اخبار سیاسی

رئیس اتحادیه مشاوران املاک خواهان رونق بازار مسکن با تثبیت قیمت ها شد

به گزارش مجله خبری دلتا:رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان این که افزایش قیمت مسکن بازار را به رکود می برد، گفت: همه ما خواهان رونق بازار با ثبات قیمت ها هستیم.

9 اسفند 1398

سفر نخست وزیر پاکستان به قطر و احتمال ارتباط با توافق طالبان-آمریکا

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه ای اظهار داشت که هدف از سفر عمران خان ملاقات با مقامات قطری است اما بعضی می گویند که این ملاقاتها به توافقنامه صلح طالبان و آمریکا مرتبط است.

8 اسفند 1398

20 کشته در درگیری پلیس هند با معترضان سفر ترامپ به این کشور

اعتراض اقشار مختلف مردم هند به سفر رئیس جمهور آمریکا به این کشور ادامه دارد و تعداد تلفات برخورد خشن پلیس و نیرو های امنیتی با آن ها نیز رو به افزایش است.

8 اسفند 1398

5 روش جدید دولت برای انتشار اوراق اقتصادی

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی اظهار داشت: دولت برای اولین بار از 5 روش عرضه تدریجی، حراج، فروش اوراق به کسر (کمتر از قیمت اسمی)، پذیره نویسی و عرضه خصوصی برای انتشار اوراق در سال 99 استفاده خواهد نمود.

7 اسفند 1398

رسانه آلمانی: آمریکا نمی داند چگونه با نفوذ روزافزون ایران در عراق مقابله کند

یک رسانه آلمانی حملات هوایی آمریکا به مواضع حشد شعبی در عراق را اقدامی غیر هوشمندانه ارزیابی نموده و نوشت: این اقدام آمریکا نشان داد که ترامپ هیچ استراتژی مشخصی درباره عراق ندارد.

4 اسفند 1398

تهدید ایتالیا برای بستن بنادر خود به روی مهاجران خارجی

ایتالیا از اتحادیه اروپا خواست تا برای پذیرش مهاجران آفریقایی یاری کند و در غیر این صورت بنادر خود را به روی مهاجران خارجی خواهد بست.

2 اسفند 1398

تغییرات گسترده در هیات مدیره استقلال با حضور مدیران مالی، منزوی و فتحی هم رفتنی شدند

در این سال ها بهرام افشارزاده، سید رضا افتخاری و در نهایت امیر حسین فتحی به عنوان مدیرعامل در باشگاه استقلال فعالیت کردند که هر کدام از این نفرات به نوبه خود اشتباهاتی داشتند که منجر به عدم نتیجه گیری این تیم در فصول اخیر شد.

1 اسفند 1398

اردوغان: با همتای تونسی درباره گام هایی که باید در لیبی برداریم مذاکره کردیم

رئیس جمهور ترکیه گفت: با همتای تونسی درباره گام هایی که باید در لیبی برداریم مذاکره کردیم.

25 بهمن 1398

تایلند به دنبال راه اندازی قطار سریع السیر تا سال 2023 است

دولت تایلند امیدوار است تا سال 2023 بتواند خط آهن قطار سریع السیر را در این کشور راه اندازی کند که بخشی از برنامه اتصال چین به سایر کشورهای آسیایی محسوب می گردد.

21 بهمن 1398

اثرات غیر مستقیم صنعت گردشگری بر کشورها

تحلیل اثر غیر مستقیم مالی گردشگری بر معیارهایی مانند فراوری ناخالص داخلی (GDP) ، استخدام و رشد مالی به این منظور صورت گرفته است که نشان دهد چطور گردشگری می تواند بر رشد مالی به ویژه در مواقع بحرانی اثر گذار باشد. مساله بازدهی و برگشت سرمایه در این صنعت در...

21 بهمن 1398

نگرانی روزافزون اروپاییان مقیم انگلیس درباره آینده پسا برگزیت

نتایج یک آنالیز از نگرانی روزافزون شهروندان اروپایی مقیم انگلیس درباره آینده ای که بعد از برگزیت در انتظار آن ها است خبر می دهد.

19 بهمن 1398

حفاری، استخراج و قاچاق؛ واشنگتن به دنبال چپاول نفت سوریه است

نفت سوریه در شرق این کشور به موضوعی برای نزاع میان طرف های فعال در این پرونده تبدیل شده و واشنگتن از مرحله محروم کردن دولت سوریه از منابعش به مرحله سرقت علنی رسیده است.

19 بهمن 1398

پرواز های رفت و برگشت ایران - چین متوقف شد

وزیر بهداشت گفت: پرواز های رفت و برگشت ایران-چین تا اطلاع ثانوی، متوقف شد.

18 بهمن 1398

استراماچونی مقابل سپاهان روی نیمکت می نشیند

به گزارش خبرنگاران، اسماعیل خلیل زاده در مورد آخرین شرایط آندره استرماچونی سرمربی ایتالیایی و بازگشتش به ایران گفت: استراماچونی بعد از چند نوبت که در سفارت ایران حضور یافته بود، روز پنجشنبه هم جلسه ای با سفیر و معاون سفیر ایران در ایتالیا داشت و با هم...

17 بهمن 1398

بزرگ ترین حسرت افرادی که برای یاری های بشردوستانه سفر می نمایند

بارها و بارها شنیده ایم داوطلبانی که برای یاری به مناطق محروم اعزام می شوند، زمان بازگشتشان حسرت های مشترکی داشته اند. بسیاری از آن ها آرزو می کردند برخی کارها را به شکل متفاوتی انجام دهند یا چشم هایشان را بازتر نمایند و بگذارند که قلب شان به این خانه...

16 بهمن 1398

یادمان دریادار همتی با حضور معاون نیروی دریایی ارتش افتتاح شد

خبرنگاران/سمنان میدان و یادمان شهید دریادار محمدابراهیم همتی با حضور امیر کاویانی معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش،خانواده شهید همتی و... افتتاح شد.

10 بهمن 1398

مسکو: فشار آمریکا به ترکیه درباره اس-400 غیر قابل قبول است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با غیر قابل قبول دانستن فشارهای آمریکا به ترکیه به دلیل خرید سامانه پدافندی روسی، از توسل واشنگتن به سیاست تحریم علیه کشورهای خارجی انتقاد کرد.

9 بهمن 1398

جزئیات قانون بانکداری بدون ربا که از سال آینده در کشور اجرایی می گردد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: لایحه اصلاح نظام بانکی مورد تأیید علما و فقها قرار گرفته است و از سال آینده تمام جرایم و سودها بر مبنای بانکداری بدون ربا خواهد بود.

8 بهمن 1398

توافق نمایندگان آمریکایی بر سر لایحه دفاعی

نمایندگان آمریکایی بر سر لایحه 738 میلیارد دلاری سیاست دفاعی این کشور به توافق رسیدند.

5 بهمن 1398

جوزپ بورل: ادامه فرایند کنونی حفظ برجام را ناممکن می نماید

مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت بروکسل از توافق هسته ای با ایران حمایت می نماید و خواستار حفظ آن است، اما در صورتی که کاهش تعهد ایران به برجام ادامه یابد، حفظ این توافق ناممکن می گردد.

5 بهمن 1398
تعداد: (150)