اخبار سیاسی

اتحادیه اروپا در جهت صلح و ثبات پایدار در منطقه کوشش نمایند

به گزارش خبرنَگار مهر علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با آمن دولا معاون وزیر خارجه ایتالیا گفت: روابط دو کشور را از لحاظ تاریخی و فرهنگی قابل توجه است.

22 آذر 1398

توصیه نصرالله به تظاهرکنندگان لبنان: برای جنبش مردمی رهبر انتخاب کنید

من از طرفداران حزب الله خواستم در این تظاهرات شرکت ننمایند،شرایط در لبنان وارد فاز تسویه حساب های بین المللی و منطقه ای شده است، آیا رضایت می دهند که فاسد را با فاسد و شکست خورده را با شکست خورده جایگزین نمایند.

21 آذر 1398

هفته حل مسائل و برطرف ابهامات در بازار نشر و کاغذ

خبرنگاران-گروه فرهنگ: هفته ای که گذشت، به عنوان آخرین هفته بهار 97، حاوی 13 خبر مهم در حوزه کتاب و نشر بود که تعدادی از آن ها درباره بهبود وضعیت اقتصادی و وعده هایی برای این بهبود بودند. از جمله این اخبار می توان به واردات کاغذهای بالکی با ارز 3 هزار و 800 تومانی...

20 آذر 1398

وعده نخست وزیر عراق به اصلاحات در کابینه عراق

نخست وزیر عراق در سخنانی در پی ادامه تظاهرات مردمی در این کشور ضمن تعهد به انجام اصلاحات در کابینه، تظاهرکنندگان را به بیان مسالمت آمیز خواسته ها و آرایشان فراخواند.

20 آذر 1398

تمدید مهلت ارسال مقاله به سومین کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب کار

رییس کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب و کار از تمدید مهلت ارسال مقاله به سومین دوره این کنفرانس اطلاع داد.

18 آذر 1398

نیرو های آمریکایی در نهایت از عراق نیز خارج می شوند

وزیر دفاع ایالات متحده در واکنش به بیانیه ارتش عراق که تأکید نموده است هیچ موافقتی برای ماندن نیرو های آمریکا در عراق وجود ندارد، گفت که نظامیان کشورش در نهایت از عراق نیز خارج خواهند شد.

17 آذر 1398

مقام قرقیز: تنها راه نجات قرقیزستان اتکا به جوانان است

نماینده حزب سوسیال دموکرات قرقیزستان گفت: تنها را پیشرفت کشور استفاده از جوانان در ساختارهای مختلف است، موضوعی که سیاستمداران قدیمی با آن مخالف هستند.

8 آذر 1398

عدم آتش بس به تشدید تحریم ترکیه می انجامد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا می گوید چنانچه ترکیه با آتش بس در شمال شرق سوریه موافقت نکند؛ واشنگتن هم به نوبه خود مهیای افزایش فشارهای مالی بر دولت آنکارا می گردد و از اثربخشی آنها اطمینان دارد.

8 آذر 1398

هیات دولت مصوبه سال 95 خود درباره تعطیلی پنجشنبه ها را فراموش کرد

19 خرداد سال 95 با تصویب هیات دولت 10 وزیر ماموریت پیدا کردند به منظور مدیریت تقاضای سفر، بسته عملیاتی کاهش ساعات و ایام کاری هفته را طراحی و ظرف سه ماه ارائه نمایند.

7 آذر 1398

اعلام وضعیت اضطراری ملی در آمریکا به دلیل عملیات ترکیه

رئیس جمهور آمریکا از اعلام وضعیت اضطراری ملی در این کشور به دلیل عملیات نظامی ترکیه در سوریه و بلوکه کردن اموال مسئولان این عملیات اطلاع داد.

5 آذر 1398

معمای حریم خصوصی باید حل شود شفافیت کلید پاسخگویی ضرورتی به نام حفاظت از اطلاعات

دبیر شورای عالی فضای مجازی در همایش یک روزه زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات که روز گذشته در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد گفت: پیاده سازی دسترسی به اطلاعات سخت است ما یک معمای حریم خصوصی داریم که باید حل شود.

4 آذر 1398

تظاهرات ضددولتی در هائیتی ادامه دارد

هزاران معترض در هائیتی درحالی روز گذشته با پلیس این کشور درگیر شدند که اعتراض های ضد دولتی همچنان ادامه دارد و یک خبرنگار نیز به دنبال این ناآرامی ها به ضرب گلوله کشته شد.

1 آذر 1398

کرد های سوریه خواهان فراخواندن سفرای کشور ها از ترکیه شدند

یکی از روسای شورای سوریه دموکراتیک از جامعه بین الملل خواست تا در بحبوحه عملیات آنکارا در شمال سوریه سفرای خود در ترکیه را فرا بخوانند.

28 آبان 1398

توقیف تجهیزات و ملزومات پزشکی جاسازی شده در پایانه مرزی مهران

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از توقیف تجهیزات و ملزومات پزشکی جاسازی شده در سه کانتینر در پایانه مرزی مهران اطلاع داد.

25 آبان 1398

کیفر ساترلند رییس جمهور آمریکا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، کیفر ساترلند ستاره سریال 24 در سریال تریلر سیاسی بازمانده برگزیده محصول شبکه ای بی سی بازی می نماید و در آن نقش رییس جمهور ایالات متحده را ایفا خواهد نمود. ساترلند تهیه کننده اجرایی این سریال هم خواهد بود.

24 آبان 1398

یادداشت، چرا هیات سیاسی طالبان به پاکستان رفت؟، سود سفر در جیب طالبان یا اسلام آباد

سفر هیات سیاسی طالبان به پاکستان شاید مهم ترین اتفاق برای آینده سیاسی این گروه باشد و حاوی پیغام های بسیار مهمی است.

23 آبان 1398

امتناع وزیر ورزش از کلنگ زنی پروژه جدید به دلیل نبود اعتبارات

به گزارش خبرنگاران، احداث و بهره برداری از پروژه ای با عنوان خانه جوان در شهرستان قاین از جمله پروژه های پیش بینی شده در ورزش استان خراسان جنوبی است.

22 آبان 1398

ادعای پامپئو: آدریان دریا در حال تحویل نفت به سوریه است

وزیر خارجه آمریکا با انتشار یک تصویر ماهواره ای مدعی شد که نفتکش آدریان دریا در حال تحویل نفت در سوریه است و جهان باید با ایران به دلیل این اقدام برخورد کند.

18 آبان 1398

رایزنی بن سلمان و نخست وزیر اتیوپی درباره تحولات منطقه

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، آبی احمد نخست وزیر اتیوپی روز گذشته با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به صورت تلفنی صحبت کرد.

16 آبان 1398

میدل ایست آی: ایران و عربستان به زودی تفاهم نامه امضا می نمایند

ایالات متحده آمریکا موافقتش را با مذاکره میان تهران و ریاض اعلام نموده است. فالح الفیاض، مشاور امنیت ملی عراق هم اکنون در آمریکاست تا دربارۀ تاریخ این ملاقات مصاحبه کند.

16 آبان 1398
تعداد: (107)