابتکار مؤسسه سیاستهای خاور نزدیک واشنگتن برگزار گردید، گفت: دولت آمریکا به ما این وعده را داده است که به عنوان بخشی از راهبرد میان عراق و آمریکا از لحاظ...

8 تیر 1399

سفیر چین استرالیا را تلویحاً تهدید به اعمال تحریم کرد

سفیر چین در استرالیا این کشور را به خاطر شبهه افکنی در زمینه شفافیت پکن درخصوص گزارش نحوه شیوع ویروس کرونا، تلویحاً تهدید به اعمال تحریم کرد.

8 تیر 1399

میراث جهانی گنبد قابوس شاهکار معماری ایرانی اسلامی

در سراسر قلمرو فرهنگ و هنر دنیا اسلام در دوره های مختلف بر اساس دنیا بینی و بینش حاکمان و فرمانروایان شاهد ساخت بناهایی هستیم که با بهره گیری از شیوه های معماری گذشتگان به فراخور حال و اوضاع سیاسی، اجتماعی، مذهبی، باورهای عامیانه و مصالح بوم آورد برپاشده...

6 تیر 1399

جانباز دفاع مقدس چگونه پدیده نون. خ2 شد؟، از عمو کاووس امروز تا رزمنده دیروز هوانیروز

رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس گفت: من تمام هشت سال جنگ تحمیلی را در جبهه، کنار دوستان رزمنده ام حضور داشتم. هیچ وقت از آن فضا دل نمی کندم؛ نهایتاً چند روز را مرخصی می گرفتم و دوباره چند ماه مداوم در مناطق عملیاتی مشغول بودم.

6 تیر 1399

اجاره بهای اماکن فرهنگی و هنری بخشیده شد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزییات تازه ترین مصوبه دولت مبنی بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر را تشریح کرد.

4 تیر 1399

مسکو: آمریکا پیشتر بیان کرد که در برجام نیست

به گزارش خبرنگاران، هیئت نمایندگی روسیه در وین امروز دوشنبه و در واکنش به بعضی ادعاها مبنی بر اینکه آمریکا هنوز خود را از طرف های برجام می داند در پیامی توئیتری نوشت: آمریکا در هشتم ماه می سال 2018 گفت که به عضویت خود در برنامه جامع اقدام مشترک خاتمه می...

3 تیر 1399

غلامی: بازگشایی دانشگاه ها منوط به تصمیم و اجازه ستاد ملی کروناست

وزیر علوم اعلام کرد: بازگشایی دانشگاه ها همان گونه که از قبل عنوان شده بود با اجازه ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

2 تیر 1399

تشدید مسائل زندانیان کشمیری همزمان با شیوع کرونا در هند

ده ها سیاستمدار و آزادی خواه کشمیری که در زندان های هند به سر می برند همزمان با تشدید بحران کرونا نیز اجازه دیدار با خانواده هایشان را پیدا نکردند.

31 خرداد 1399

مقابله با شیوع کرونا نیازمند اقدامی جهانی است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مقابله با شیوع کرونا در دنیا نیازمند اقدامی دنیای و دسته جمعی است.

29 خرداد 1399

تخلفات ارز دولتی محرز است فقط باید مانع تکرار آن شد

یک کارشناس اقتصادی می گوید: همان گونه که ماجرای ارز های دولتی سال 97 امسال مسئله ساز شده، باید مراقب بود که این ماجرا مجدداًً در سال های آینده تکرار نشود.

28 خرداد 1399

نامه جدید اون منتشر شد؛ اینبار نه برای مردم، برای آفریقا!

فارس نوشت: رسانه رسمی کره شمالی نامه جدیدی از کیم جونگ اون، رهبر این کشور به رئیس جمهور آفریقای جنوبی در بحبوحه شایعات درباره سلامتی او منتشر نموده است.

27 خرداد 1399

دولت باید استراتژی واحدی برای حمایت از بخش خصوصی داشته باشد

شیوع ویروس کرونا به اقصاد، سیاست و روابط اجتماعی سایه انداخته است؛ همه جا صحبت از تاثیر این ویروس جهانی است و به نظر می رسد در ساحت های مختلف اقتصاد، سیاست و جامعه تغییر جدی را بعد از سرانجام ویروس کرونا شاهد خواهیم بود؛ شاید رکود بزرگی در انتظار اقتصاد...

19 خرداد 1399

سران جی 7 نتوانستند ترامپ را راضی نمایند

تهران (پانا) - اجلاس سران گروه 7 در کانادا در حالی انتها یافت که اخبار منتشر شده حاکی از افزایش تنش بین اروپا و آمریکا در انتها این اجلاس است، تنشی که علاوه بر موضوع تجارت، از نارضایتی اروپا از آمریکا در قبال توافق هسته ای ایران خبر می دهد.

18 خرداد 1399

بازگشت 140 نفر از هموطنان ایرانی از کویت به کشور

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت از بازگشت 140 نفر از هموطنان ایرانی از کویت به کشور در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد.

17 خرداد 1399

خبرنگاران کره جنوبی خواستار اجرای جدی طرح فاصله گذاری شد

پکن- خبرنگاران- مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های کره جنوبی امروز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از مردم خواست به اجرای طرح فاصله گذاری اهتمام جدی داشته باشند.

16 خرداد 1399
تعداد: (217)